wtorek, 8 lutego 2022

"Nvidia kończy planowane przejęcie brytyjskiego ramienia projektanta chipów za 40 miliardów dolarów z powodu "znaczących wyzwań regulacyjnych""

 AUTOR: TYLER DURDEN

WTOREK, LUT 08, 2022 - 07:19 AM

Autor: Katabella Roberts za pośrednictwem The Epoch Times,

Planowane przejęcie przez Nvidię brytyjskiego projektanta chipów Arm od SoftBank upadło z powodu "znaczących wyzwań regulacyjnych", podały firmy we wspólnym komunikacie we wtorek.

Transakcja gotówkowo-giełdowa została pierwotnie ogłoszona w 2020 roku i miała wartość w tym czasie 40 miliardów dolarów.

Planowano połączyć platformę obliczeniową AI Nvidii z rozległym ekosystemem Arm, aby stworzyć "wiodącą firmę obliczeniową dla ery sztucznej inteligencji, przyspieszając innowacje przy jednoczesnej ekspansji na duże, szybko rozwijające się rynki".

Arm jest wiodącą na świecie firmą zajmującą się półprzewodnikową własnością intelektualną, a jej technologia jest wykorzystywana we wszystkim, od smartfonów po tablety i komputery, w tym iPhone'y Apple i urządzenia z Androidem działające na chipach Qualcomm.

Liczy prawie każdą dużą firmę półprzewodnikową jako klienta.

Jednak Federalna Komisja Handlu (FTC) pozwała do sądu o zablokowanie przejęcia wartego miliardy dolarów w grudniu ubiegłego roku, argumentując, że dałoby to "jednej z największych firm chipowych kontrolę nad technologią obliczeniową i projektami, na których polegają konkurencyjne firmy przy opracowywaniu własnych konkurencyjnych chipów".

"Technologie jutra zależą od zachowania dzisiejszych konkurencyjnych, najnowocześniejszych rynków chipów" - oświadczyła wówczas FTC.

"Ta proponowana umowa zniekształciłaby zachęty Arm na rynkach chipów i pozwoliłaby połączonej firmie niesprawiedliwie osłabić rywali Nvidii. Pozew FTC powinien wysłać silny sygnał, że będziemy działać agresywnie, aby chronić nasze rynki infrastruktury krytycznej przed nielegalnymi fuzjami pionowymi, które mają dalekosiężny i szkodliwy wpływ na przyszłe innowacje.

Niektórzy producenci chipów w Chinach skarżyli się również organom regulacyjnym na umowę, która została "poddana przeglądowi" przez chińskie władze, podczas gdy duże amerykańskie firmy technologiczne również wyraziły obawy.

Spotkała się również z kontrolą w UE i Zjednoczonym Królestwie, przy czym to ostatnie wszczęło dochodzenie w sprawie transakcji ze względów konkurencji i bezpieczeństwa narodowego.

Zamiast tego Arm rozpocznie przygotowania do oferty publicznej przed końcem roku obrotowego do 31 marca 2023 r.

Arm z siedzibą w Cambridge był niezależny do 2016 roku, kiedy SoftBank Group kupił go za 32 miliardy dolarów.

"Strony zgodziły się na rozwiązanie Umowy ze względu na istotne wyzwania regulacyjne uniemożliwiające sfinalizowanie transakcji, pomimo wysiłków stron w dobrej wierze. Arm rozpocznie teraz przygotowania do oferty publicznej" - poinformowały we wtorek firmy.

"Arm ma przed sobą świetlaną przyszłość i będziemy nadal wspierać ich jako dumnego licencjobiorcę przez dziesięciolecia" - powiedział Jensen Huang, założyciel i dyrektor generalny Nvidii

"Arm znajduje się w centrum ważnej dynamiki w informatyce. Chociaż nie będziemy jedną firmą, będziemy ściśle współpracować z Arm. Znaczące inwestycje, których dokonała Masa, pozwoliły Arm rozszerzyć zasięg procesora Arm poza przetwarzanie klienckie na superkomputery, chmurę, sztuczną inteligencję i robotykę. Spodziewam się, że Arm będzie najważniejszą architekturą procesora w następnej dekadzie "- powiedział Huang.

SoftBank powiedział, że zachowa depozyt w wysokości 1,25 miliarda dolarów, który otrzymał w ramach transakcji i zostanie zarejestrowany jako zysk w czwartym kwartale roku podatkowego kończącego się 31 marca 2022 r., A Nvidia zachowa swoją 20-letnią licencję Arm.

Arm powiedział w osobnym oświadczeniu, że wyznaczył Rene Haasa, 35-letniego lidera branży półprzewodników, na stanowisko dyrektora generalnego, ze skutkiem natychmiastowym.


Przetlumaczono przez translator Google

zrodlo:https://www.zerohedge.com/

Brak komentarzy:

"Trzy kraje UE prześladujące rosyjskojęzycznych – Moskwa Według starszego dyplomaty państwa bałtyckie wykazują „skrajną rusofobię”, nękając nawet rosyjskojęzyczne dzieci"

  Moskwa nie zerwie stosunków dyplomatycznych z Estonią, Łotwą czy Litwą pomimo „skrajnej rusofobii” szerzącej się w trzech krajach bałtycki...