Sekretarz sił powietrznych USA Frank Kendall twierdził, że USA i Chiny były zaangażowane w przyspieszający naddźwiękowy wyścig zbrojeń i że armia amerykańska nie zrobiła wystarczająco dużo, by opracować broń zdolną do „przestraszenia” Pekinu.
Kendall powiedział Reuterowi we wtorek, że „jest wyścig zbrojeń, niekoniecznie o zwiększenie liczby, ale o wyższą jakość” i że wyścig „trwał już od dłuższego czasu”.
Sekretarz stwierdził również, że „Chińczycy podeszli do tego bardzo agresywnie” i że chociaż Stany Zjednoczone „nic nie zrobiły”, to również „zrobiły za mało”.
„Uwielbiam A-10. C-130 to świetny samolot, który był bardzo sprawny i bardzo skuteczny w wielu misjach. MQ-9 okazały się bardzo skuteczne w walce z terroryzmem i tak dalej. Nadal są przydatne, ale żadna z tych rzeczy nie przeraża Chin” – powiedział Kendall, odnosząc się do myśliwca A-10 Thunderbolt, czterosilnikowego samolotu transportowego Lockheed C-130 Hercules i dronów MQ-9 Reaper. Samoloty były produkowane odpowiednio w 1972, 1954 i 2001 roku.
Dowódca sił zbrojnych USA bije na alarm w związku z rzekomą przewagą Pekinu w najnowocześniejszej technologii wojskowej. Doniesienia w amerykańskich mediach o teście naddźwiękowym rzekomo przeprowadzonym latem przez Chiny podburzyły Pentagon, a czołowy generał amerykańskich sił kosmicznych stwierdził, że USA były daleko w tyle za Chinami i Rosją, jeśli chodzi o broń naddźwiękową.
„Nie jesteśmy tak zaawansowani, jak Chińczycy czy Rosjanie, jeśli chodzi o programy naddźwiękowe”, powiedział w listopadzie generał sił kosmicznych USA David Thompson, dodając, że Stany Zjednoczone „bardzo szybko nadrabiają zaległości”.
Pekin jednak wielokrotnie zaprzeczał doniesieniom, że testował pocisk naddźwiękowy, twierdząc, że lipcowy start obejmował zwykły pojazd kosmiczny wielokrotnego użytku.
Przetlumaczyla GR przez translator Google
zrodlo:https://www.rt.com/usa/541810-hypersonic-weapon-race-china-us/
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz