poniedziałek, 29 sierpnia 2022

"ROZPOCZYNA SIĘ RACJONOWANIE ENERGII: Niemcy wdrażają program racjonowania energii w obawie przed niedoborami gazu i zamieszkami"

  Niemcy wdrażają obecnie ścisłe racjonowanie energii, ponieważ kraj stara się uniknąć poważnych niedoborów energii tej zimy.

Zdjęcie: ROZPOCZYNA SIĘ RACJONOWANIE ENERGII: Niemcy wdrażają program racjonowania energii w obawie przed niedoborami gazu i zamieszkami

Niemieccy urzędnicy mają nadzieję, że wznowienie i zaostrzenie wysiłków na rzecz racjonowania pomoże zmniejszyć ryzyko niedoborów energii, ponieważ spory energetyczne Europy z Rosją wydają się nie mieć końca. Wielu ministrów jest również bardzo zaniepokojonych możliwością wzmożenia niepokojów społecznych i zamieszek gazowych, gdyby ludzie nie byli w stanie ogrzać swoich domów. (Powiązane: Ceny gazu ziemnego w Europie wystrzeliły do rekordowych poziomów, gdy Gazprom ogłasza kolejne zamknięcie rurociągu.)

Pojemność magazynów gazu ziemnego w kraju jest w 67 procentach pełna, co oznacza, że nieznacznie wyprzedza swój cel, jakim jest wypełnienie zapasów o 65 procent przed 1 września. Głównym celem jest wypełnienie magazynów gazu do 95 procent pojemności do 1 listopada, co okaże się bardzo trudne do osiągnięcia.

Niemiecka polityka racjonowania ma niewielki lub żaden sens

Do 1 września wejdzie w życie niemiecka polityka nakładająca ograniczenia na to, jak ciepłe mogą być budynki publiczne i biura. Miejsca te będą prawnie ograniczone do temperatur nie wyższych niż 19 stopni Celsjusza (66,2 stopni Fahrenheita).

Budynki publiczne nie będą już mogły ogrzewać korytarzy, z wyjątkiem instytucji krytycznych, takich jak szpitale. Rząd zakazuje również podgrzewania wody z kranu do mycia rąk za pomocą kotłów lub urządzeń do natychmiastowego ogrzewania.

Rząd obowiązuje również nad klauzulami umownymi nakazującymi, aby właściciele utrzymywali swoje nieruchomości ogrzewane do pewnego poziomu, aby zapewnić dobre samopoczucie swoich najemców. Klauzule te mają zostać zawieszone na sześć miesięcy, a ministrowie rządu twierdzą, że pozwoli to najemcom, którzy są gotowi dobrowolnie wyłączyć swoje termostaty, aby to zrobić.

Istnieje wiele innych środków w nowej polityce racjonowania energii, które analitycy skrytykowali za to, że nie mają sensu lub nie mają sensu lub przekraczają granice tego, co rząd powinien być w stanie nakazać.

Sklepy publiczne będą miały zakaz pozostawiania otwartych drzwi. Dostarczanie energii do pomników w celu oświetlenia będzie zabronione. Odkryte baseny nie mogą być ogrzewane gazem lub energią elektryczną. Neony muszą być wyłączone do godziny 22.

Lokalna publikacja Bild zauważyła, że polityka ta prawdopodobnie nie zostanie doceniona przez większość populacji. Znani ekonomiści wezwali rząd do "pragmatycznego" podejścia do polityki energetycznej i utrzymania na razie w internecie elektrowni paliw kopalnych i jądrowych.

Gerd Landsberg, dyrektor generalny Niemieckiego Związku Miast i Gmin, ostrzegł, że nowa polityka energetyczna jest praktycznie niewykonalna, a władze lokalne nie będą w stanie sprawdzić zgodności.

"Nie będziemy w stanie sprawdzić, czy drzwi są zawsze zamknięte przez całą dobę" - powiedział Gerd. Dodał, że pomimo zasad nakazujących wdrożenie tych polityk racjonowania energii, władze lokalne będą zmuszone do użycia "zdrowego rozsądku", aby zdecydować, czy ograniczyć zużycie energii.

Pomimo krytyki, urzędnicy wydają się być nieugięci w forsowaniu krótkowzrocznej polityki energetycznej.

Dowiedz się więcej o kryzysie energetycznym w Niemczech i reszcie świata na NewEnergyReport.com.

Obejrzyj ten odcinek "Health Ranger Report" opisujący, w jaki sposób świadome klimatu Niemcy zwróciły się do węgla z powodu kryzysu energetycznego.

Ten film pochodzi z kanału Health Ranger Report na Brighteon.com.

Przetlumaczono przez translator Google

zrodlo:https://www.naturalnews.com/

Brak komentarzy:

" Norweski rybak „złapał” łódź podwodną w swoją sieć Statek z Tromso złapał 200 kg halibuta i 7800 ton amerykańskiej łodzi podwodnej "

  Zdjęcie archiwalne: Kuter rybacki opuszcza port w Tromso w Norwegii. © Geography Photos/Universal Images Group via Getty Images Jak dono...