Władze francuskie poinformowały, że oficjalne oświadczenie zostanie wydane w poniedziałek. Lokalne media poinformowały, że prokuratorzy uważają, że Durov nie powstrzymał korzystania ze swojej platformy przez przestępców. Pisząc w niedzielę na Telegramie, Moskalkova argumentowała, że „prawdziwym powodem aresztowania Pawła Durowa jest próba zamknięcia Telegrama, platformy, na której można znaleźć prawdę o sprawach światowych”.
Prześladowania Durowa rozgniewały „wszystkich, którzy popierają wolność słowa i tworzenie świata wielobiegunowego” – dodała. W osobnym poście Moskalkova potępiła aresztowanie Durowa jako „kolejne rażące naruszenie wolności słowa”. „To kolejny jaskrawy przykład podwójnych standardów, jeśli chodzi o poszanowanie podstawowych praw człowieka przez kraje, które chwalą demokrację, ale w rzeczywistości starają się ją zniszczyć” – napisała.
„Zamiast walczyć z przestępczością, dyskryminacją i innymi naruszeniami praw człowieka, chcą całkowitej kontroli nad wyrażaniem opinii”. Moskalkova opisała Durowa jako człowieka, który „stworzył łatwe w użyciu, proste i dostępne narzędzie do komunikacji między ludźmi na całym świecie, kanał szybkiego rozprzestrzeniania informacji, który jest wolny od cenzury”. Telegram wydał oświadczenie w niedzielę, w którym stwierdził, że firma przestrzega przepisów UE i zasad moderowania treści, dodając, że twierdzenie, że Durov jest odpowiedzialny za niewłaściwe wykorzystanie platformy przez złych aktorów, jest „absurdalne”.
Na początku tego roku Telegram wyznaczył belgijskiego przedstawiciela prawnego, aby zapewnić zgodność z przepisami UE. Durov konsekwentnie odmawiał przekazywania danych użytkowników władzom lub instalowania „tylnych drzwi” do nadzoru i publicznie mówił o naciskach, z jakimi zmagał się ze strony USA.
Głośno mówił też o swoich nieporozumieniach z rosyjskim rządem, co przyczyniło się do jego decyzji o opuszczeniu Rosji w latach 2010. i przeprowadzce do Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Niemniej jednak wielu rosyjskich polityków potępiło aresztowanie Durowa, a niektórzy sugerowali, że mogło ono mieć podłoże polityczne.
Wiele osobistości publicznych na Zachodzie, w tym dziennikarz Tucker Carlson i przedsiębiorca Elon Musk, również wypowiedziało się w obronie Durowa.
Przetlumaczono przez translator Google
zrodlo:https://www.rt.com/news/603063-french-authorities-want-to-shut/
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz