AUTOR: TYLER DURDEN
Ogromna fala upałów objęła duże połacie Chin, w tym Szanghaj, prowincję Syczuan w południowo-zachodnich Chinach, prowincję Jiangsu i prowincje Zhejiang w Chinach Wschodnich, dotykając prawie miliarda ludzi.
Co najmniej 76 krajowych stacji pogodowych odnotowało w środę wysokie temperatury, które przekroczyły 108 stopni Fahrenheita, zgodnie z National Climate Center. Najwyższa zarejestrowana temperatura wynosiła 111,5 stopnia Fahrenheita w Lingshou, w prowincji Hebei w północnych Chinach.
"Przedłużające się fale upałów zagroziły uprawom i życiu ludzi oraz popchnęły zużycie energii w Chinach do rekordowego poziomu. Pomimo wyzwań, kluczowe gałęzie przemysłu w Chinach nie doświadczyły przerw w dostawie prądu, a chiński rząd podejmuje działania, w tym opracowuje plany zużycia energii poza szczytem i pomaga rolnikom zainstalować więcej maszyn chłodzących "- powiedział państwowy rzecznik Global Times.
Jednak South China Morning Post donosi, że niektóre fabryki w prowincji Zhejiang zostały poproszone o ograniczenie zużycia energii w godzinach szczytowego zapotrzebowania, aby utrzymać stabilność sieci energetycznej.
Podejście zerowej tolerancji dla COVID-19 w chińskich miastach uderzyło w drugą co do wielkości gospodarkę świata. A teraz niebezpieczna fala upałów może spowodować jeszcze więcej problemów ekonomicznych.
Prof. Faith Chan z Uniwersytetu w Nottingham we wschodnich Chinach w mieście Ningbo wyjaśniła The Guardian, że ekstremalna pogoda nie jest zaskoczeniem i powiedziała: "Przyczyną tegorocznej fali upałów są dwa antycyklony, w tym subtropikalny subtropikalny zachodni Pacyfik wysoko od morza i ten utworzony na Płaskowyżu Perskim, który przeniósł się na Płaskowyż Qinghai-Tybet".
Oprócz Chin ekstremalne warunki pogodowe, takie jak fale upałów i susze, są obecne w USA, Europie i Indiach.
Tymczasowa ulga może nadejść do wschodnich i południowych regionów przybrzeżnych Chin od tego weekendu do początku przyszłego tygodnia, napisał Chen Tao, główny synoptyk Chińskiej Administracji Meteorologicznej.
Czy świat płonie?.
Energia węglowa stanowi około 60% całkowitej produkcji energii elektrycznej w Chinach (dane z 2021 r.). Zastanawiamy się, czy ich sieć jest bardziej niezawodna niż chwiejne sieci w Kalifornii i Teksasie, które opierają się na obfitości niewiarygodnych zielonych technologii.
Przetlumaczono przez translator Google
zrodlo:https://www.zerohedge.com/
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz