niedziela, 3 kwietnia 2022

"To najbogatsi ludzie na świecie w 2022 roku "

AUTOR: TYLER DURDEN
NIEDZIELA, KWI 03, 2022 - 05:00 AM

Dziś 10 najbogatszych ludzi na świecie kontroluje 1,3 biliona dolarów bogactwa.

Jak opisuje Dorothy Neufeld z Visual Capitalist, ta skala bogactwa jest równa około 1,4% światowej gospodarki, całej kapitalizacji rynkowej Amazona lub wydawaniu 1 miliona dolarów dziennie przez 3000 lat. W rzeczywistości jest to dwukrotnie więcej niż dwa lata temu (663 miliardy dolarów).

Ponieważ bogactwo miliarderów gromadzi się w niezwykłym tempie, przedstawiamy migawkę najbogatszych na świecie w 2022 r., W oparciu o dane z listy forbes Real-Time Billionaires List.


Top 10 najbogatszych ludzi na świecie

Elon Musk, z fortuną 212 miliardów dolarów, jest najbogatszą osobą na świecie.

Tesla dostarczyła prawie milion pojazdów na całym świecie w 2021 roku. Pomimo niedoboru chipów komputerowych, dostawy Tesli wzrosły o 87% rok do roku. Musk, który jest także dyrektorem generalnym i głównym inżynierem SpaceX, planuje wysłać największą rakietę, jaką kiedykolwiek zbudowano na orbitę w 2022 roku. Rozciąga się na wysokość 119 metrów.

Oto najbogatsi ludzie na świecie, na podstawie danych z 14 marca 2022 r.:

Z wartością netto 168 miliardów dolarów Jeff Bezos spada na drugie miejsce. Bezos jest jedynym miliarderem w pierwszej 10, który odnotował spadek bogactwa (-9 miliardów dolarów) w ciągu roku. Od marca ubiegłego roku akcje Amazon wzrosły zaledwie o 3% w świetle słabszych zysków i opóźnionych wyników sprzedaży detalicznej.

Przede wszystkim Mark Zuckerberg, dyrektor generalny Meta (dawniej Facebook) spadł z pierwszej 10 po raz pierwszy od 2016 roku. Akcje Meta spadły po odnotowaniu pierwszego w historii spadku liczby aktywnych użytkowników na świecie od 2004 roku.

Tempo wzrostu w Top 10 ogółem

Wśród 10 najbogatszych ludzi na świecie, oto kto widział, jak ich bogactwo rośnie najszybciej:

Musk zauważył, że jego fortuna wzrosła bardziej niż jakakolwiek inna na tej liście 10 najlepszych. W 2021 roku Tesla po raz pierwszy stała się firmą wartą bilion dolarów, a majątek Muska wzrósł o 29% w ciągu ostatniego roku.

Krypto-miliarderzy w 2022 roku

Co najmniej 10 osób na całym świecie widziało, jak ich bogactwo wspina się na miliardy dzięki stratosferycznemu wzrostowi kryptowalut.

Sam Bankman-Fried, założyciel giełdy kryptograficznych instrumentów pochodnych FTX, jest na szczycie, z oszałamiającą wartością netto 24 miliardów dolarów. Bankman-Fried uruchomił giełdę w 2019 roku, gdy miał 27 lat.

FTX ma teraz milion użytkowników i wycenę 32 miliardów dolarów.

 

Po  Bankman-Fried jest Brian Armstrong, współzałożyciel giełdy kryptowalut Coinbase. Jest to druga co do wielkości giełda kryptowalut na świecie po Binance.

 

Na liście znajdują się również współzałożyciele giełdy kryptowalut Gemini Cameron i Tyler Winklevoss, z których każdy ma wartość netto 4 miliardów dolarów. Podobnie jak ich rywal, Mark Zuckerberg, mają na celu zbudowanie metawersu.

Większe zmiany

Czy bogactwo miliarderów będzie nadal gromadzić się w rekordowym tempie? Jeśli inwazja na Ukrainę będzie kontynuowana, prawdopodobnie będzie miała szersze skutki strukturalne.

Niektórzy twierdzą, że wojna jest wielkim niwelatorem, siłą, która zmniejszyła nierówności majątkowe, co widać po II wojnie światowej. Inni sugerują, że zwiększa to rozbieżność bogactwa, zwłaszcza gdy wojna jest finansowana z długu publicznego. Często koszty zostały zawyżone z powodu wojny, wywierając presję na gospodarstwa domowe o niskich i średnich dochodach.

To, czy wojna będzie miała trwały wpływ na dystrybucję bogactwa, jest kwestią otwartą, jednak jeśli pandemia posłuży jako precedens, skutki będą dalekie od przewidywalności.


Przetlumaczono przez translator Google

zrodlo:https://www.zerohedge.com/

Brak komentarzy:

"„Okno możliwości” dla stosunków rosyjsko-amerykańskich – Moskwa Administracja Bidena była „całkowicie beznadziejna”, powiedział wiceminister spraw zagranicznych"

  Russian Deputy Foreign Minister Sergei Ryabkov. ©  Sputnik/Evgeny Biyatov Relacje między Rosją a USA mogłyby się poprawić ...