sobota, 19 marca 2022

Mapowane:" Cały personel wojskowy świat!!!!!!"

 AUTOR: TYLER DURDEN

SOBOTA, MAR 19, 2022 - 03:40 AM

Podczas gdy znaczna część świata żyje w jednym z najbardziej pokojowych okresów w historii, Avery Koop z Visual Capitalist zauważa, że iskra nowych konfliktów, takich jak rosyjska inwazja na Ukrainę, przypomina nam o znaczeniu personelu wojskowego.

Pomiędzy trwającymi konfliktami zbrojnymi a prewencyjnym budowaniem obrony, wiele krajów zgromadziło do tej pory znaczące siły zbrojne.

Ta mapa, wykorzystując dane z World Population Review, wyświetla cały personel wojskowy na świecie.

Kto ma największą armię?

Kto więc ma największą armię? Cóż, odpowiedź nie jest taka prosta.

Istnieją trzy powszechnie mierzone kategorie personelu wojskowego:

  • Aktywna armia: Żołnierze, którzy pracują w pełnym wymiarze godzin dla armii
    Kraj z największą aktywną armią: Chiny (ponad 2 mln
    )

  • Rezerwy wojskowe: Ludzie, którzy nie pracują dla armii w pełnym wymiarze godzin, ale mają przeszkolenie wojskowe i mogą zostać powołani i rozmieszczeni w dowolnym momencie
    Kraj z największymi rezerwami wojskowymi: Wietnam (5 milionów
    )

  • Paramilitarne: Grupy, które nie są oficjalnie wojskowe, ale działają w podobny sposób, takie jak zespoły CIA lub SWAT w
    kraju USA z największym paramilitarnym: Koreą Północną (szacunkowo 5 milionów
    )

UWAGA: Spośród tych kategorii personelu wojskowego, paramilitarny jest najmniej dobrze zdefiniowany w krajach świata, a zatem nie został uwzględniony w powyższej infografice.

Który kraj ma największą armię? To zależy, kto liczy.

Jeśli uwzględnimy siły paramilitarne, oto jak najlepsze kraje układają się pod względem personelu wojskowego:

Źródło: World Population Review

Łącząc wszystkie trzy rodzaje wojska, Wietnam wychodzi na wierzch z ponad 10 milionami personelu.

A oto 10 największych sił zbrojnych na świecie, z wyłączeniem sił paramilitarnych:

Nawet w tym przypadku Korea Północna pozostaje na szczycie listy z tymi znacznie większymi narodami. Wyłączając szacunki sił paramilitarnych, Królestwo Pustelników ma prawie 1,9 miliona aktywnych i rezerwowych żołnierzy.

Budowanie personelu wojskowego

Przyczyny tych ogromnych rozmiarów militarnych są w niektórych przypadkach oczywiste. Na przykład w Wietnamie, Korei Północnej i Rosji obywatele są zobowiązani do odbycia obowiązkowej służby wojskowej.

Korea, dwa kraje wciąż technicznie w stanie wojny, oba poborowe obywateli do swoich armii. W Korei Północnej chłopcy są powoływani do wojska w wieku 14 lat. Rozpoczynają czynną służbę w wieku 17 lat i pozostają w wojsku przez kolejne 13 lat. W wybranych przypadkach kobiety są również wcielane do wojska.

W Korei Południowej mężczyzna musi zaciągnąć się w pewnym momencie w wieku od 18 do 28 lat. Większość warunków świadczenia usług wynosi co najmniej nieco ponad rok. Są jednak pewne wyjątki: K-Popowa grupa BTS otrzymała niedawno prawo do opóźnienia służby wojskowej, dzięki ministrowi kultury kraju.

Oto spojrzenie na kilka innych krajów, które wymagają od swoich obywateli służby wojskowej:

  •  Austria

  • Brazylia

  •  Myanmar

  • Egipt

  • Izrael

  • Ukraina

W wielu z tych krajów czynniki geopolityczne i historyczne wpływają na to, dlaczego obowiązują w nich obowiązkowe usługi.

W Stanach Zjednoczonych wiele różnych czynników wpływa na to, dlaczego kraj ma tak dużą siłę militarną. Po pierwsze, wojskowy kompleks przemysłowy zasila armię amerykańską. Wieloletnia tradycja rządu amerykańskiego oraz przemysłu obronnego i zbrojeniowego ściśle ze sobą współpracującego tworzy zachęty ekonomiczne do budowania broni i obrony, przekładając się na zapotrzebowanie na więcej personelu.

Ponadto armia amerykańska oferuje ochronę pracy i siatki bezpieczeństwa i może być atrakcyjnym wyborem kariery. Kulturowo wojsko jest również wysoko cenione w kraju.

Narody bez armii

Dla wielu krajów budowanie personelu wojskowego jest priorytetem, jednak są inne narody, które w ogóle nie mają armii (z wyjątkiem gałęzi paramilitarnej).

Oto rzut oka na niektóre kraje, które nie mają armii:

  • Kostaryka

  • Islandia

  •  Liechtenstein

  •  Panama

Kostaryka nie ma armii, ponieważ została rozwiązana po wojnie domowej w kraju w 1940 roku. Fundusze dla wojska zostały przekierowane na inne usługi publiczne, takie jak edukacja.

Nie oznacza to, że narody te żyją w stanie stałego pokoju – większość z nich znalazła alternatywne sposoby na zdobycie sił bezpieczeństwa. Zgodnie z Międzyamerykańskim Traktatem o Wzajemnej Pomocy inne kraje, takie jak USA, są technicznie zobowiązane do świadczenia usług wojskowych kostaryce, na przykład, jeśli są w potrzebie.

Przyszłość wojny

Konflikty międzynarodowe utrzymują się w 21 wieku, ale teraz wykraczają daleko poza liczbę żołnierzy na ziemi.

Nowe i pojawiające się formy działań wojennych stwarzają nieprzewidziane zagrożenia. Na przykład wojna cybernetyczna i wykorzystanie danych do atakowania populacji może rozmontować kraje i niemal natychmiast wywołać konflikt. Awaria cyberbezpieczeństwa została zaliczona do 10 najbardziej prawdopodobnych zagrożeń dla dzisiejszego świata.

Jeśli obecne trendy się utrzymają, żołnierze przyszłości zmierzą się na bardzo różnych polach bitew.


Przetlumaczono przez translator Google

zrodlo:https://www.zerohedge.com/

Brak komentarzy:

"„Strategia szaleńca”: sekret polityki zagranicznej Trumpa Dlaczego ruch 47. prezydenta na Grenlandii może zmienić porządek świata"

Autor: Vitaly Riumshin, analityk polityczny Gazeta.ru Prezydent-elekt USA Donald Trump bierze udział w prywatnym przyjęciu i pokazie fajerwe...