Brytyjskie wojsko zintensyfikuje działania przeciwko „nowemu zagrożeniu” Rosji
użytkownika Paul Antonopoulos
AntiWar.com
Dokument wydany przez brytyjskie Ministerstwo Obrony,ocument released by the British Ministry of Defence, zatytułowany „Obrona w dobie konkurencji”, wskazuje Moskwę jako główne zagrożenie i stwierdza, że Londyn zamierza zwiększyć swoją obecność wokół Rosji - szczególnie na Morzu Czarnym, Arktyce, Morzu Bałtyckim i Bałtyku. Bałkany Zachodnie. Wielka Brytania planuje również zainwestować znaczne fundusze w nowy sprzęt wojskowy, aby żołnierze mogli dostosować się do „nowego zagrożenia”. Dokument potwierdza świadomość wielobiegunowości Wielkiej Brytanii, ale także jej zamiary, by nadal rzucać wyzwanie Rosji, otwierając jednocześnie drogę do współpracy z Chinami.
W dokumencie częściej niż o jakimkolwiek innym regionie wspomniano o brytyjskiej strategii dla Bałkanów Zachodnich, co sugeruje, że chcą tam większych wpływów. Jest jednak niewyobrażalne, że będą w stanie wzmocnić swoje siły w regionie. Zamiast tego bardziej prawdopodobne jest, że Wielka Brytania będzie bardziej zaangażowana w tak zwaną cyberwojnę. Dokument w dużej części poświęcony jest cyberprzestrzeni i stwierdza, że „szpiegostwo w cyberprzestrzeni może i będzie wykorzystywane jako część szerszych kampanii wpływowych i propagandowych, a także do wspierania szerszej wrogiej działalności, włącznie z wojną konwencjonalną”
Wielka Brytania planuje zainwestować ponad 20 miliardów funtów w modernizację sił zbrojnych, ale nikt nie wie, skąd będą pochodzić te pieniądze. Brytyjska marynarka wojenna jest w złym stanie.
Forbes napisał Forbes wrote last year w zeszłym roku o dwóch nowych brytyjskich lotniskowcach, mówiąc: „Po wydaniu miliardów dolarów na budowę okrętów, rząd Wielkiej Brytanii nie może już pozwolić sobie na samoloty, eskortę i statki wsparcia, które pomagają rozlokować się, chronią i dają im siłę uderzeniową. . ”
Bez pieniędzy, nieefektywna marynarka wojenna i plany zredukowania sił lądowych o około 10 000 żołnierzy, by about 10,000 soldiers co doprowadzi brytyjską armię do najmniejszych rozmiarów od dwustu lat, nie jest jasne, w jaki sposób Londyn może zrealizować swoje wielkie ambicje otaczania Rosji Arktyka, Morze Bałtyckie, Bałkany Zachodnie i Morze Czarne. Oprócz cięcia 10 000 żołnierzy, brytyjskie wojsko wyeliminuje również dwie fregaty, 14 lotniskowców C-130 Hercules, 24 myśliwce Typhoon i odrzutowce Hawk.
Nowa strategia, zapowiadana w opublikowanym dokumencie, pokazuje, że Brytyjczycy starają się być niezależnym graczem na arenie światowej, nie zdając sobie sprawy, że minęły czasy ich imperialnej dominacji i są całkowicie wchłonięci w strefę wpływów Stanów Zjednoczonych. Wielka Brytania przez większość XX wieku była równowagą między USA a Unią Europejską w powstrzymywaniu Moskwy. Jednak wchłonięcie Wielkiej Brytanii pod parasolem Waszyngtonu było całkowite po Brexicie, ponieważ kraj wyspiarski nie może samodzielnie projektować swoich wpływów ani potęgi.
Ponieważ nie mają budżetu wojskowego ani środków ekonomicznych, aby być na równi z Chinami, Rosją, Stanami Zjednoczonymi czy nawet Niemcami, wierzą, że poprzez redukcję personelu wojskowego mogą zbudować bardziej zwięzły i niszowy aparat. Brytyjczycy wierzą, że mogą przenosić swoje wpływy na odległe miejsca, takie jak Bałkany i Morze Czarne, rozwijając cyberwojnę. Był to oczekiwany rezultat, ponieważ Brytyjczycy próbują działać niezależnie, ale ostatecznie nie będą w stanie niczego osiągnąć, jeśli nie będzie po stronie USA.
Choć strategia brytyjska świadczy i potwierdza zmiany w systemie międzynarodowym w kierunku wielobiegunowości, Londyn nadal jest częścią bloku zachodniego i nie może samodzielnie prowadzić działań. W tym sensie brytyjskie ambicje geopolityczne są kontrowersyjne, ponieważ nie mogą ich osiągnąć bez znaczącego wkładu zewnętrznego.
W dokumencie niezwykłe jest to, że podkreśla on, iż Chiny są partnerem brytyjskim. Dopiero w zeszłym tygodniu brytyjski minister spraw zagranicznych Dominic Raab powiedział w brytyjskim parlamencie: „Myślę, że sposób, w jaki na to patrzymy, jest taki: Chiny tu zostaną. Nie wierzymy, że wracamy do starej mentalności lub paradygmatu zimnej wojny. Są pozytywy i powinniśmy szukać obszarów konstruktywnego zaangażowania - oczywiście w biznesie i handlu. Wszyscy mniej więcej handlują z Chinami ”.
Chociaż jest to poważna zmiana w polityce Londynu wobec Pekinu, niemniej jednak przyjęli sankcje przeciwko Chinom tego samego dnia, w którym nałożyła je UE i inne kraje anglosaskie. Można więc zasugerować, że Londyn próbuje zrównoważyć presję Waszyngtonu na zacieśnienie stosunków z Chinami, zamiast tego utrzymując i intensyfikując działania przeciwko Rosji, o czym świadczy nowo opublikowany dokument.
przetlumaczyla GR przez translator google
https://www.zerohedge.com/geopolitical/britain-intensify-its-activities-against-new-threat-russia
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz