niedziela, 20 marca 2022

"Przewodniczący parlamentu Kuwejtu uderza w podwójne standardy, domaga się wydalenia Izraela z Unii Międzyparlamentarnej!!!!!!"

 Przewodniczący Kuwejckiego Zgromadzenia Narodowego Marzouq al-Ghanim potępił społeczność międzynarodową za stosowanie podwójnych standardów wobec trwających konfliktów na świecie, wzywając do wydalenia delegacji izraelskiej z Unii Międzyparlamentarnej (IPU).

Ilhan Omar (D-MN) (L) rozmawia z przewodniczącą Izby Reprezentantów Nancy Pelosi (D-CA) podczas wiecu z innymi Demokratami przed głosowaniem nad H.R. 1, czyli ustawą o ludziach, na Wschodnich Schodach Kapitolu USA w dniu 08 marca 2019 r. w Waszyngtonie. (zdjęcie AFP)
Przewodniczący Kuwejckiego Zgromadzenia Narodowego, Marzouq al-Ghanim (Zdjęcie za pośrednictwem Twittera)

Przemawiając w sobotę na spotkaniu IPU w stolicy Indonezji, Dżakarcie, Ghanim zauważył, że Kuwejt sprzeciwia się jakiejkolwiek okupacji, powołując się na fakt, że irackie wojsko zaatakowało jego bogate w ropę królestwo Zatoki Perskiej ponad trzydzieści lat temu i w pełni okupowało kraj w ciągu dwóch dni.

"Jak można żądać wydalenia rosyjskiej delegacji [z IPU] na kampanię wojskową, która rozpoczęła się kilka dni lub tygodni temu, a mimo to nie usunęła izraelskich delegatów, których reżim okupuje Palestynę od ponad 60 lat?" – pytał wysoki rangą kuwejcki ustawodawca.

"Jest to więc podwójny standard, którego nie sądzę, aby prezydent IPU [Duarte Pacheco] zaakceptował" - wskazał Ghanim.

Kuwejt stanowczo sprzeciwia się normalizacji stosunków z Izraelem, w przeciwieństwie do niektórych krajów arabskich w regionie, które podpisały w ostatnich latach porozumienia normalizacyjne z reżimem okupacyjnym.

W maju ubiegłego roku Zgromadzenie Narodowe Kuwejtu jednogłośnie zatwierdziło ustawy, które zakazują wszelkich umów lub normalizacji stosunków z reżimem w Tel Awiwie.

18 sierpnia 2020 r. 37 kuwejckich prawodawców wezwało swój rząd do odrzucenia umowy normalizacyjnej między Izraelem a Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi (ZEA).

Antyizraelskie nastroje w Kuwejcie są wysokie. Sondaż przeprowadzony w 2019 roku przez Washington Institute for Near East Policy, amerykański think tank, pokazał, że 85 procent Kuwejtczyków sprzeciwia się normalizacji stosunków z Izraelem.

We wrześniu 2020 roku Zjednoczone Emiraty Arabskie i Bahrajn podpisały umowy normalizacyjne z Izraelem. Maroko i Sudan podpisały później podobne umowy z reżimem izraelskim.

Tak zwane Porozumienia Abrahamowe były forsowane przez Stany Zjednoczone pod rządami byłego prezydenta Donalda Trumpa.

Palestyńczycy potępili umowy normalizacyjne, opisując je jako "cios w plecy" i "zdradę" ich sprawy.


Przetlumaczono przez translator Google

zrodlo:https://www.presstv.ir/

Brak komentarzy: