Gigantyczne roje szarańczy spustoszyły ponad 80 procent upraw i pasz dla zwierząt gospodarskich w Jakucji, republice w północno-wschodniej Rosji.
W Kraju Krasnodarskim, rosyjskim podmiocie federalnym, owady niszczą uprawy w regionie Primorsko-Akhtar w pobliżu Morza Czarnego. Rosyjskie media donosiły, że "lokalne władze nie miały pojęcia, jak pozbyć się zarazy".
Petr Andryushchenko, doradca mera okupowanego przez Rosję ukraińskiego miasta Mariupol, napisał w mediach społecznościowych, że szarańcza zaatakowała miasto w rejonie Primorsko-Achtarska, gdzie codziennie startują samoloty wojskowe, by zbombardować ukraiński obwód doniecki.
"A teraz to cholerne miasto jest atakowane przez wojowniczą ukraińską szarańczę. To jest inwazja, z którą nie mogą nic zrobić. Sama natura mści się za to, co zrobili Mariupolowi" - napisał na Telegramie.
Aby chronić wszystko, co pozostało do wyżywienia zwierząt gospodarskich, rolnicy z Jakucji wlewają chemikalia na swoje pola.
"Szarańcza zniszczyła ponad 80 procent siana. Tutaj nie będziemy już w stanie zaopatrzyć się w siano na zimę" - oświadczył burmistrz Syulya, wiejskiego rosyjskiego okręgu.
Ponieważ stan wyjątkowy obowiązuje obecnie, ponad 350 hektarów pól siana zostało poddanych działaniu substancji chemicznej w celu zwalczania owadów, zgodnie z Pavelem Samsonovem, głównym agronomem Departamentu Rolnictwa w dystrykcie Nyurba.
W samym Krasnodarze owady zajmowały już 2 500 hektarów (6 177,63 akrów), prawie taką samą wielkość jak 3 500 boisk piłkarskich. Te szarańcze mogą pokonać odległość kilkuset kilometrów dziennie.
Plaga szarańczy jest na całym świecie
Szarańcza jest uważana za najbardziej niszczycielskiego szkodnika wędrownego, ponieważ jest bardzo mobilna i może tworzyć roje zawierające miliony, co prowadzi do niszczycielskiego wpływu na uprawy, pastwiska i paszę.
Od 2019 do 2021 roku szkodniki zaroiły się na farmach w Kenii, Etiopii, Ugandzie, Somalii, Erytrei, Indiach, Pakistanie, Iranie, Jemenie, Omanie i Arabii Saudyjskiej.
Ataki szarańczy między tymi latami były najpoważniejsze w Indiach od 1993 r., Pozostawiając szkody w wysokości co najmniej 200 000 hektarów (494 210,76 akrów) upraw w 10 stanach. Indyjskie stany Radżastan i Gudżarat odnotowały najwyższe straty w uprawach.
Owady zwykle dostają się do Indii z Afryki, Arabii Saudyjskiej, Jemenu, Omanu i Pakistanu tuż przed sezonem monsunowym na letnią hodowlę. Wyjeżdżają około października i listopada do Iranu, Arabii Saudyjskiej, Jemenu, Omanu i Afryki na wiosenną hodowlę. W 2020 roku szarańcza pozostała w Indiach po listopadzie, ponieważ monsun był przedłużony. (Powiązane: Nowa fala pustynnych rojów szarańczy zagraża Afryce Wschodniej.)
Oprócz ostatniego najazdu w Rosji, owady zdewastowały również Włochy.
Rolnicy pracujący w centralnych obszarach Sardynii, dużej włoskiej wyspy, widzieli, jak roje szarańczy pustoszą ich ziemię. Tegoroczna inwazja dotknęła obszar około 60 000 hektarów (148 263,23 akrów), dwukrotnie więcej niż w 2021 r. i 30 razy więcej niż w 2019 r.
"Tutaj ludzie uprawiają ziemię, aby uniknąć zakupu paszy i innych pasz dla zwierząt" - powiedziała Rita Zaru, burmistrz Noragugume, gminy w prowincji Nuoro na Sardynii. Burmistrz powiedział, że każdy, kto zdecydował się w tym roku uprawiać użytki zielone w celu zwiększenia produkcji mleka, stracił całą swoją początkową inwestycję z powodu szarańczy.
Więcej informacji na temat problemów, z jakimi borykają się obecnie rolnicy, można znaleźć na stronie WorldAgriculture.news.
Obejrzyj poniższy film, który mówi o masowej inwazji szarańczy w Etiopii około dwa lata temu.
Ten film pochodzi z kanału ZGoldenReport na Brighteon.com.
Przetlumaczono przez translator Google
zrodlo:https://www.naturalnews.com/
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz