poniedziałek, 29 lipca 2024

"Państwo UE oskarża innego członka o „hipokryzję” wobec Rosji Minister spraw zagranicznych Węgier zganił Polskę w związku z pojawiającym się rozłamem dyplomatycznym między obydwoma narodami"

 EU state accuses fellow member of ‘hypocrisy’ over Russia



Przetlumaczono przez translator Google

zrodlo:https://www.rt.com/news/601795-hungary-accuses-poland-hypocrisy-russia/

"RT nawołuje do neokolonializmu w nowym ataku reklamowym w Afryce, obejmującym wiele krajów"

Anna Belkina, zastępca redaktora naczelnego RT i szefowa ds. komunikacji, marketingu i rozwoju strategicznego

RT calls out neo-colonialism in new multi-country Africa ad blitz
Dziedzictwo kolonialne może przybierać wiele podstępnych form i powodować przerzuty w nowe. RT doskonale zdaje sobie sprawę z zagrożeń związanych z długoterminową dominacją zagraniczną – w naszym przypadku w przestrzeni medialnej – i stara się stawić czoła im za pomocą nowych, skupiających się na Afryce treści i odważnej międzykontynentalnej kampanii reklamowej.
„Neokolonializm jest najgorszą formą imperializmu” „Walka antykolonialna jest w istocie walką o godność ludzką” „Niepodległości i suwerenności nie można dzielić”

„Zasoby Afryki powinny należeć do Afryki”

RT

Te frazy zdobią billboardy w Ghanie, Tanzanii, Ugandzie i Zimbabwe. Wiele lat temu wypowiadali je słynni przywódcy afrykańscy: Kwame Nkrumah z Ghany, Julius Nyerere z Tanzanii, Milton Obote z Ugandy i Robert Mugabe z Zimbabwe. Jednak ich słowa są nadal pamiętane i dziś wybrzmiewają bardziej niż kiedykolwiek – na całym kontynencie afrykańskim i poza nim.

Wszechobecna dominacja zachodnich mediów głównego nurtu jest czymś, z czym RT musi walczyć od prawie dwóch dekad, zasadniczo od dnia swojego powstania – a Rosja jako całość znacznie dłużej. Przez wiele dziesięcioleci światowy krajobraz medialny był kontrolowany przez oligopol serwisów informacyjnych, czy to w prasie, radiu czy telewizji, a wszystkie chroniły interesy swoich krajów lub sojuszy, geopolityczne i gospodarcze. Dziś monopolistyczni giganci mediów społecznościowych wzmacniają swój głos. Co oni wszyscy mają ze sobą wspólnego? Wszyscy pochodzą z tej samej garstki krajów. A jednak mają czelność mówić całemu światu, co ma myśleć i co myśleć o reszcie świata, nawet o samych krajach „publiczności”. Amerykańskie CNN i New York Times, brytyjskie BBC i The Guardian dyktowały takim podmiotom jak Rosja, Indie, Republika Południowej Afryki, Indonezja i dziesiątki krajów, co mają wierzyć na temat świata i siebie; kto jest dobry, a kto zły; co jest czarne, a co białe. Przybyli na nasze ziemie, „zainwestowali” w nasze media, wychwycili niektóre z naszych najzdolniejszych młodych talentów i ukształtowali je na swoje podobieństwo. Ustalają wąski zakres akceptowalnych narracji. Było to tak blisko kolonializmu medialnego, jak to tylko możliwe. A wraz z nią niemożliwa była żadna prawdziwa niezależność – medialna czy inna. Reakcja była nieunikniona. Ludzie przestali wierzyć w tak zwaną rzeczywistość, którą karmiono ich przez tę medialną komorę echa, nawet jeśli chodzi o własne podwórka, nie mówiąc już o krainach znajdujących się na drugim końcu globu. Nadszedł czas, abyśmy sami opowiedzieli nasze historie. Pojawiły się nowe głosy. Głosy takie jak RT. Przez ostatnie 19 lat RT ugruntowała swoją pozycję głosu sprzeciwu w globalnej przestrzeni mediów informacyjnych. Omawiamy historie przeoczone lub ignorowane przez innych i starannie badamy punkty widzenia, które rzadko trafiają do mediów głównego nurtu. Jak z dumą pokazujemy w naszych filmach, odtwarzanych obecnie na międzynarodowym lotnisku w Addis Abebie w Etiopii – będących także częścią naszej obejmującej wiele krajów afrykańskiej kampanii reklamowej – nasi dziennikarze nie boją się znaleźć pod ostrzałem, rzucić wyzwanie najwybitniejszym światowym przywódcom, nawiązać kontakt z wizjonerami naszego pokolenia. Chcemy także wykorzystać nasze zasoby, aby zaprezentować światu kraje i narody afrykańskie w całej ich różnorodności i złożoności, aby wzmocnić ich głosy. Z dumą prezentujemy także nowy program w RT z Kenii – „Lumumba’s Africa”, z udziałem profesora P.L.O. Lumumba. Program zapewnia głębokie i wnikliwe spojrzenie na sprawy, które nadal są najważniejsze dla Afryki jako całości i wielu jej narodów. Profesor P.L.O. Lumumba zabiera widzów w dramatyczną i pouczającą opowieść o problemach Afryki, takich jak rozwój gospodarczy, dziedzictwo kolonialne, energia, edukacja – i, co najbardziej jaskrawe, jasna nadzieja na przyszłość samej Afryki.

RT
Jestem pewien, że w nadchodzących miesiącach RT będzie próbowało zadać jeszcze więcej prowokacyjnych pytań.

Po co pożyczać pieniądze od MFW, jeśli twój kraj jest bogaty w zasoby naturalne?

Czy międzynarodowe korporacje bardziej dbają o Afrykanów, czy o własne zyski?

Czy europejscy przywódcy marzą o odzyskaniu swoich kolonii?

Czy Zachód powinien płacić odszkodowania za niewolnictwo?

Dlaczego Nigeria prawie została wciągnięta w wojnę o interesy USA i Francji w sąsiednim Nigrze?

Czy dolar amerykański powinien pozostać główną światową walutą rezerwową? Nie boimy się rozpoczynać tych rozmów w Afryce, o Afryce.

Dla milionów widzów RT na całym świecie.  

Więcej zdjęć z kampanii można znaleźć HERE.



Przetlumaczono przez translator Google

zrodlo:https://www.rt.com/news/601782-rt-neo-colonialism-africa/

"Ukraina szkoli bojowników w Afryce – zamordowano rosyjskiego blogera wojskowego. Według doniesień Kijów szkoli powstańców Tuaregów w Mali"

 Ukraine training militants in Africa – slain Russian military blogger


Przetlumaczono przez translator Google

zrodlo:https://www.rt.com/news/601776-ukraine-training-mali-militants/

"Rosja świętuje Dzień Marynarki Wojennej paradą w Petersburgu (WIDEO) W ćwiczeniach wzięło udział ponad 200 statków, w tym małe statki rakietowe i przeciw okrętom podwodnym oraz trałowce"

 Russia celebrates Navy Day with parade in St. Petersburg (VIDEO)

W niedzielę Rosja uczciła Dzień Marynarki Wojennej spektakularną paradą w Petersburgu. W tym roku wzięło w nim udział ponad 200 okrętów różnych klas oraz ponad 100 sztuk sprzętu bojowego.
W ostatnią niedzielę lipca obchodzony jest Dzień Marynarki Wojennej Rosji.

W tym roku w uroczystościach wzięli udział marynarze z Floty Północnej, Pacyfiku, Bałtyku i Kaspijskiego, a także rosyjskiej bazy morskiej w Syrii.

W sumie wzięło w nich udział około 15 000 osób. W paradzie uczestniczyły także statki i personel wojskowy zagranicznych partnerów Rosji: chiński torpedowiec Jiao Zuo, algierski okręt szkoleniowy La Soummam i indyjska fregata INS Tabar. Prezydent Rosji Władimir Putin był obecny na paradzie i wygłosił przemówienie, w którym pochwalił Marynarkę Wojenną jako „niezawodnego strażnika naszych granic morskich” oraz dumę i chwałę kraju.

Zobowiązał się kontynuować prace nad wzmocnieniem zdolności Marynarki Wojennej poprzez szkolenie większej liczby personelu, wyposażanie okrętów wojennych w rakiety hipersoniczne oraz wzmacnianie infrastruktury przybrzeżnej, wywiadu i obrony powietrznej.

"Erdogan „idzie ścieżką Saddama Husajna” – izraelskie FM Izrael Katz ostrzegł tureckiego przywódcę przed interwencją w wojnę w Gazie"

 Erdogan ‘going down the path of Saddam Hussein’ – Israeli FM



Przetlumaczono przez translator Google

zrodlo:https://www.rt.com/news/601781-erdogan-israel-turkey-hussein/

"Państwa NATO mogą wysłać wojska na Ukrainę – rosyjskie wojsko Członkowie bloku wojskowego planują wysłać wojska do kraju, ostrzegł wiceminister obrony Aleksandr Fomin"

  ZDJĘCIE Z ARCHIWUM: Polscy żołnierze trzymają flagi Polski, NATO i UE podczas próby parady © Marek Antoni Iwanczuk / SOPA Images / LightRo...