niedziela, 9 czerwca 2024

"Odtajnione dokumenty ujawniają tajny amerykański projekt wojny nuklearnej o nazwie "SIOP", którego celem jest ......................"

 Wielu nie może oprzeć się podejrzeniu, że Stany Zjednoczone, poprzez kraje takie jak Ukraina i prawdopodobnie Tajwan, podżegają do wojen zastępczych, aby kontynuować swój plan z lat 60., aby rozpocząć wojnę nuklearną z Rosją i jej głównym sojusznikiem, Chinami. Odtajnione dokumenty sprzed dwudziestu lat wskazują na stworzenie Jednolitego Zintegrowanego Planu Operacyjnego (SIOP) sześćdziesiąt lat temu, który "zabiłby wielu Rosjan i Chińczyków". Według dokumentów znajdujących się w Archiwum Bezpieczeństwa Narodowego na Uniwersytecie George'a Washingtona, Stany Zjednoczone włączyły tak wiele broni jądrowej do swojego pierwszego planu wojny nuklearnej w epoce rakietowej, że najwyżsi dowódcy wojskowi nazwali to "zagrożeniem zarówno dla nas samych, jak i dla naszego wroga".

SIOP jest jedną z najbardziej tajnych i drażliwych kwestii w polityce bezpieczeństwa narodowego USA, ponieważ wskazuje na zmasowany atak nuklearny na cele wojskowe i miejsko-przemysłowe w Związku Radzieckim (Rosji), Chinach i ich sojusznikach. Pierwotnie obejmował on złożony schemat organizacyjny obejmujący interakcję namierzania, systemów przenoszenia broni i tras lotu, detonacji jądrowych nad celami, pomiarów zniszczeń i środków obronnych oraz kolejnych SIOP, które stawały się jeszcze bardziej złożone. Zgodnie z tajnym planem rosyjskie miasto miało otrzymać trzy 80-kilotonowe rodzaje broni.

Ówczesny prezydent Dwight D. Eisenhower, wraz z dowódcami marynarki wojennej i doradcą naukowym Białego Domu George'em Kistiakowskym, byli głęboko krytyczni wobec przesady SIOP. Zmarły prezydent powiedział nawet, że plan "wystraszył go diabła". Nowy sekretarz obrony Robert McNamara wkrótce potępił "fantastyczny" poziom opadu, jaki wywołałyby ataki na wiele sowieckich celów.

Dokumenty dotyczące historii SIOP-62 z lat 1959-1961 ujawniły również, że plan wojny nuklearnej zawierał opcje odwetowe i wyprzedzające. Wskazano również na pełne uderzenie nuklearne SIOP przeprowadzone na zasadzie prewencji, które dostarczyłoby ponad 3200 sztuk broni jądrowej do 1060 celów w Związku Radzieckim, Chinach i krajach sojuszniczych w Azji i Europie. Tymczasem, w stanie podwyższonej gotowości, pełne uderzenie nuklearne dostarczyłoby 1706 broni jądrowej przeciwko łącznie 725 celom we wspomnianych krajach i regionach. Cele obejmowałyby broń jądrową, rządowe i wojskowe centra kontroli oraz co najmniej 130 miast w zidentyfikowanych krajach.

Zgodnie z kryteriami oczekiwanych uszkodzeń SIOP-62, potrzeba trzech 80-kilotonowych pocisków, aby zniszczyć miasto takie jak Nagasaki, które USA zbombardowały bronią o mocy 22 kiloton. Dowódca Korpusu Piechoty Morskiej był zaniepokojony tym, że SIOP przewidywał "atak na jedną listę krajów chińsko-radzieckich". Z pewnością nie czyniłoby to również "rozróżnienia" między krajami komunistycznymi, które były w stanie wojny ze Stanami Zjednoczonymi, a tymi, które nie były.

Departament Obrony przesadził z tajnymi i niekonsekwentnie ujawniał informacje na temat SIOP. Według niektórych dowodów, po zakończeniu zimnej wojny, głównodowodzący Dowództwa Lotnictwa Strategicznego generał Lee Butler próbował ograniczyć to, co postrzegał jako "groteskowe ekscesy" SIOP, zmniejszając ogromne listy celów. Klasyfikacja bezpieczeństwa ukrywa jednak, czy reformy generała Butlera zostały przyjęte, czy też SIOP pozostaje instrumentem przesady.

Biden zezwala Ukrainie na ponowne użycie amerykańskiej broni przeciwko Rosji

Przechodząc do obecnych konfliktów globalnych, prezydent USA Joe Biden niedawno zniósł zakaz nałożony na Ukrainę za użycie dostarczonej przez USA broni wojskowej do ataku na Rosję. Wspomniane posunięcie jest częścią wysiłków USA na rzecz "dostosowania się i dostosowania" do rozwoju wojny, potwierdził sekretarz stanu Antony Blinken podczas nieformalnego spotkania ministrów NATO w Pradze 31 maja.

Według Blinkena, prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski zwrócił się o autoryzację do Białego Domu w ostatnich tygodniach. "A to trafiło prosto do prezydenta, który, jak słyszeliście, zatwierdził użycie naszej broni w tym celu. Idąc dalej, będziemy nadal robić to, co robiliśmy do tej pory, czyli w razie potrzeby dostosowywać się i dostosowywać" – dodał Blinken.

Argumentował, że USA po prostu reagują na to, co widziały w obwodzie charkowskim, który w ostatnich tygodniach stał się celem ponownych rosyjskich ataków. To już drugi raz w tym roku, kiedy Biden po cichu złagodził swoją politykę w sprawie dostaw broni dla Ukrainy. Na początku tego roku zgodził się wysłać do Kijowa pociski dalekiego zasięgu, znane jako ATACMS.

To ostatnie wydarzenie oczywiście rozgniewało urzędników Kremla, zwłaszcza że Francja i inne kraje europejskie również wskazały, że zezwalają Kijowowi na użycie swojej broni przeciwko celom wojskowym w Rosji.

W odpowiedzi prezydent Rosji Władimir Putin ostrzegł przed "poważnymi konsekwencjami", podkreślając siłę nuklearną swojego kraju, jeśli zachodni sojusznicy Ukrainy polużną swoją politykę. Szef komisji obrony niższej izby parlamentu Rosji Andriej Kartapołow obiecał, że Moskwa odpowie asymetrycznie na ukraińskie ataki na jej terytorium przy użyciu broni dostarczonej przez Stany Zjednoczone. Wysoki rangą rosyjski urzędnik ds. bezpieczeństwa Dmitrij Miedwiediew powiedział również, że Rosja nie blefuje, gdy mówi o możliwości użycia taktycznej broni jądrowej przeciwko Ukrainie i że jej konflikt z Zachodem może przerodzić się w wojnę totalną. (Powiązane: Nowa prawa ręka Putina chce zbombardować Zachód, aby "uratować świat" przed pełnowymiarową wojną.)

Ameryka jest największym dostawcą broni na Ukrainę od czasu rozpoczęcia inwazji Rosji na pełną skalę w lutym 2022 roku. Decyzja Bidena zapadła wkrótce po tym, jak szef NATO Jens Stoltenberg powiedział ministrom spraw zagranicznych sojuszu, że "nadszedł czas", aby złagodzić ograniczenia nałożone na Kijów w związku z użyciem broni i "umożliwić Ukraińcom prawdziwą obronę".

Udaj się na stronę RussiaReport.news, aby przeczytać więcej informacji na temat aktualnego stanu wojny rosyjsko-ukraińskiej.

Źródła tego artykułu obejmują:

Archives.gov

NSArchive2.GWU.edu

AlJazeera.com

Przetlumaczono przez translator Google

zrodlo:https://www.naturalnews.com/

"Premier państwa UE oskarża Zełenskiego o próbę przekupstwa Premier Słowacji Robert Fico powiedział, że „nigdy” nie przyjmie pieniędzy z Kijowa"

  Ukraiński przywódca Władimir Zełenski rozmawia z mediami pod koniec szczytu UE w Brukseli. © Getty Images / Thierry Monasse Słowacki pre...