poniedziałek, 17 maja 2021

"Zełenski: szereg fundamentalnych reform to sposób na zlikwidowanie ubóstwa na Ukrainie"

 

 Wołodymyr  powiedział, że celem szeregu wprowadzanych na Ukrainie fundamentalnych jest przezwyciężenie problemu ubóstwa w kraju. Poinformował o tym w swoim felietonie w czasopiśmie „Focus”.

Wskazał, że chodzi o deoligarchizację, reformę sądownictwa, decentralizację, budowę nowoczesnego sektora finansowego, prywatyzację, reformę rolną, tworzenie jak najlepszych warunków dla rozwoju gospodarczego.

Zełenski zapowiedział, że w najbliższej przyszłości ukraińskiemu społeczeństwu zostanie przedstawiony fundamentalny projekt deoligarchizacji, który ustali systematyczne spojrzenie na ten problem.

„Naprawdę potrzebujemy maksymalnej przejrzystości stosunków gospodarczych, zapobiegania destrukcyjnej koncentracji zasobów i równości wszystkich obywateli wobec prawa i sądu. Do tego czasu kraj przez dziesięciolecia zmierzał w kierunku statusu jednego z najbiedniejszych w Europie. Zapewnimy to, a  będzie w stanie przez dziesięciolecia osiągnąć stabilny  i w końcu rozwiąże zwłaszcza problem ubóstwa” – stwierdził.

Według niego, aby rozwiązać problem ubóstwa, na Ukrainie przeprowadza się dziesiątki fundamentalnych reform.

„I sprawiedliwy sąd, i skuteczna decentralizacja, i nowoczesny sektor finansowy, i prywatyzacja, i dokończenie reformy rolnej, i stworzenie jak największych warunków dla rozwoju gospodarczego. To dziesiątki fundamentalnych reform. A wszystko to razem to  systemu i zmiana stosunków społecznych” – wyjaśnił.

Jego zdaniem, celem tych wszystkich ważnych przemian jest uczynienie Ukrainy zrozumiałej dla świata, dla tych państw, które już zapewniają swoim obywatelom dostatnie i wygodne życie.

Aby to osiągnąć, zdaniem prezydenta,  muszą przestać walczyć ze sobą, do czego aktywnie naciskają struktury oligarchiczne, a co za tym idzie stracić wspólne szanse. Ponadto  sami muszą określić, co zaoferować globalnie, a rząd musi zapewnić więcej wolności i bezpieczeństwa, aby społeczeństwo mogło funkcjonować bardziej produktywnie i odnosić sukcesy.

„Odbiurokratyzujemy na przykład  między państwem a obywatelem. Miliony Ukraińców są już przyzwyczajone do korzystania z aplikacji „Dija” w celu uzyskania usług administracyjnych, pomocy państwa, płacenia kar czy po prostu przedstawiania dokumentów. Ukraina jest pierwszym krajem na świecie, w którym paszporty cyfrowe mają taką samą moc jak zwykłe dokumenty papierowe. Czy możemy być pierwsi, naprawdę nowocześni? Możemy” – zauważył.

„I oczywiście potrzebujemy pokoju. Wszystkie wojny się kończą. Nigdy nie podsycaliśmy tej konfrontacji. Wręcz przeciwnie, dzięki racjonalnej dyplomacji zrobiliśmy to, co wcześniej było niemożliwe. To cisza na froncie, która w zeszłym roku uratowała dziesiątki żyć. To również  na przesyłanie tranzytowe gazu, który jest w stu procentach w naszym interesie. To  jeńców – część z nich była w niewoli latami. Jeśli to nam się udało, to uda się wszystko inne, co jest konieczne do ustanowienia uczciwego i stabilnego pokoju” – podsumował.

Przypomnijmy 15 kwietnia Zełenski zaproponował opracowanie ustawy o statusie oligarchy na Ukrainie. Zapowiedział, że  nie będą już mieli wpływu na politykę, gospodarkę,  i parlament.

zrodlo:kresy24.pl

Brak komentarzy:

" Musk odpowiada na oskarżenia o „nazistowski salut” Tycoin technologiczny mówi, że jego przeciwnicy „potrzebują lepszych brudnych sztuczek” pośród zamieszania wokół jego gestu na inauguracji Donalda Trumpa"

©  X/@elonmusk Miliarder Elon Musk, bliski sojusznik prezydenta USA Donalda Trumpa, zbagatelizował oskarżenia, że ​​wykonał ...