sobota, 9 października 2021

"Rosja z powodzeniem testuje nowy naddźwiękowy pocisk manewrujący !!!!"

 (Natural News) Rosja pomyślnie wystrzeliła nowy naddźwiękowy pocisk manewrujący z podwodnego statku. Ministerstwo obrony tego kraju poinformowało 4 października, że ​​pocisk hipersoniczny Tsirkon trafił w zamierzony cel po wystrzeleniu z rosyjskiego okrętu podwodnego. Prezydent Rosji Władimir Putin pochwalił pocisk, który stanowi część nowatorskich rosyjskich systemów uzbrojenia.



Rosyjskie Ministerstwo Obrony potwierdziło udany start rakiety z okrętu podwodnego Siewierodwińsk na Morzu Barentsa. Na nagraniu ministerstwa widać strzelający w górę pocisk Tsirkon, rozświetlający nocne niebo i wodę. „Próbne odpalenie pocisku Tsirkon z atomowego okrętu podwodnego uznano za udane” – czytamy w artykule.


Rosyjska państwowa agencja informacyjna TASS poinformowała w lipcu, że pocisk hipersoniczny Tsirkon został pomyślnie wystrzelony ze statku nawodnego. Według raportu został zwodowany z fregaty admirała Gorszkowa, gdy statek znajdował się na Morzu Białym.


W oświadczeniu Ministerstwa Obrony Narodowej z 19 lipca stwierdzono: „Według danych z monitoringu na żywo, pocisk Tsirkon z powodzeniem uderzył w cel bezpośrednio w zasięgu ponad 350 kilometrów”. Cel powierzchniowy pocisku znajdował się na wybrzeżu Morza Barentsa, w które uderzył Tsirkon. W oświadczeniu dodano: „Podczas testu potwierdzono właściwości taktyczne i techniczne – [a] prędkość lotu osiągnęła prawie 7 Maców”.


Pocisk Tsirkon to tylko jedno z wielu rodzajów uzbrojenia w arsenale Rosji przeciwko Stanom Zjednoczonym. W 2018 roku Putin ogłosił szereg nowych broni hipersonicznych. W przemówieniu w tym roku powiedział, że ta nowa broń może uderzyć w prawie każde miejsce na świecie, a nawet ominąć amerykański system obronny przed takimi pociskami.


Niektórzy zachodni eksperci kwestionują pełny zakres zaawansowania nowej rosyjskiej broni hipersonicznej, ale dostrzegają trudności w namierzaniu i przechwytywaniu pocisków hipersonicznych ze względu na połączenie prędkości, zwrotności i wysokości.


Rosyjska broń hipersoniczna stawia Stany Zjednoczone w niekorzystnej sytuacji

The National Interest wspomniał o wielu hipersonicznych broniach w rosyjskim arsenale w artykule z grudnia 2019 roku. Te trzy rodzaje broni zostały po raz pierwszy ogłoszone przez Putina w swoim orędziu o stanie państwa z marca 2018 roku.


Pierwszym z nich jest Kinzhal, „pocisk balistyczny zdolny do przenoszenia ładunków jądrowych”, który można wystrzelić drogą powietrzną. Jego maksymalny zasięg wynosi do 3000 km, gdy zostanie wystrzelony z rosyjskiego bombowca Tu-22M3. Możliwości Kinzhal zwiększają się po wystrzeleniu z rosyjskiego bombowca Tu-22M3M, osiągając maksymalną prędkość lotu dochodzącą do prawie 15 000 kilometrów na godzinę – około 12 prędkości Macha. Wszedł do służby w rosyjskich siłach zbrojnych w 2018 roku, a w grudniu 2019 roku przeszedł testy z myśliwca MiG-31K.


Drugi to Avangard, który łączy zalety wysokowydajnego pocisku balistycznego z bezzałogowym szybowcem. Według Kremla sprawia to, że Awangard jest szybkim i zwinnym pociskiem, którego „nie można niezawodnie przechwycić”. Pierwsze dwa seryjne systemy Avangard weszły w okres próbny służby pod koniec 2019 r. (Powiązane: Nowy rosyjski pocisk naddźwiękowy może osiągnąć prędkość 27 Macha i zacznie działać w 2020 r.)


Trzeci jest Sarmat, 200-tonowy międzykontynentalny pocisk balistyczny (ICBM) napędzany paliwem płynnym. Putin w swoim przemówieniu zachwala zalety Sarmatu, nazywając go „ciężkim ICBM [o] praktycznie nieograniczonym zasięgu”, którego nie może przechwycić „żadny obecny ani potencjalny” system obrony powietrznej. W latach 2015-2017 Sarmat cierpiał z powodu opóźnień z powodu wad konstrukcyjnych mechanizmu wyrzutu. Jednak Ministerstwo Obrony potwierdziło później, że Sarmat ma zakończyć próby do 2021 r. i wejść do służby w 2024 r.


Putin powiedział na posiedzeniu MON w grudniu 2019 r.: „Teraz mamy sytuację, która jest wyjątkowa we współczesnej historii, w której próbują nas dogonić. Żaden [inny] kraj nie ma broni hipersonicznej, nie mówiąc już o broni hipersonicznej o zasięgu międzykontynentalnym”.


Amerykańscy eksperci biją na alarm i mówią, że wojsko USA pozostaje w tyle za Rosją i Chinami w opracowywaniu dla nich broni hipersonicznej i środków zaradczych.


Gen. Sił Powietrznych USA John Hyten, były szef Dowództwa Strategicznego USA, przyznał w 2018 r., że kraj nie ma broni do przechwytywania systemu uzbrojenia Avanguard. „Nie mamy żadnej obrony, która mogłaby odmówić użycia takiej broni przeciwko nam” – powiedział Kongresowi w marcu 2018 roku. .)


WWIII.news ma więcej artykułów na temat rozwoju rosyjskiej broni hipersonicznej.

Przetlumaczyla GR przez translator Google

zrodlo|:https://www.naturalnews.com/2021-10-08-russia-successfully-test-fires-new-hypersonic-missile.html

Brak komentarzy:

"Zełenski kopie sobie grób atakami na Rosję w stylu „11 września” – amerykański analityk wojskowy Ukraińskie ataki dronów na cele cywilne w Rosji rozgniewają Moskwę, ale nie zmienią biegu wojny, powiedział Daniel Davis"

  Wysoki budynek mieszkalny widoczny w rosyjskim mieście Kazań po uderzeniu ukraińskiego drona 21 grudnia 2024 r. © Sputnik Kijów strzela s...