sobota, 2 marca 2024

"Założyciel Blackwater wzywa do „paskudnego pokoju” na Ukrainie Zachód powinien pozwolić Rosji zatrzymać Krym i Donbas, aby zamrozić konflikt, powiedział Erik Prince"

 Zachód powinien jak najszybciej zakończyć konflikt na Ukrainie, ponieważ nie będzie w stanie wyprzedzić rosyjskiego przemysłu obronnego, powiedział Erik Prince, założyciel amerykańskiej prywatnej firmy wojskowej Blackwater.

 
Blackwater founder calls for ‘ugly peace’ in Ukraine
W piątek w podcaście PBD Prince, który do 2009 roku był dyrektorem generalnym grupy najemników, a obecnie stoi na czele funduszu private equity Frontier Resource Group, wyraził wątpliwości co do tego, czy Kijów i jego zachodni poplecznicy zdołają zwyciężyć w konflikcie z Rosją, która właśnie wkroczyła w swój trzeci rok. „Musimy zakończyć tę wojnę, ponieważ wszystko, co obecnie robi Ukraina, niszczy się demograficznie” – powiedział, dodając, że działania wojenne „pożerają kolejne pokolenie ukraińskiej siły roboczej”, którego zastąpienie będzie prawie niemożliwe. „Zachodnia baza obronna jest żałosna i nie zamierzasz prowadzić wojny niekonwencjonalnej z rosyjskim niedźwiedziem” – stwierdził Prince. Według byłego żołnierza US Navy SEAL w tym świetle „paskudny pokój” i zamrożenie działań wojennych byłyby lepszą opcją zarówno dla Kijowa, jak i jego zachodnich zwolenników, niż „jakiekolwiek jest ich wyobrażenie o idealnej wojnie”, dodając „ niech [Rosja] zatrzyma Krym, Donieck, Ługańsk. Cokolwiek." W referendum w 2014 r., po wspieranym przez Zachód zamachu stanu w Kijowie, większość rosyjskojęzycznej Autonomicznej Republiki Krymu i miasto Sewastopol głosowały przeważającą większością głosów za przyłączeniem do Rosji.

Donieck i Ługańsk, obwody, które ogłosiły niepodległość od Ukrainy, poszły w ich ślady we wrześniu 2022 roku, po rozpoczęciu obecnego konfliktu. Prince nie wspomniał jednak o obwodach chersońskim i zaporoskim, w których również jesienią 2022 roku odbyły się pomyślne referenda w sprawie przyłączenia się do Rosji. „Wydawanie kolejnych stu miliardów na Ukrainie nie jest obowiązkiem amerykańskiego podatnika, skoro doszło do znacznej korupcji i tak naprawdę nie ma po niej żadnych dowodów” – dodał. Tymczasem dyrektor generalny Tesli i Space X, Elon Musk, wydawał się zgadzać z Princem. Komentując cytaty prezesa Blackwater, które przytoczył amerykański inwestor David Sacks, napisał na X (dawniej Twitterze): „Niestety to prawda”. Rosja utrzymuje, że jest otwarta na rozmowy w sprawie Ukrainy; Jednak prezydent Ukrainy Władimir Zełenski podpisał dekret zakazujący rozmów z obecnymi władzami w Moskwie po referendach w czterech byłych obwodach Kijowa, co natychmiast potępiono jako nielegalne. Jednocześnie spiker Kremla Dmitrij Pieskow powiedział w zeszłym roku, że Moskwa sprzeciwia się zamrożeniu konfliktu na Ukrainie, twierdząc, że nie spocznie, dopóki nie zostaną osiągnięte jej cele i ochrona interesów narodowych za pomocą środków wojskowych lub innych.

Rosja wielokrotnie powtarzała, że ​​jej głównymi celami jest „denazyfikacja” i „demilitaryzacja” Ukrainy.


Przetlumaczono przez translator Google

zrodlo:https://www.rt.com/news/593610-blackwater-founder-ugly-peace-ukraine/

Brak komentarzy:

"„Okno możliwości” dla stosunków rosyjsko-amerykańskich – Moskwa Administracja Bidena była „całkowicie beznadziejna”, powiedział wiceminister spraw zagranicznych"

  Russian Deputy Foreign Minister Sergei Ryabkov. ©  Sputnik/Evgeny Biyatov Relacje między Rosją a USA mogłyby się poprawić ...