piątek, 2 grudnia 2022

"Sprzedaż amerykańskiej broni do Europy gwałtownie wzrosła od czasu inwazji na Ukrainę"(video)

  Od czasu rozpoczęcia specjalnej operacji wojskowej Rosji na Ukrainie pod koniec lutego, Stany Zjednoczone wykorzystały konflikt,znacznie zwiększając sprzedaż broni do Europy.

Zdjęcie: Sprzedaż broni USA do Europy gwałtownie wzrosła od czasu inwazji na Ukrainę

W odpowiedzi na konflikt tak blisko granic, wiele krajów europejskich wdrożyło planyzwiększenia wydatków na swoje siły zbrojne. Same Niemcy przyjęły plan modernizacji swoich sił zbrojnych w wysokości 100 miliardów dolarów na bieżący rok fiskalny. Wydatki na obronę w całej Europie spadały od czasu zakończenia zimnej wojny wraz z upadkiem Związku Radzieckiego w 1991 roku.

Ostatnie wydarzenia zmieniają sytuację.

"To z pewnością największy wzrost wydatków na obronę w Europie od zakończenia zimnej wojny" - powiedział Ian Bond, dyrektor ds. polityki zagranicznej w londyńskim think tanku Center for European Reform.

Bond dodał, że specjalna operacja wojskowa Rosji na Ukrainie wstrząsnęła narodami europejskimi i ich narodem, "który przyzwyczaił się do pokoju na całe pokolenie". Dodał, że wielu Europejczyków "zasadniczo przekonało samych siebie, że wojna na kontynencie stała się niemożliwa".

"Zaczynają zdawać sobie sprawę z faktu, że nie tylko jest to bardzo możliwe, ale dzieje się to i dzieje się nie tak wiele mil od nich" - dodał.

Głównym beneficjentem tych wzrostów wydatków na obronę są Stany Zjednoczone, które produkują i eksportują więcej broni niż jakikolwiek inny kraj. W latach 2017-2021 amerykańscy producenci broni sprzedali ponad 39 procent z szacowanych 210 miliardów dolarów wydawanych rocznie na globalną sprzedaż broni. (Powiązane: Biden żąda, aby amerykańscy podatnicy przekazali dodatkowe miliardy dla Ukrainy po zorganizowaniu "rosyjskiego" ataku rakietowego, który zabił dwie osoby w Polsce.)

Większość ostatnich europejskich wydatków na obronę trafia do Ameryki

Ponad połowa wszystkich wydatków na wojsko została wydana na opłacenie amerykańskich producentów broni.

Holandia jest najbardziej lojalnym klientem amerykańskiego przemysłu obronnego. Według Sztokholmskiego Międzynarodowego Instytutu Badań nad Pokojem w latach 2017-2021 rząd holenderski wydał 95 procent swoich wydatków wojskowych nabroń wyprodukowaną w Ameryce.

Za Holandią plasuje się Norwegia z 83 procentami, Wielka Brytania z 77 procentami i Włochy z 72 procentami.

Całkowity import europejskiej broni wzrósł o 19 procent w latach 2017-2021. Wszystkie te informacje pochodzą z okresu sprzed niedawnego szaleństwa kupowania broni na kontynencie, co prawdopodobnie oznacza, że udział wydatków na obronę, które trafiają do amerykańskich producentów obrony, prawdopodobnie wzrósł.

Według Williama Hartunga, starszego pracownika naukowego w Quincy Institute for Responsible Statecraft, od czasu objęcia urzędu przez prezydenta Joe Bidena, kraje europejskie odpowiadały za około 33 miliardy dolarów wszystkich "ofert" broni, które otrzymali amerykańscy producenci zbrojeniowi. Złożenie oferty jest uważane za początkowy etap negocjacji w sprawie broni. Z tych ofert 21 miliardów dolarów zostało złożonych od początku specjalnej operacji wojskowej Rosji.

Niektóre z najnowszych umów międzyrządowychobejmują Finlandię, Litwę, Belgię, anawet neutralną Szwajcarię.

Fiński rząd zwiększył budżet obronny o 1,77 miliarda dolarów w odpowiedzi na konflikt na Ukrainie. Jego niedawny zakup został ogłoszony przezDepartament Stanu, który właśnie zatwierdził sprzedaż pocisków powietrze-powietrze i powietrze-ziemia o wartości 323,3 miliona dolarów.

Litwa kupuje warte 495 milionów dolarów systemy wyrzutni rakietowych HIMARS i kierowane systemy wielokrotnego wyrzutni rakiet. Belgia kupuje pociski powietrze-powietrze o wartości 380 milionów dolarów dla swojej floty amerykańskich samolotów bojowych.

Najnowszy zakup Szwajcarii dotyczy 72 mobilnych wyrzutni rakiet ziemia-powietrze MIM-104 Patriot Advanced Capability-3 w celu wzmocnienia zdolności naziemnej obrony powietrznej. Zakupten kosztował około 700 milionów dolarów.

"Wszystko to jest w dużej mierze napędzane przezrosyjski atak na Ukrainęi uświadomienie sobie w Europie, że zapasy obronne zostały dość znacznie wyczerpane w ciągu ostatnich 30 lat" - powiedział Bond.

Obejrzyj ten klip zNewsmaxomawiający, w jaki sposóbUSA są oskarżane o czerpanie zysków z konfliktu na Ukrainie.

Ten film pochodzi zkanału NewsClips naBrighteon.com.

Przetlumaczono przez translator Google

zrodlo:https://www.naturalnews.com/

Brak komentarzy:

" Musk odpowiada na oskarżenia o „nazistowski salut” Tycoin technologiczny mówi, że jego przeciwnicy „potrzebują lepszych brudnych sztuczek” pośród zamieszania wokół jego gestu na inauguracji Donalda Trumpa"

©  X/@elonmusk Miliarder Elon Musk, bliski sojusznik prezydenta USA Donalda Trumpa, zbagatelizował oskarżenia, że ​​wykonał ...