Kryzys zdrowia psychicznego rozwija się w miejscach pracy na całym świecie, a usługi finansowe stają się jednym z sektorów najbardziej dotkniętych, donosi Financial Times w poniedziałek, powołując się na najnowsze badania.
Wypalenie zawodowe, depresja i lęk to główne problemy, które znacząco podważają produktywność, ostrzegają ekonomiści, liderzy biznesu i rzecznicy zdrowia.
Badanie przeprowadzone przez globalną firmę konsultingową Deloitte wykazało, że 17% pracowników sektora finansowego i ubezpieczeniowego w Wielkiej Brytanii doświadcza wyczerpania, spadku wydajności i dystansu psychicznego, w porównaniu ze średnią 12% we wszystkich sektorach.
W raporcie zauważono, że roczny koszt złego zdrowia psychicznego na pracownika w usługach finansowych wynosi 5379 funtów, czyli ponad dwukrotnie więcej niż w każdej z 14 innych badanych branż.
Zaskakujące statystyki Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) i Międzynarodowej Organizacji Pracy (MOP) pokazują, że około 12 miliardów dni roboczych rocznie traci się z powodu depresji i lęku, co kosztuje światową gospodarkę szacunkowo 1 bilion dolarów rocznie.
„Skala problemu jest ogromnie niepokojąca, szczególnie wśród młodych ludzi” – powiedziała Kate Pickett, profesor epidemiologii na Uniwersytecie York, w wywiadzie dla FT.
„Wzrost jest tak ogromny, że dzieje się coś realnego” – powiedziała, odrzucając sugestie, że wzrost liczby zgłaszanych przypadków jest spowodowany jedynie większą świadomością.
Naukowcy z Deloitte stwierdzili, że dobrostan młodych ludzi jest szczególnie alarmujący, ponieważ jedno na pięcioro dzieci w Wielkiej Brytanii ma prawdopodobne zaburzenia zdrowia psychicznego w 2023 r. w porównaniu do jednego na dziewięć w 2017 r.
Według badaczy wśród czynników przyczyniających się do globalnej „pandemii zdrowia psychicznego” znajdują się kryzys kosztów utrzymania i powszechne korzystanie z mediów społecznościowych.
Spadek zdrowia psychicznego został pogłębiony przez pandemię Covid-19, podczas której globalna liczba przypadków depresji wzrosła o 25% między 2020 a 2021 r., zgodnie z danymi WHO.
Organizacja stwierdziła, że poziom zdrowia psychicznego nie powrócił jeszcze do poziomu sprzed pandemii, a niektórzy ludzie nadal odczuwają „ogromne kaca po pandemii”.
Przetlumaczono przez translator Google
zrodlo:https://www.rt.com/news/609472-workplace-mental-health-crisis/
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz