AUTOR: TYLER DURDEN
Autor: Connor Freeman za pośrednictwem The Libertarian Institute,
Ponieważ stosunki między Rosją a Niemcami nadal pogarszają się w związku z wojną na Ukrainie, oba narody są zaangażowane w działania typu wet za wet, w tym nakazanie zamknięcia konsulatów i nałożenie ograniczeń na liczbę personelu dyplomatycznego w każdym kraju, donosi w środę Associated Press.
Berlin ogłosił, że Rosji nakazano zamknięcie czterech z pięciu konsulatów generalnych, które Kreml utrzymuje w Niemczech. Posunięcie to nastąpiło po tym, jak Moskwa ograniczyła liczbę pracowników ambasady niemieckiej i powiązanych obiektów w Rosji. Christofer Burger, rzecznik niemieckiego MSZ, powiedział dziennikarzom, że decyzja została podjęta w celu zapewnienia "parytetu personelu i struktur" między dwoma krajami.
Moskwa decyduje obecnie, które konsulaty zostaną zamknięte. Rosyjskie konsulaty w Niemczech znajdują się w Hamburgu, Lipsku, Bonn, Frankfurcie i Monachium. Kreml ustalił niedawno, że górny limit 350 niemieckich urzędników, w tym pracujących w szkołach i instytucjach kulturalnych, będzie mógł pozostać w Rosji.
Według Burgera, do listopada Niemcy zamkną konsulaty w Kaliningradzie, Jekaterynburgu, Nowosybirsku. Powiedział, że pozostałe obiekty, które Berlin pozostanie otwarty, to ambasada w Moskwie, a także konsulat w Petersburgu. Burger dodał, że od przyszłego roku Moskwa będzie mogła działać tylko ze swojej ambasady w Berlinie i jednego dodatkowego konsulatu.
Burger obwinił Rosję za pogarszającą się sytuację i powiedział z przykrością, że w tym momencie po prostu nie ma "podstaw" do licznych dwustronnych działań między dwoma narodami.
Berlin podjął w ostatnim czasie kroki, które poważnie nadszarpnęły relacje między Niemcami a Kremlem. Mianowicie zielone światło dla eksportu polskich samolotów bojowych z czasów sowieckich, które pierwotnie pochodziły z niemieckich zapasów wojskowych.
Ulegając naciskom Waszyngtonu i innych członków NATO, niemiecki kanclerz Olaf Scholz zatwierdził również transfer niemieckich czołgów podstawowych do Kijowa, a także wysłanie własnych czołgów, znacznie eskalując wojnę zastępczą z Rosją.
Wcześniej Scholz wyraźnie wykluczył takie kroki w związku z obawami, że wysłanie czołgów i samolotów na Ukrainę doprowadzi do bezpośredniej wojny między sojuszem północnoatlantyckim a Rosją.
Przetlumaczono przez translator Google
zrodlo:https://www.zerohedge.com/