Rozwodnicy w Rosji powinni ponieść konsekwencje w postaci grzywny lub oddelegowania do konfliktu na Ukrainie, zaproponowała kontrowersyjna członkini rosyjskiej Dumy Państwowej i wiceprzewodnicząca parlamentarnej komisji ochrony rodziny.
Witalij Milonow wpadł na ten pomysł w środę, gdy parlament omawiał propozycję prawicowej partii Liberalno-Demokratycznej Partii Rosji (LDPR), aby państwo nagradzało 10 000 rubli (około 113 dolarów) osób, które zawrą związek małżeński przed 35. rokiem życia. .
Poseł rządzącej Partii Jedna Rosja argumentował, że problemem nie jest to, że w Rosji zawiera się zbyt mało małżeństw, ale to, że zbyt wiele z nich się rozpada.
„Dlatego proponuję w przypadku rozwodu karę grzywny w wysokości 100 000 rubli (1128 dolarów) lub pracę poprawczą na terenie rosyjskiej operacji wojskowej na Ukrainie” – powiedział.
Milonov upierał się, że „w przypadku pobicia lub nieokiełznanego stylu życia jednego z małżonków, jeśli uzna, że nie miał dość zabawy i nadal oszukuje na lewo i prawo, to on powinien ponieść odpowiedzialność za rozwód i dlatego ponieść koszty finansowe.”
Według danych opublikowanych na początku tego tygodnia przez Federalną Służbę Statystyczną Rosji, od stycznia do października 2023 r. w kraju zawarto ponad 800 000 małżeństw i około 566 000 rozwodów.
Przewodnicząca komitetu ochrony rodziny Nina Ostanina powiedziała później Gazeta.ru, że parlament nie rozpatrzy inicjatywy Milonowa.
„Rozwód sam w sobie jest już karą, także dla dzieci, które stają się ofiarami nieporozumień między rodzicami. Z reguły w 80% przypadków przyczyny rozwodu mają charakter materialny: mieszkanie, niskie zarobki” – stwierdziła.
Ostanina odrzuciła także propozycję LDPR dotyczącą wypłaty dla nowożeńców kwoty 10 000 rubli, argumentując, że „nie ma ona przyszłości”, bo kwota jest zbyt mała, aby kogokolwiek zachęcać do zawarcia związku małżeńskiego.
„Jest przyszłość dla wszystkich inicjatyw, które zakładają kompleksowe wsparcie rodzin, zwłaszcza rodzin z dziećmi” – powiedziała.
Młode rodziny nie rozpadłyby się, gdyby ludziom zaoferowano „mieszkanie, godziwe płace i gwarancję zatrudnienia” – argumentowała Ostanina.
Przez lata Milonov zasłynął jako zwolennik wartości rodzinnych i zdecydowany przeciwnik aktywizmu LGBTQ.
W tym tygodniu nalegał także na wprowadzenie zakazu sterylizacji mężczyzn w Rosji.
Wcześniejsze inicjatywy kontrowersyjnego posła obejmowały etykietowanie grup promujących „bezdzietny” styl życia jako ekstremistów, zakaz obchodzenia Halloween w kraju i wiele innych.
Przetlumaczono przez translator Google
zrodlo:https://www.rt.com/russia/590938-milonov-ukraine-divorce-fine/
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz