środa, 14 czerwca 2023

"USA ogłaszają kolejną pomoc wojskową dla Ukrainy w wysokości 2,1 miliarda dolarów, co daje łączną kwotę 40 miliardów dolarów"

  Pentagon ogłosił, że wyśle kolejne 2,1 miliarda dolarów pomocy, aby pomóc Ukrainie bronić się w czasie trwających walk. Nowy pakiet ma w dużej mierze pomóc Ukrainie wzmocnić obronę powietrzną i zapasy amunicji, gdy ta nasila kontrofensywę przeciwko Rosji.



Oczekuje się, że Ukraina stanie przed poważnym wyzwaniem, a niedawny raport wskazuje, że Rosja zbudowała najbardziej rozbudowaną obronę w Europie od II wojny światowej, próbując udaremnić ukraińską kontrofensywę. Według Centrum Studiów Strategicznych i Międzynarodowych Rosja była zajęta zakładaniem pól minowych, kopaniem okopów i ustawianiem "zębów smoka". Te betonowe bariery piramidalne są zaprojektowane tak, aby uniemożliwić przejeżdżanie zbiorników.

W raporcie zauważono: "Celem Rosji w budowaniu tej obrony jest umocnienie zdobyczy terytorialnych na Ukrainie i uniemożliwienie siłom ukraińskim wyzwolenia dodatkowego terytorium".

Pociski rakietowe dla systemu obrony powietrznej Patriot będą stanowić dużą część pomocy wojskowej. Jest to jeden z najbardziej zaawansowanych systemów obrony powietrznej, jakie Pentagon może zaoferować i już przypisuje mu się zestrzelenie zapory rosyjskich rakiet nad ukraińskimi miastami. Pakiet obejmie również rakiety kierowane laserowo i pociski artyleryjskie, a także pociski HAWK krótszego zasięgu. USA wyślą również Ukrainie małe drony AeroVironment, które można wystrzelić ręcznie.

W briefingu w Pentagonie sekretarz prasowy Departamentu Obrony, generał brygady Pat Ryder stwierdził: "Jest bardzo jasne, że codziennie rosyjskie siły próbują zabijać niewinnych Ukraińców. A my – rząd Stanów Zjednoczonych – będziemy współpracować ze społecznością międzynarodową, aby zrobić wszystko, co w naszej mocy, aby pomóc im bronić swojego kraju i odzyskać suwerenne terytorium.

Ukraina spędziła ostatnie kilka miesięcy na planowaniu kontrofensywy i uzupełnianiu swojego arsenału o więcej transporterów opancerzonych i zachodnich czołgów. Część ukraińskich żołnierzy szkoli się w Niemczech w ramach przygotowań do kontrofensywy.

Stany Zjednoczone dostarczyły już Ukrainie pomoc wojskową o wartości prawie 40 miliardów dolarów od czasu inwazji na ten kraj przez Rosję w lutym 2022 roku. Znaczna część tej pomocy została udostępniona za pośrednictwem prezydenckich uprawnień do wycofywania środków pobranych z istniejących zapasów Pentagonu.

Obecny pakiet zostanie sfinansowany przez Ukraine Security Assistance Initiative, którą administracja Bidena może wykorzystać do zakupu broni od przemysłu, zamiast zabierać ją z amerykańskich zapasów.

Departament Obrony stwierdził w oświadczeniu, że nowa pomoc "ilustruje ciągłe zaangażowanie zarówno w krytyczne krótkoterminowe zdolności Ukrainy, jak i trwałą zdolność Sił Zbrojnych Ukrainy do obrony swojego terytorium i powstrzymania rosyjskiej agresji w dłuższej perspektywie".

Powszechnie uważa się, że trwa kontratak Ukrainy

Wydaje się, że długo oczekiwany kontratak Ukrainy jest już w toku, z ciężkimi walkami na południu Ukrainy i doniesieniami o niemieckich i amerykańskich obserwacjach czołgów i pojazdów opancerzonych. Od dawna oczekiwano, że podejmą zdecydowane wysiłki w celu odzyskania terytorium, które Rosja już zajęła. Jednak nie wydali jeszcze oficjalnego oświadczenia i nie oczekuje się, że ujawnią publicznie szczegóły swoich planów.

Instytut Badań nad Wojną uważa, że kontrofensywa nie będzie jedną konkretną operacją. Zamiast tego ich ocena przewidywała: "Prawdopodobnie będzie składać się z wielu przedsięwzięć w wielu lokalizacjach o różnej wielkości i intensywności przez wiele tygodni".

Rosja potępiła udzielanie Ukrainie zagranicznej pomocy wojskowej, twierdząc, że to tylko przedłuży walki i nie powstrzyma ich przed dążeniem do realizacji swoich celów. Niemniej jednak USA przewodzą obecnie sojuszowi 54 państw, w tym państw członkowskich NATO, w mobilizacji za Ukrainą za pośrednictwem Grupy Kontaktowej ds. Obrony Ukrainy, która ma spotkać się w tym tygodniu w Brukseli.


Przetlumaczono przez translator Google

zrodlo:https://www.naturalnews.com/

Brak komentarzy:

"„Okno możliwości” dla stosunków rosyjsko-amerykańskich – Moskwa Administracja Bidena była „całkowicie beznadziejna”, powiedział wiceminister spraw zagranicznych"

  Russian Deputy Foreign Minister Sergei Ryabkov. ©  Sputnik/Evgeny Biyatov Relacje między Rosją a USA mogłyby się poprawić ...