piątek, 17 marca 2023

"Arabia Saudyjska może zainwestować w Iran "bardzo szybko" po wynegocjowanej przez Chiny umowie o przywróceniu stosunków dyplomatycznych"(video)

 Arabia Saudyjska może zacząć pompować pieniądze inwestycyjne do Iranu "bardzo szybko" po ponownym otwarciu stosunków dyplomatycznych między dwoma wcześniej wrogimi krajami.

Arabia Saudyjska może zainwestować w Iran "bardzo szybko" po wynegocjowanej przez Chiny umowie o przywróceniu stosunków dyplomatycznych

Tak twierdzi minister finansów królestwa Mohammed Al-Jadaan, który mówił o inwestowaniu w Iranie podczas konferencji sektora finansowego w Rijadzie. Zauważył, że Iran może również dokonać znaczących inwestycji w Arabii Saudyjskiej.

"Istnieje wiele możliwości dla saudyjskich inwestycji w Iranie. Nie widzimy przeszkód tak długo, jak długo warunki jakiegokolwiek porozumienia będą przestrzegane" – powiedział Al-Jadaan.

Nastąpiło to po tym, jak Arabia Saudyjska i Iran zgodziły się w piątek, 10 marca, na normalizację stosunków w ramach umowy wynegocjowanej przez Chiny. (Powiązane: Gen. Robert Spalding: Ameryka, Chiny rozpoczęły nową zimną wojnę.)

"Kiedy ludzie naprawdę trzymają się zasad tego, co zostało uzgodnione, myślę, że może to nastąpić bardzo szybko" - powiedział Al-Jadaan. "Naszym celem, i myślę, że zostało to bardzo jasno powiedziane wcześniej przez naszych przywódców, jest posiadanie regionu, który jest stabilny, który jest w stanie zapewnić swoim ludziom byt i prosperować. I nie ma powodu, aby tak się nie stało".

"Stabilność w regionie jest bardzo ważna, dla świata i dla krajów w regionie, i zawsze mówiliśmy, że Iran jest naszym sąsiadem i nie mamy interesu w konflikcie z naszymi sąsiadami, jeśli są gotowi do współpracy" - powiedział Al-Jadaan.

Gospodarka i waluta Iranu w ostatnich latach ulegały spirali pod ciężarem zachodnich sankcji, korupcji rządu i złego zarządzania gospodarką. Tymczasem Arabia Saudyjska inwestuje na arenie międzynarodowej i uruchamia mega-projekty warte biliony dolarów. Inwestycje z Arabii Saudyjskiej byłyby prawdopodobnie dużym dobrodziejstwem dla zrujnowanej gospodarki Iranu.

Arabia Saudyjska i Iran rozpoczynają proces normalizacji stosunków

Arabia Saudyjska i Iran zgodziły się rozpocząć proces normalizacji stosunków w piątek po czterech dniach wcześniej nieujawnionych rozmów w Chinach. W umowie dwa największe kraje Bliskiego Wschodu wznowią stosunki dyplomatyczne i ponownie otworzą ambasady w innych krajach w ciągu dwóch miesięcy.

Więzi między królestwem a Republiką Islamską stały się wrogie w 2016 roku. To pojednanie, jeśli trwa, prawdopodobnie będzie miało wpływ na cały Bliski Wschód i resztę świata.

"Iran jest naszym sąsiadem, był i będzie przez setki lat" - powiedział Al-Jadaan. "Nie widzę żadnego problemu, który uniemożliwiałby normalizację stosunków, inwestycje krzyżowe itp., O ile będziemy trzymać się umów - wiecie, szanując suwerenne prawa, nie ingerując w sprawy innych, szanując konwencje Narodów Zjednoczonych i inne. Nie widzę więc żadnych przeszkód".

Oba narody już zasygnalizowały chęć ożywienia dawnych umów o współpracy, które obejmują dziedziny handlu, gospodarki, sportu, technologii, nauki, kultury, sportu i młodzieży. Należą do nich umowa o współpracy w dziedzinie bezpieczeństwa z 2001 r. oraz umowa ogólna o współpracy z 1998 r.

Wraz z ponownym otwarciem formalnych stosunków dyplomatycznych, pojednanie to może zakończyć kilka konfliktów w regionie, które oba narody wykorzystały jako wojny zastępcze w trwającej zimnej wojnie, w tym wojny domowe w Jemenie i Syrii.

Co więcej, fakt, że Chiny były w stanie wynegocjować tę przełomową umowę, pokazuje rosnące wpływy komunistycznego narodu na arenie światowej. Chiny przedstawiły się jako neutralna strona trzecia zdolna do wynegocjowania uczciwego porozumienia między nimi.

"To powinno być ostrzeżenie dla amerykańskich decydentów: opuśćcie Bliski Wschód i porzućcie więzi z czasami frustrującymi, a nawet barbarzyńskimi, ale długoletnimi sojusznikami, a po prostu pozostawicie próżnię dla Chin do wypełnienia" – ostrzegł Jonathan Panikoff, dyrektor Scowcroft Middle East Security Initiative w Atlantic Council.

Find more news like this at Bubble.news.

Obejrzyj ten klip z "War Room", gdy gospodarz Steve Bannon rozmawia z Kash Patel o tym, jak wynegocjowana przez Chiny umowa saudyjsko-irańska może zagrozić amerykańskiej suwerenności.

Ten klip wideo pochodzi z kanału News Clips na Brighteon.com.

Więcej powiązanych artykułów:

Iran rezygnuje z używania dolara w handlu z Afryką.

Przywódcy Iranu i Chin spotykają się w Pekinie, aby wzmocnić więzi gospodarcze, które odsuną na bok Amerykę i dolara.

Trwa załamanie dolara – Arabia Saudyjska sygnalizuje koniec statusu petro.

OPERACJA SANDMAN już aktywowana – Arabia Saudyjska ogłasza koniec dominacji dolara w światowym handlu ropą naftową ... kostki domina zaczynają spadać na imperium USA.

Glenn Beck ostrzega: Wschodni dumping petrodolara przybliża gospodarkę USA do UPADKU.


Przetlumaczono przez translator Google

zrodlo:https://www.naturalnews.com/

Brak komentarzy:

"Niemcy nie wyślą rakiet dalekiego zasięgu na Ukrainę – minister obrony Kanclerz Olaf Scholz nadal sprzeciwia się przekazywaniu broni dalekiego zasięgu Taurus, mimo że Joe Biden podobno zezwolił Kijowowi na użycie ATACMS"

  Niemiecki minister obrony Boris Pistorius przemawia w fabryce śmigłowców Airbus w Donauworth w Niemczech 18 listopada 2024 r. © Leonhard S...