Wielka Brytania finansuje eksperymenty mające na celu karmienie afrykańskich owadów. Dzieci w wieku szkolnym będą podobno zaangażowane w jeden z programów, ponieważ będą jeść robaki w randomizowanych badaniach.
U.K. Research and Innovation (UKRI), organizacja pozarządowa powiązana z brytyjskim Departamentem Biznesu, Energii i Strategii Przemysłowej (BEIS), jest odpowiedzialna za realizację dwóch projektów w Zimbabwe i Demokratycznej Republice Konga (DRK).
Projekt Zimbabwe otrzymał dotację w wysokości 320 000 USD. Stara się dowiedzieć więcej o potencjale robaków mopane (Gonimbrasia belina) jako pożywienia.
Biedne dzieci w wieku od siedmiu do 11 lat w mieście Gwanda i stolicy Zimbabwe Harare będą karmione owsianką zmieszaną z robakami mopane w swoich szkołach. Według naukowców G. belina zawiera duże ilości witamin i minerałów.
Tymczasem około 55 000 dolarów dotacji z Katolickiej Agencji Rozwoju Zagranicznego (CAFOD) zostało przydzielonych na drugi projekt w DRK. Projekt zarządzany przez UKRI ma na celu promowanie produkcji owadów do żywności dla ludzi i do wykorzystania w produkcji pasz dla zwierząt w prowincjach Kiwu Północne i Kiwu Południowe.
Gąsienice, wędrowna szarańcza i czarne muchy żołnierskie (Hermetia illucens) znalazły się wśród owadów popychanych do spożycia przez ludzi w projekcie DRK, który rozpoczął się w marcu i ma zakończyć się w grudniu.
CAFOD wyjaśnił jednak Guardianowi, że twierdzenia o projekcie DRC zachęcającym ludzi do jedzenia owadów były "całkowicie błędne". Wyjaśniono, że lokalny projekt miał na celu hodowlę owadów do karmienia ryb, twierdząc, że ryby karmione robakami będą bogatsze w białko po spożyciu. (Powiązane: Świerszcze są obecnie hodowane w Kenii jako źródło pożywienia dla ludzi.)
Globalistyczne elity chcą normalizować jedzenie robaków, aby kontrolować podaż żywności
Jadalne owady były reklamowane jako bardziej przyjazna dla klimatu alternatywa dla białka pochodzącego od zwierząt gospodarskich. Jednak dążenie do normalizacji jedzenia robaków wydaje się być kolejną próbą globalistycznych elit kontrolowania dostaw żywności – szczególnie w Afryce, która stale boryka się z niedoborami żywności.
Akademicka entomolog dr Sarah Beynon, która założyła Bug Farm w Pembrokeshire, broniła projektów jako "pewnego sposobu na ratowanie życia i poprawę odżywiania najbiedniejszych ludzi na planecie Ziemia".
"Aktywnie zachęcamy również ludzi w krajach rozwiniętych do włączania owadów do swojej diety" - dodała. "Z populacją, która ma apetyt znacznie przekraczający granice planety, a obecne rolnictwo dziesiątkuje różnorodność biologiczną i zmienia klimat, nie mamy innego wyjścia, jak tylko zmienić sposób, w jaki produkujemy i konsumujemy żywność".
Tymczasem rzecznik UKRI powiedział: "Wspieramy konkretne projekty badawcze z finansowaniem, ale przewidujemy, że zebrane nauki i wiedza przyniosą korzyści obywatelom na całym świecie, niezależnie od ich statusu ekonomicznego". UKRI bronił również korzyści białkowych i środowiskowych wynikających ze spożywania owadów, powołując się na globalne raporty.
Profesor chemii żywności i technologii dr Alberto Fiore, który kieruje projektem Zimbabwe, powiedział, że populacja kraju opiera się na kukurydzy - o niskiej zawartości białka, niezbędnych minerałów, aminokwasów i kwasów tłuszczowych. On i jego zespół sformułowali owsiankę z robakami mopane, lokalnymi owocami i zbożami, takimi jak sorgo i proso.
Testy smaku konsumenckiego przeprowadzone w Szkocji wykazały, że owsianka gąsienicowa była smaczna, co posłużyło jako odskocznia do wyprawy zespołu do Zimbabwe. Obecnie trwają prace nad randomizowanym badaniem, aby ocenić, czy dzieci jedzące owsiankę robaka mopane osiągają lepsze wyniki w szkole i osiągają zdrowe cele wagowe.
Udaj się do CricketProtein.news, aby uzyskać więcej informacji na temat dążenia do normalizacji konsumpcji owadów.
Zobacz, jak dr Sam Bailey opowiada o kampanii karmienia uczniów błędami poniżej.
Ten film pochodzi z kanału Pool Pharmacy na Brighteon.com.
Przetlumaczono przez translator Google
zrodlo|:https://www.naturalnews.com/
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz