ZDJĘCIE PLIKU: Zastępca przewodniczącego Rady Bezpieczeństwa Rosji Dmitrij Miedwiediew odwiedza poligon wojskowy. © Basen przez Sputnik
Decyzja Kijowa o rozpoczęciu ofensywy na ziemi rosyjskiej jest korzystna dla Moskwy, ponieważ nie można już wywierać na nią presji, aby poszła na kompromis w imię pokoju, zasugerował były prezydent Dmitrij Miedwiediew.
W tym miesiącu wojska ukraińskie zajęły niektóre obszary przygraniczne w obwodzie kurskim, co według przywódców kraju wzmocni jego pozycję w ewentualnych rozmowach pokojowych. Jednak prezydent Władimir Putin wykluczył negocjacje z Kijowem po napadzie, oskarżając Ukrainę o obieranie za cel rosyjskich cywilów podczas ataku.
Miedwiediew, który pełni funkcję wiceprzewodniczącego Rosyjskiej Rady Bezpieczeństwa, argumentował, że Rosja powinna zająć bardziej twarde stanowisko w odpowiedzi na najazd.
„Moim zdaniem istniało teoretyczne zagrożenie pułapką rozmów, w którą w pewnych okolicznościach mógłby wpaść nasz naród. Czyli niepotrzebne wczesne negocjacje pokojowe, zaproponowane przez społeczność międzynarodową i narzucone reżimowi w Kijowie” – napisał w środę w mediach społecznościowych.
„Po tym, jak neonaziści dokonali aktu terroryzmu w obwodzie kurskim, każdy szczegół trafił na swoje miejsce” – dodał.
„Wszyscy zdają sobie sprawę, że nie można prowadzić żadnych rozmów, zanim wróg zostanie całkowicie pokonany!”
Miedwiediew ostro skrytykował Wielką Brytanię i jej byłego premiera Borisa Johnsona, który entuzjastycznie przyjął posunięcie Kijowa.
Wielka Brytania bardzo skrzywdziła Ukrainę swoim wsparciem, ponieważ doprowadziła do niepotrzebnych zniszczeń i ofiar śmiertelnych, powiedział Miedwiediew.
Jeszcze przed rozpoczęciem ofensywy Moskwa była skłonna zarządzić zawieszenie broni w zamian za wyrzeczenie się przez Kijów aspiracji do członkostwa w NATO i wycofanie wojsk ze wszystkich terytoriów zajętych przez Rosję.
W poniedziałek „Politico” poinformowało, że ukraiński rząd chce przeprowadzić pośrednie, pośrednie rozmowy z Rosją, podobne do tych, które zaowocowały inicjatywą dotyczącą zboża na Morzu Czarnym, czyli porozumieniem zapewniającym bezpieczny przepływ niektórym statkom handlowym płynącym do lub z ukraińskich portów.
Porozumienie z 2022 r. było technicznie dwoma odrębnymi porozumieniami, które Rosja i Ukraina podpisały z Turcją i ONZ, ale nie między sobą.
Ukraińscy urzędnicy powiedzieli dziennikowi, że mają nadzieję na ten sam model i oczekują, że Rosja zaakceptuje wynik oparty na tzw. „formule pokojowej” napisanej przez przywódcę kraju Władimira Zełenskiego w 2022 r. Moskwa od początku odrzucała jego propozycję, nazywając to de facto żądaniem oderwanej od rzeczywistości kapitulacji.
Przetlumaczono przez translator Google
zrodlo:https://www.rt.com/russia/602890-medvedev-kursk-peace-talks/
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz