poniedziałek, 29 kwietnia 2024

"OBEJRZYJ !Tłum zakończył hymn Rosji bez muzyki podczas europejskiej imprezy sportowej Ceremonię na mistrzostwach boksu w Serbii przerwała usterka techniczna"

Sportowcy i kibice biorący udział w amatorskich Mistrzostwach Europy w boksie w Belgradzie w Serbii zakończyli śpiewanie rosyjskiego hymnu narodowego a cappella po tym, jak nieoczekiwanie ucichła muzyka.

WATCH Crowd finish Russian anthem without music at European sports event

Do zdarzenia doszło w sobotę podczas ceremonii wręczenia nagród, która odbyła się po finałach kobiet.

Drużyna Rosji zdobyła na tej imprezie trzy złote medale: Julia Czumgałakowa zajęła pierwsze miejsce w kategorii superlekkiej, zostając dwukrotną mistrzynią Europy; Darima Sandakova zdobyła złoto w wadze półciężkiej, a Elena Gapeshina w wadze ciężkiej. Podczas gdy Czumgałakowa odbierała nagrodę, nagrywanie rosyjskiego hymnu narodowego zostało nagle zatrzymane.

Z materiału opublikowanego w Internecie wynika, że tłum podchwycił wersety, kończąc hymn. Na filmach można zobaczyć Chumgalakową śpiewającą hymn wraz z innymi członkami Rosyjskiej Federacji Boksu (RBF).

Naoczni świadkowie powiedzieli portalowi Sport Express, że co najmniej połowa widzów przyłączyła się do dokończenia utworu. Według przedstawicielki RBF Tatyany Kiriyenko incydent był niezamierzony, a muzyka została przerwana z powodu problemu technicznego. „To było nieprzyjemne, ale nie było w tym żadnych złych zamiarów. Otrzymaliśmy oficjalne przeprosiny... Obiektywnie rozumiemy, że jest to usterka techniczna. Właściwie na początku ceremonii nastąpiła krótka przerwa w dostawie prądu. Było wiele takich problemów natury organizacyjnej” – stwierdziła.

Oprócz trzech złotych medali Rosjanki zdobyły na mistrzostwach siedem srebrnych medali.

Turniej zakończy się w niedzielę finałami mężczyzn.

Bierze w nim udział dziewięciu rosyjskich bokserów. Mistrzostwa w Serbii to jedno z nielicznych wydarzeń sportowych, podczas których rosyjscy sportowcy mogli rywalizować pod flagami narodowymi.

W związku z eskalacją konfliktu rosyjsko-ukraińskiego w 2022 r. rosyjskim i białoruskim sportowcom zakazano startów w szeregu wydarzeń międzynarodowych, z wyjątkiem zawodów neutralnych. Rosyjscy sportowcy wezmą udział w nadchodzących Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu, ale tylko pod neutralną flagą i w ograniczonej liczbie.

Międzynarodowy Komitet Olimpijski (MKOl) ogłosił w zeszłym miesiącu, że maksymalna liczba Rosjan, którzy mogą zakwalifikować się do zawodów, wynosi 55 i będą oni ograniczeni do zawodów indywidualnych.

MKOl orzekł również wcześniej, że Rosjanie, którzy publicznie wspierali moskiewską operację wojskową przeciwko Kijówowi lub zostali uznani za powiązanych z agencjami bezpieczeństwa państwa lub wojskiem, otrzymają zakaz udziału.

Powołała specjalną komisję, której zadaniem jest sprawdzanie spełniania kryteriów przez rosyjskich kwalifikatorów. Moskwa wielokrotnie sprzeciwiała się ograniczeniom nałożonym na rosyjskich sportowców biorących udział w międzynarodowych zawodach, a prezydent Władimir Putin potępił je jako „dyskryminację etniczną”.

Komentując ostatnią decyzję MKOl, rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow stwierdził, że jest ona „całkowicie sprzeczna z całą ideologią ruchu olimpijskiego” i „narusza interesy sportowców”.


Przetlumaczono przez translator Google

zrodlo:https://www.rt.com/russia/596714-russian-anthem-crowd-singing/

"Zełenski żąda od UE „wypełnienia zobowiązań” wynikających z członkostwa Ukrainy Komisja Europejska określiła już wcześniej szereg warunków wstępnych przed rozpoczęciem rozmów akcesyjnych"

 Kijów spełnił wszystkie wymagania określone przez UE i jest gotowy do rozpoczęcia rozmów akcesyjnych, oświadczył w niedzielę w przemówieniu wideo prezydent Ukrainy Władimir Zełenski, żądając, aby blok kontynuował ich realizację.

Zelensky demands EU ‘fulfill obligations’ on Ukrainian membership
Kijów złożył formalną prośbę o przyłączenie do bloku w lutym 2022 roku, wkrótce po eskalacji konfliktu rosyjsko-ukraińskiego.

Status kandydata uzyskała w czerwcu tego samego roku.

W grudniu 2023 r. urzędnicy UE zgodzili się na rozpoczęcie negocjacji akcesyjnych, wyznaczając szereg kroków, które Kijów powinien podjąć w pierwszej kolejności w ramach przygotowań. Wszystkie te kroki zostały wykonane, oznajmił Zełenski w niedzielnym przemówieniu wideo, obiecując, że jest to rok, który przyniesie „rezultaty w Unii Europejskiej”. „Ukraina spełniła wszystkie warunki niezbędne do prawdziwego rozpoczęcia negocjacji akcesyjnych i teraz strona unijna musi wypełnić swoje zobowiązania” – stwierdził. Kryteria przystąpienia do UE obejmują stabilne instytucje demokratyczne, praworządność, ochronę praw człowieka i mniejszości, a także solidną gospodarkę rynkową i zdolność instytucjonalną do sprostania obowiązkom wynikającym z bycia państwem członkowskim UE. Jednym z kluczowych problemów, którymi należało się zająć, była powszechna korupcja.

Pośród szeregu skandalów korupcyjnych na wysokim szczeblu prawodawcy z największego sponsora Ukrainy – Stanów Zjednoczonych – wyrazili obawy dotyczące niewłaściwego wykorzystania ich pomocy.

W zeszłym miesiącu Ministerstwo Obrony Ukrainy ogłosiło plany utworzenia nowego wydziału planowania logistyki po aresztowaniu w poprzednich miesiącach kilku wysokich rangą urzędników wojskowych za defraudację. Kijów przygotowuje się obecnie do konferencji pokojowej, która ma się odbyć w Szwajcarii w czerwcu tego roku, dodał Zełenski.

„Większość świata musi zmusić Rosję do zawarcia pokoju – i może to zrobić” – powiedział. Moskwa nie została zaproszona do udziału w konferencji i uznała konferencję za „bzdurę”.

Prezydent Władimir Putin na początku tego miesiąca powtórzył, że Rosja nie odrzuciła pokojowego rozwiązania konfliktu, ale nie zgodzi się na porozumienie ignorujące interesy kraju. Według ukraińskiego prezydenta Kijów przygotowuje się także do szczytu NATO tego lata.

Blok wojskowy pod przewodnictwem USA „nie powinien bać się własnej siły ani uciekać od własnych podstaw” – stwierdził, wzywając do „silnego sygnału politycznego”. Ambicja Ukrainy przystąpienia do NATO – cel zapisany w jej konstytucji – była jednym z kluczowych powodów operacji wojskowej Rosji przeciwko Kijówowi, stwierdziła Moskwa.

Putin powiedział, że jednym z głównych celów Rosji w konflikcie jest neutralność Ukrainy.


Przetlumaczono przez translator Google

zrodlo:https://www.rt.com/russia/596741-zelensky-demands-eu-fulfill/

"Duża część pomocy dla Ukrainy skradziona – przywódca francuskiej partii Zachodnia pomoc dla Kijowa przedłuża konflikt z Rosją i wzbogaca skorumpowanych urzędników, stwierdził Florian Philippot"

 Duża część zachodniej pomocy dla Kijowa jest defraudowana przez ukraińskich urzędników, pomimo zapewnień prezydenta Władimira Zełenskiego, że jest ona wykorzystywana w walce z Rosją, stwierdził czołowy francuski polityk.

Much of Ukraine aid stolen – French party leader
W piątek w poście na portalu X (dawniej Twitter) Florian Philippot, lider partii Patrioci (Les Patriotes) i wieloletni zagorzały krytyk zachodniej pomocy dla Ukrainy, zarzucił Zełenskiemu kłamstwo, twierdząc, że wszelka pomoc USA dla Ukrainy jego kraj „idzie na pole bitwy”. „W rzeczywistości duża część zostaje odwrócona i popada w korupcję!” Philippot napisał.

Przypomniał, że w zeszłym miesiącu Kijów przyznał, że nie otrzymał 16 miliardów euro (17,1 miliarda dolarów) pomocy zebranej przez Polskę i Komisję Europejską.

Premier Ukrainy Denis Szmigal stwierdził, że „nie ma pojęcia”, co stało się z funduszami. Philippot zwrócił także uwagę na niedawny skandal korupcyjny z udziałem ukraińskiego ministra rolnictwa Nikołaja Solskiego, oskarżanego o nielegalne przywłaszczanie gruntów państwowych o wartości prawie 6,9 mln euro (7,4 mln dolarów).

„Kolejny przypadek korupcji w tym kraju, który jest jednym z najbardziej skorumpowanych na świecie!” – zauważył francuski polityk. „Każde euro wysłane na Ukrainę przedłuża wojnę i dlatego powoduje niepotrzebne ofiary śmiertelne, zuboża nas tutaj i ma dużą szansę wzbogacenia skorumpowanych!” dodał, wzywając do jak najszybszego rozwiązania konfliktu. Ukrainę od lat nękają powszechne łapówkarstwo, a w artykule Guardiana z 2015 roku opisano ją jako „najbardziej skorumpowany kraj w Europie”.

Niedawno zajęła 104. miejsce na 180 krajów w Indeksie Percepcji Korupcji Transparency International. Kwestia ta znalazła się w centrum uwagi podczas konfliktu z Rosją, w tym w ukraińskiej armii, którą w ostatnich miesiącach wstrząsnęło kilka skandali związanych z łapówkami.

Tej zimy ukraińska SBU, następczyni KGB z czasów sowieckich, ogłosiła, że odkryła poważny program defraudacji, w ramach którego ukraińscy urzędnicy i prywatni wykonawcy ukradli około 40 milionów dolarów przeznaczonych na zamówienia fasadowe. W innym miejscu inspektor generalny Pentagonu przyznał, że Waszyngtonowi nie udało się właściwie wyśledzić broni wysłanej na Ukrainę o wartości ponad 1 miliarda dolarów, chociaż nie powstrzymało to urzędników amerykańskich od utrzymywania, że ich zdaniem pomoc dotarła do zamierzonego celu. Tymczasem Rosja od miesięcy ostrzega przed rozprzestrzenianiem się zagranicznej broni wysyłanej na Ukrainę, ostrzegając, że trafia ona w ręce przestępczości zorganizowanej poza granicami kraju.


Przetlumaczono przez translator Google

zrodlo:https://www.rt.com/news/596679-ukraine-aid-corruption/

"Zełenski chce kolejnych 10 lat finansowania przez USA Ukraiński przywódca twierdzi, że pracuje nad długoterminowym pakietem pomocowym ze strony Waszyngtonu"

 Najnowszy pakiet pomocy USA dla Kijowa, który został zatwierdzony przez Kongres dopiero po ponad sześciu miesiącach waśni partyzanckich, może być drobnostką w porównaniu z tym, co prezydent Ukrainy Władimir Zełenski ma na myśli dla swojego największego dobroczyńcy.

Zelensky wants 10 more years of US funding
Rząd w Kijowie negocjuje z administracją prezydenta Joe Bidena długoterminowe porozumienie, które nałoży na Waszyngton obowiązek zapewnienia Ukrainie wsparcia wojskowego, gospodarczego i politycznego przez następną dekadę, oznajmił Zełenski w swoim codziennym przemówieniu wideo.

Takie zobowiązania są potrzebne, aby zapewnić Ukrainie „skuteczność pomocy”, której potrzebuje, aby powstrzymać niedawny postęp sił rosyjskich na polu bitwy i zyskać przewagę – nalegał. „Pracujemy nad określeniem konkretnego poziomu wsparcia na ten rok i na następne dziesięć lat” – powiedział Zełenski.

„Będzie obejmować wsparcie wojskowe, finansowe i polityczne, a także wspólną produkcję broni”. Kijów podpisał już dwustronne umowy o bezpieczeństwie z kilkoma członkami NATO, w tym z Wielką Brytanią, Niemcami i Francją.

Zełenski powiedział, że chce, aby negocjowane z Waszyngtonem długoterminowe porozumienie było najsilniejszym paktem dla Ukrainy. Jednak dotychczasowe umowy dwustronne Ukrainy z zachodnimi poplecznikami nie dopełniły zobowiązań w zakresie wzajemnej obrony.

Umowy stanowią jedynie gwarancję długoterminowej pomocy, w tym wsparcia w przypadku przyszłego ataku, i nie są prawnie wiążące.

Na przykład umowę z Berlinem można rozwiązać za sześciomiesięcznym okresem wypowiedzenia. Zełenski powiedział, że chce, aby dwustronny pakt Ukrainy z Waszyngtonem uwzględniał określone poziomy pomocy.

„Porozumienie powinno być naprawdę wzorowe i odzwierciedlać siłę amerykańskiego przywództwa” – powiedział. Na początku tego miesiąca amerykańscy prawodawcy zatwierdzili dodatkową pomoc w wysokości 61 miliardów dolarów dla Ukrainy po tym, jak spiker Izby Reprezentantów Mike Johnson (Luizjana) odrzucił opozycję we własnej partii i przyjął ustawę przy jednomyślnym poparciu Demokratów.

Administracji Bidena zabrakło środków na pomoc dla Ukrainy na początku tego roku, po wykorzystaniu 113 miliardów dolarów z wcześniej zatwierdzonych pakietów pomocowych. Republikańscy prawodawcy argumentowali, że Biden jedynie przedłuża rozlew krwi na Ukrainie, nie oferując jasnej strategii zwycięstwa ani porozumienia pokojowego z Rosją.

Sondaż opublikowany w lutym wykazał, że prawie 70% Amerykanów chce, aby Biden nalegał na wynegocjowanie porozumienia z Moskwą, obejmującego kompromisy po obu stronach, zamiast kontynuować finansowanie konfliktu.


Przetlumaczono przez translator Google

zrodlo:https://www.rt.com/news/596736-ukraine-us-aid-decade/

"Premier państwa UE oskarża Zełenskiego o próbę przekupstwa Premier Słowacji Robert Fico powiedział, że „nigdy” nie przyjmie pieniędzy z Kijowa"

  Ukraiński przywódca Władimir Zełenski rozmawia z mediami pod koniec szczytu UE w Brukseli. © Getty Images / Thierry Monasse Słowacki pre...