Jak Beersheva planuje stać się światowym centrum technologii pustyni „Chcemy ustawić Negev jako światowe centrum pustynnych rozwiązań technologicznych” - mówi szef społeczności innowacji powstającej w Beer-Szewie. Brian Blum Israel21c
Izraelska pustynia Negew od dawna przyciąga naukowców, ekologów i entuzjastów technologii energii słonecznej poszukujących izraelskiego know-how w zakresie zwalczania pustynnienia. Nowa inicjatywa DeserTech ma na celu przekształcenie tej działalności w aktywną społeczność sieciową.
DeserTech ma zjednoczyć przedsiębiorców, inwestorów, naukowców, studentów i instytucje rządowe w mieście Beersheva, na północnym krańcu Negewu.
Beersheva posiada jedyne na świecie Centrum Innowacji ds. Zmian Klimatu, specjalizujące się w technologii pustyni.
Dzielnice innowacji, takie jak ta, mają na celu przesunięcie rozwoju innowacji z obszaru podmiejskiego, do którego można dostać się tylko samochodem, do obszaru miejskiego dostępnego dla tranzytu, w pobliżu skupisk firm, organizacji oraz mieszkalnictwa mieszanego i handlu detalicznego.
W promieniu niewiele ponad kilometra Beersheva szczyci się nowoczesnym parkiem, uniwersytetem, szpitalem i dworcem kolejowym.
[video width="1280" height="720" mp4="https://miziaforum.com/wp-content/uploads/2021/01/Welcome-to-the-Beer-Sheva-Innovation-District-720p.mp4"][/video]
„Biuro premiera zdało sobie sprawę, że była to ogromna okazja do stworzenia centrum dla start-upów” - mówi ISRAEL21c Doron Meller, wiceprezes Israel Innovation Institute (nie mylić z wspieranym przez rząd Israel Innovation Authority). Organizacja Mellera nawiązała współpracę z Fundacją Davida i Laury Merage, aby pomóc rozwijającej się dzielnicy innowacji Beersheva skoncentrować się na technologiach radzenia sobie z wpływem zmieniającego się klimatu i rosnących susz na światową gospodarkę.
Nicole Hod Stroh, dyrektor wykonawczy Fundacji Merage w Izraelu.
Zdjęcie dzięki uprzejmości DeserTech Nicole Hod Stroh, dyrektor wykonawczy Fundacji Merage w Izraelu, podkreśla, że Izrael od początku istnienia państwa pracował nad sposobami wprowadzania innowacji w suchym klimacie. Izraelski pionier Netafim, założony w 1965 roku, jest światowym liderem w dziedzinie nawadniania kropelkowego.
Od połowy 2000 roku Izrael odwrócił lata niedoboru wody wywołanego suszą, budując najnowocześniejsze zakłady odsalania.
Kraj pobiera teraz 55% swojej wody użytkowej z odsalania i, jak podkreśla Seth Siegel w Let There Be Water, może zostać eksporterem wody.
Niemniej jednak brakowało formalnej społeczności, w której każdy może łączyć się, dzielić wiedzą, promować nowe pomysły i sprzedawać najnowsze produkty za pośrednictwem konferencji, obozów typu bootcamp, grup na Facebooku i cotygodniowych spotkań - osobiście lub wirtualnie. Światowe centrum technologii pustyni
Doron Meller, wiceprezes Israel Innovation Institute.
Zdjęcie: dzięki uprzejmości „Chcemy ustawić Negev jako światowe centrum pustynnych rozwiązań technicznych” - mówi Meller. Israel Innovation Institute jest idealnym partnerem pomagającym w budowaniu takiej społeczności.
Założona w 2011 roku organizacja pozarządowa prowadzi już społeczności, w tym HealthIL (wszystko medyczne, z 7500 członkami), GrowingIL (izraelska społeczność ag-tech, z 3500 członkami) i EcoMotion (społeczność mobilności licząca 12 000 członków).
W międzyczasie Merage od 20 lat promuje przedsięwzięcia społeczne na pustyni, w tym festiwal muzyczny InDNegev i Yoga Arava, które przed Covid-19 sprowadziły tysiące Izraelczyków na południe kraju.
Inne programy Merage w regionie to Yeruham Bicycle Centre, strona Negev Jobs i Merage Medical Center w Dimonie. Merage ma budżet w wysokości 3 milionów dolarów na wszystkie swoje programy w Izraelu, mówi Hod Stroh.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz