Wydział Misji Pokojowych ONZ uruchomił program rekrutacji "cyfrowej armii" młodych ludzi, których zadaniem będzie wykrywanie "fałszywych informacji" w Internecie i zastępowanie ich "prawdziwymi faktami".
Znany jako Kinszasa, program został zaprojektowany, aby odwołać się do ludzi takich jak Blessing Kasasi, 15-letnia "działaczka na rzecz praw kobiet i dzieci", która została przeszkolona w Kinszasie wraz z 30 innymi młodymi ludźmi z klubu sztafetowego, którzy zebrali się w czerwcu, aby dowiedzieć się, jak cenzurować treści.
"Celem było zbudowanie ich zdolności w walce z dezinformacją, która przybiera niepokojące rozmiary w sieciach społecznościowych" - czytamy w ONZ o programie.
Podczas szkolenia młodzi ludzie, tacy jak Himlish Nketani Nsiala, student prawa na Katolickim Uniwersytecie Konga (Université Catholique du Congo), zostali poddani praniu mózgu w sztuce przedstawiania "wiadomości" w sposób, w jaki ONZ chce, aby były prezentowane.
"Nie ma sensu brać obrazu nadawanego tylko w celach, odwracać go od kontekstu i manipulować nim w celu zaszkodzenia" – mówi Nsiala o operacji "sprawdzania faktów" i o tym, co ma ona na celu.
(Powiązane: Podczas gdy świat jest rozproszony niekończącymi się kłótniami o "wycieki laboratoryjne", Światowa Organizacja Zdrowia [WHO] przygotowuje się do stania się globalną dyktaturą zdrowia.)
"Weryfikatorzy faktów" ONZ uczą się, jak lepiej promować "atrakcyjne treści wideo w celu zwalczania dezinformacji w sieci"
Kolejny moduł opracowany specjalnie przez Giscarda Mido, jednego z dwóch trenerów w segmencie marketingu cyfrowego programu ONZ, ma na celu nauczenie dzieci, jak tworzyć filmy propagandowe promujące ich wysiłki "sprawdzania faktów".
"Jak tworzyć atrakcyjne treści wideo, aby walczyć z dezinformacją w sieci?" to temat modułu Mido, który dalej omawia, w jaki sposób telefon może być wykorzystany do odwrócenia trendu "fałszywych wiadomości", które według ONZ "obfitują w sieci".
"W tym celu uczestnicy zostali wyposażeni w mechanizmy gromadzenia, przetwarzania i rozpowszechniania zweryfikowanych wiadomości, w szczególności na temat znaczenia sprawdzania informacji i weryfikowania ich u źródła" - ogłosiła ONZ.
MONUSCO, jak nazywa się praca "sprawdzająca fakty" wykonywana przez misję ONZ w DRK (Demokratyczna Republika Konga), zapewni dzieciom uczestniczącym "niezbędne narzędzia" potrzebne do tworzenia filmów i innych treści, w tym poprzez wyposażenie smartfonów w oprogramowanie do edycji.
Ludność Konga jest głównym celem wysiłków MONUSCO w walce z rozprzestrzenianiem się "dezinformacji", która według ONZ "spowodowała już kilka szkód, z ich szkodliwymi konsekwencjami w społecznościach".
Wyposażając młodych ludzi nie tylko w edycję wideo, ale także w umiejętności fotografowania wideo i fotoreportażu, ONZ poprzez MONUSCO wierzy, że zrobi wielkie postępy w kierunku oczyszczenia Internetu ze wszystkich informacji, które ONZ i jej zwolennicy uznają za "fałszywe".
"Praktyki te są wykorzystywane jako broń wojenna w celu podważenia wysiłków pokojowych MONUSCO w DRK" - powiedział prof. Guillaume Kingh-Farel, drugi trener zaangażowany w program, który koncentruje się na tym, jak korzystać z sieci społecznościowych.
Korzystając ze specjalnych technik wykrywania "fałszywych wiadomości", uczestnicy zaangażowani w program będą mogli nie tylko zapewnić obronę przed fałszywymi wiadomościami, ale także przeciwko ich wirusowemu rozprzestrzenianiu się w Internecie.
W grę wchodzą również wysiłki mające na celu promowanie "prawdziwych" informacji w sieciach społecznościowych poprzez "jednoczesne rozpowszechnianie obiektywnych i wiarygodnych informacji" w tym samym czasie, gdy "fałszywe wiadomości" zaczynają rozprzestrzeniać się wirusowo.
"Klub sztafety jest strukturą złożoną z młodych studentów-wolontariuszy, którzy zrozumieli potrzebę przeciwdziałania wirusowości fałszywych informacji poprzez rozpowszechnianie dobrych i prawdziwych informacji wśród szerszej publiczności" - mówi ONZ.
Czy świat będzie w ogóle rozpoznawalny w roku 2030? Dowiedz się więcej na Collapse.news.
Przetlumaczono przez translator Google
zrodlo|:https://www.naturalnews.com/