TOKIO (AP) - Akcje azjatyckie były mieszane w środę, co wskazywało na silne ożywienie gospodarcze w Chinach, ale obawy o pandemię koronawirusa utrzymywały się.
Japoński benchmark Nikkei 225 spadł o 0,8% w porannym handlu do 29200,21. Australijski S & P / ASX 200 wzrósł o 1,5% do 6841,60. Koreański Kospi niewiele się zmienił, zyskując mniej niż 0,1% do 3071,42. Hang Seng w Hongkongu spadł o 0,6% do 28 407,21, podczas gdy Shanghai Composite spadł o 0,9% do 3424,44.
Ankieta opublikowana w środę pokazuje, że aktywność fabryk w Chinach odbiła się w marcu po trzymiesięcznym spowolnieniu wraz ze wzrostem zamówień eksportowych. Miesięczny indeks produkcji opublikowany przez chińską agencję statystyczną i grupę branżową wzrósł do 51,9 z 50,6 w lutym w 100-punktowej skali, w której liczby powyżej 50 wskazują na wzrost aktywnośc
W większości branż chińska produkcja odbiła się powyżej poziomu sprzed pandemii, ale popyt konsumencki i eksportowy odradzał się wolniej. Ekonomiści twierdzą, że ograniczenia w handlu technologią również zaszkodziły eksportowi.
„Powtórzmy, że wojna technologiczna jest największym ryzykiem, przed którym staną Chiny w 2021 r. Chińskie firmy nadal borykają się z trudnościami w kupowaniu i sprzedawaniu części technologicznych, produktów i usług od firm znajdujących się na liście podmiotów amerykańskich, które mogą obejmować firmy spoza USA. - powiedziała Iris Pang, główna ekonomistka IG.
„Innym ryzykiem, które, miejmy nadzieję, jest tymczasowe, jest delikatne ożywienie popytu eksportowego, które wynika z restrykcyjnych środków dystansowania społecznego, a nawet blokad w Stanach Zjednoczonych i Europie” - powiedział Pang w komentarzu.
Amerykańskie indeksy giełdowe spadły, ponieważ kolejny wzrost rentowności obligacji skarbowych wywarł presję na duże spółki technologiczne. Rentowności wzrosły po tym, jak raport pokazał, że konsumenci są jeszcze bardziej pewni siebie, niż oczekiwali ekonomiści.
Rentowność 10-letnich papierów skarbowych wzrosła do 1,74%. Jego skok w tym roku zmusił inwestorów do ponownego rozważenia płacenia tak wysokich cen za wiele akcji, zwłaszcza za gigantów technologicznych, którzy byli dużymi zwycięzcami na początku pandemii.
Akcje sektora opieki zdrowotnej również obniżyły akcje, przeważając nad zyskami banków, akcji przemysłowych i firm, które opierają się na wydatkach konsumenckich.
S&P 500 spadł o 0,3% do 3958,55, co oznacza drugi spadek z rzędu. Indeks Dow Jones Industrial Average spadł o 0,3% z rekordowego poziomu, jaki ustanowił dzień wcześniej, do 33 066,96. Kompozyt Nasdaq spadł o 0,1% do 13045,39. Russell 2000 wzrósł o 1,7%, do 2195,80.
Inwestorzy czekają na szczegóły propozycji prezydenta Joe Bidena, aby wydać być może nawet ponad 3 biliony dolarów na infrastrukturę i inne środki mające na celu pomoc dla gospodarki i środowiska.
Pomimo presji na duże akcje technologiczne, większość inwestorów profesjonalnych pozostaje optymistą, że szerszy rynek może nadal rosnąć. Silniejsza gospodarka dzięki szczepieniom na COVID-19 i masowym wydatkom rządu USA powinny pomóc zwiększyć zyski wielu firmom w tym roku, zwłaszcza takim jak banki, producenci energii i przedsiębiorstwa przemysłowe.
Wiele z niepewności rynku odzwierciedla to oczekiwanie. Inwestorzy przenoszą pieniądze z firm takich jak Amazon i Netflix, które skorzystały na zablokowanym świecie, do linii lotniczych, producentów samochodów i innych, którzy są gotowi skorzystać z szerszego ponownego otwarcia.
„Patrząc z szerszej perspektywy, podążamy w kierunku transakcji rebalansowania” - powiedział Greg Bassuk, prezes i dyrektor generalny AXS Investments. „W najbliższym okresie będziemy nadal obserwować znaczną zmienność”.
W handlu energią ropa w USA spadła o 1 cent do 60,54 USD za baryłkę. Ropa Brent, międzynarodowy standard, dodała 6 centów do 64,20 dolarów za baryłkę.
W handlu walutami dolar amerykański wzrósł do 110,70 jena japońskiego ze 110,25 jena. Euro kosztowało 1,1707 USD, w porównaniu z 1,1745 USD.
Swój wkład mieli pisarze AP Business, Stan Choe, Damian J. Troise i Alex Veiga.
przetlumaczono przez GR translator google
zrodlo:apnews.com
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz