Prezydent Rosji Władimir Putin nakazał Flocie Pacyfiku rosyjskiej marynarki wojennej przeprowadzenie ćwiczeń w ramach testu nuklearnego.
Rosyjski minister obrony Siergiej Szojgu ogłosił przyspieszone ćwiczenia, które odbyły się w porcie we Władywostoku od strony Morza Japońskiego. Ćwiczenia odbyły się w pierwszą rocznicę zatonięcia krążownika rakietowego Moskwa 14 kwietnia. Krążownik typu Slava został zniszczony 14 kwietnia 2022 roku podczas wojny rosyjsko-ukraińskiej.
Gry wojenne odbyły się, aby przetestować gotowość Floty Pacyfiku do przeprowadzenia odwetowego ataku nuklearnego na Zachód. Oczekiwano, że obejmą one wystrzelenie rakiet i przetestowanie gotowości moskiewskich bombowców strategicznych i okrętów podwodnych zdolnych do przenoszenia broni jądrowej.
Gen. Walerij Gierasimow, szef sztabu generalnego rosyjskich sił zbrojnych, powiedział, że marynarka wojenna kraju zostanie postawiona w stan podwyższonej gotowości podczas ćwiczeń. Dodał, że siły morskie zostaną również rozmieszczone na poligonach w celu przeprowadzenia ćwiczeń bojowych.
"Głównym celem tej kontroli jest zbudowanie zdolności sił zbrojnych do rozwiązywania zadań odpierania agresji potencjalnego wroga z obszarów oceanicznych i morskich" - wyjaśnił Gierasimow. "Podczas tego efektu Flota Pacyfiku będzie musiała odpierać ataki rakietowe i powietrzne; prowadzenie ćwiczeń w celu poszukiwania i niszczenia okrętów podwodnych; [i] wykonywać wystrzeliwanie torped i artylerii oraz wystrzeliwanie pocisków".
Utworzona w 1731 roku jako część sił Imperium Rosyjskiego, rosyjska Flota Pacyfiku została wykorzystana przez Moskwę jako główna broń w atakach odwetowych.
Rosja pręży muskuły wobec roszczeń terytorialnych Japonii
Szybkie ćwiczenia wydają się być celowym pokazem siły przeciwko Zachodowi w trwającej wojnie rosyjsko-ukraińskiej. Poza tym wydają się mieć również inne cele – takie jak odparcie rzekomych ataków wroga na Sachalin i Wyspy Kurylskie.
Japonia domaga się praw terytorialnych do czterech wysp w łańcuchu: Kunashir (Kunashiri), Iturup (Etorofu), Shpanberg (Shikotan) i Khabomai (Habomai). Kuryle zostały zaanektowane przez Rosję, wówczas pod przywództwem sowieckiego przywódcy Józefa Stalina, podczas II wojny światowej.
Sekretarz prasowy Kremla Dmitrij Pieskow zbagatelizował twierdzenia, że ćwiczenia były związane z napięciami regionalnymi. Powiedział na codziennym briefingu prasowym: "To powszechna praktyka. W ostatnich latach był on stale przeprowadzany i trwa nadal. Chodzi o utrzymanie niezbędnego poziomu gotowości bojowej naszych sił zbrojnych".
W ubiegłym roku Rosja zawiesiła rozmowy pokojowe z Japonią w sprawie rozwiązania sporu o Wyspy Kurylskie. Zawieszenie było protestem przeciwko sankcjom Tokio wobec Rosji w związku z wojną na Ukrainie.
Oprócz ćwiczeń rosyjska marynarka wojenna wystrzeliła naddźwiękowe pociski przeciwokrętowe na pozorowany cel na Morzu Japońskim 28 marca. Wcześniej w tym samym miesiącu Rosja wysłała dwa strategiczne bombowce nad akwenem. Siedmiogodzinny patrol nastąpił po rozpoczęciu wizyty japońskiego premiera Fumio Kishidy na Ukrainie w solidarności z oblężonym narodem.
Ćwiczenia Floty Pacyfiku odbywały się w warunkach zwiększonego napięcia w regionie Azji i Pacyfiku. Podczas gdy Rosja prowadziła ćwiczenia morskie, USA i Korea Południowa przeprowadziły wspólne ćwiczenia powietrzne po tym, jak Korea Północna przetestowała nowy międzykontynentalny pocisk balistyczny.
Ponadto przyspieszone ćwiczenia wojskowe rozpoczęły się na kilka dni przed planowaną wizytą chińskiego ministra obrony gen. Li Shangfu zaplanowaną na 16-19 kwietnia. Według rosyjskiego Ministerstwa Obrony Szojgu i Li omówią "perspektywy dwustronnej współpracy obronnej i palące kwestie bezpieczeństwa globalnego i regionalnego".
Odwiedź RussiaReport.news, aby dowiedzieć się więcej o rosyjskiej aktywności wojskowej.
Obejrzyj ten raport Russia Today o statkach Floty Pacyfiku wystrzeliwujących pociski na Morzu Japońskim.
Ten film pochodzi z kanału The Prisoner na Brighteon.com.
Więcej powiązanych artykułów:
Rosja rozmieszcza okręty wojenne z pociskami hipersonicznymi na wodach wokół Ukrainy.
Rosyjski ambasador przy ONZ twierdzi, że jego kraj nie planuje okupacji Ukrainy.
Przetlumaczono przez translator Google
zrdlo:https://www.naturalnews.com/
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz