czwartek, 14 stycznia 2021

"Jeszcze inny sposób, w jaki Izrael staje się technologiczną stolicą świata"

 

Jak Beersheva planuje stać się światowym centrum technologii pustyni „Chcemy ustawić Negev jako światowe centrum pustynnych rozwiązań technologicznych” - mówi szef społeczności innowacji powstającej w Beer-Szewie. Brian Blum Israel21c

Izraelska pustynia Negew od dawna przyciąga naukowców, ekologów i entuzjastów technologii energii słonecznej poszukujących izraelskiego know-how w zakresie zwalczania pustynnienia. Nowa inicjatywa DeserTech ma na celu przekształcenie tej działalności w aktywną społeczność sieciową.

DeserTech ma zjednoczyć przedsiębiorców, inwestorów, naukowców, studentów i instytucje rządowe w mieście Beersheva, na północnym krańcu Negewu.

Beersheva posiada jedyne na świecie Centrum Innowacji ds. Zmian Klimatu, specjalizujące się w technologii pustyni.

Dzielnice innowacji, takie jak ta, mają na celu przesunięcie rozwoju innowacji z obszaru podmiejskiego, do którego można dostać się tylko samochodem, do obszaru miejskiego dostępnego dla tranzytu, w pobliżu skupisk firm, organizacji oraz mieszkalnictwa mieszanego i handlu detalicznego.

W promieniu niewiele ponad kilometra Beersheva szczyci się nowoczesnym parkiem, uniwersytetem, szpitalem i dworcem kolejowym.

[video width="1280" height="720" mp4="https://miziaforum.com/wp-content/uploads/2021/01/Welcome-to-the-Beer-Sheva-Innovation-District-720p.mp4"][/video]

„Biuro premiera zdało sobie sprawę, że była to ogromna okazja do stworzenia centrum dla start-upów” - mówi ISRAEL21c Doron Meller, wiceprezes Israel Innovation Institute (nie mylić z wspieranym przez rząd Israel Innovation Authority). Organizacja Mellera nawiązała współpracę z Fundacją Davida i Laury Merage, aby pomóc rozwijającej się dzielnicy innowacji Beersheva skoncentrować się na technologiach radzenia sobie z wpływem zmieniającego się klimatu i rosnących susz na światową gospodarkę.

Nicole Hod Stroh, dyrektor wykonawczy Fundacji Merage w Izraelu.

Zdjęcie dzięki uprzejmości DeserTech Nicole Hod Stroh, dyrektor wykonawczy Fundacji Merage w Izraelu, podkreśla, że Izrael od początku istnienia państwa pracował nad sposobami wprowadzania innowacji w suchym klimacie. Izraelski pionier Netafim, założony w 1965 roku, jest światowym liderem w dziedzinie nawadniania kropelkowego.

Od połowy 2000 roku Izrael odwrócił lata niedoboru wody wywołanego suszą, budując najnowocześniejsze zakłady odsalania.

Kraj pobiera teraz 55% swojej wody użytkowej z odsalania i, jak podkreśla Seth Siegel w Let There Be Water, może zostać eksporterem wody.

Niemniej jednak brakowało formalnej społeczności, w której każdy może łączyć się, dzielić wiedzą, promować nowe pomysły i sprzedawać najnowsze produkty za pośrednictwem konferencji, obozów typu bootcamp, grup na Facebooku i cotygodniowych spotkań - osobiście lub wirtualnie. Światowe centrum technologii pustyni

Doron Meller, wiceprezes Israel Innovation Institute.

Zdjęcie: dzięki uprzejmości „Chcemy ustawić Negev jako światowe centrum pustynnych rozwiązań technicznych” - mówi Meller. Israel Innovation Institute jest idealnym partnerem pomagającym w budowaniu takiej społeczności.

Założona w 2011 roku organizacja pozarządowa prowadzi już społeczności, w tym HealthIL (wszystko medyczne, z 7500 członkami), GrowingIL (izraelska społeczność ag-tech, z 3500 członkami) i EcoMotion (społeczność mobilności licząca 12 000 członków).

W międzyczasie Merage od 20 lat promuje przedsięwzięcia społeczne na pustyni, w tym festiwal muzyczny InDNegev i Yoga Arava, które przed Covid-19 sprowadziły tysiące Izraelczyków na południe kraju.

Inne programy Merage w regionie to Yeruham Bicycle Centre, strona Negev Jobs i Merage Medical Center w Dimonie. Merage ma budżet w wysokości 3 milionów dolarów na wszystkie swoje programy w Izraelu, mówi Hod Stroh.

Innowacje w rolnictwie na izraelskiej pustyni Negew. Zdjęcie dzięki uprzejmości DeserTech DeserTech rozpoczął się na początku tego roku konkursem dla startupów zajmujących się „opracowywaniem rozwiązań dla zrównoważonego życia i środowiska na pustyni”.
 
Cztery nagrody w wysokości 25 000 NIS (7 400 USD) zostaną przyznane jeszcze w tym roku (termin składania zgłoszeń upłynął pod koniec października) w dziedzinie wody, rolnictwa pustynnego, energii i infrastruktury. Zgłosiło się trzydzieści pięć startupów.
 
Zwycięzcy będą mieli okazję współpracować z liderami w każdej dziedzinie - Mekorot (izraelska narodowa spółka wodociągowa), krajowa firma zajmująca się infrastrukturą transportową Netivei Israel, międzynarodowy zakład energetyczny ENEL oraz zdobywca nagrody Netafim w dziedzinie rolnictwa pustynnego.
 
Projekty infrastrukturalne są częścią planu przekształcenia pustyni Negev w centrum innowacji. Zdjęcie dzięki uprzejmości DeserTech Rothschild Boulevard of the South Społeczność DeserTech obejmie Uniwersytet Ben-Guriona, Centrum Medyczne Soroka, Żydowski Fundusz Narodowy oraz gminę Beersheva.
 
Oczekuje się, że przystąpi także Ministerstwo Ochrony Środowiska i Start-Up Nation Central. Sercem fizycznej społeczności DeserTech jest dzielnica innowacji Beersheva - 650 akrów, w tym Gav Yam Negev Advanced Technologies Park, Israel National Cyber ​​Directorate oraz planowana siedziba oddziałów Izraelskich Sił Obronnych przenoszących się do Beer-Szewy. Pociąg łączy dzielnicę bezpośrednio z Tel Awiwem w 90 minut.
 
Zgodnie z innymi dzielnicami innowacji, takimi jak strefa przemysłowa w odnowionym Barcelonie Poblenou, pobliskie dzielnice Gimmel i Daled w Beersheva mają zostać odnowione. Bulwar Ben-Guriona, który biegnie przez całą dzielnicę, stanie się ulicą tętniącą życiem miejskim, wzorowaną na słynnym bulwarze Rothschilda w Tel Awiwie.
 
Ministerstwo Budownictwa i Mieszkalnictwa zainwestowało już w wstępne planowanie projektu. Powiązania z ZEA? Czy wraz z podpisaniem Porozumień Abrahama latem członkowie społeczności DeserTech będą budować mosty ze Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi i Bahrajnem?
 
„Zainteresowanie jest duże, jest bardzo realne” - mówi Hod Stroh ISRAEL21c, przedstawiając „konkretne wskazówki ludzi, którzy chcą zobaczyć, jak mogą inwestować.
 
„Chcemy mieć pewność, że jest to prawdziwie dwustronna szansa w tym sensie, że mogą skorzystać na izraelskiej technologii, a Izrael może skorzystać na technologii i rozwiązaniach z Zatoki Perskiej”.
 
Meller był ostrożniejszy. „Widzimy, jak Izraelczycy robią zdjęcia w Abu Zabi, ale zajmie to trochę czasu. Nie znamy jeszcze tak dokładnie tego rynku ”.
 
Czas, podobnie jak deszcz w klimacie pustynnym, jest cennym dobrem. W miarę jak świat staje się coraz bardziej suchy, wady pustynnienia mogą w końcu sprawić, że pojazd stanie się zaletą handlową - prosto z serca Beer-Szewy. Aby uzyskać więcej informacji na temat DeserTech, kliknij tutaj.
 
 
___ https://www.israel21c.org/how-beersheva-plans-to-be-the-world-hub-of-desert-technology/

Brak komentarzy:

"Oni kłamią, my wiemy, że kłamią, a oni wiedzą, że my wiemy, że kłamią"

  "Wiemy, że kłamią. Wiedzą, że kłamią. Wiedzą, że my wiemy, że kłamią. Wiemy, że oni wiedzą, że my wiemy, że wiedzą, że kłamią. A jedn...