wtorek, 31 maja 2022

"Zachód obwinia Putina za globalny kryzys żywnościowy po nałożeniu sankcji na Rosję, uniemożliwiając eksport rosyjskiej żywności i nawozów"

 Wiele części świata cierpi z powodu katastrofy niedoboru żywności, a już teraz zachodni przywódcy próbują wskazać palcem winę na kogoś innego, chociaż to oni spowodowali katastrofę.

Zdjęcie: Zachód obwinia Putina za globalny kryzys żywnościowy po nałożeniu sankcji na Rosję, uniemożliwiając rosyjski eksport żywności i nawozów

Co gorsza, globalistyczni przywódcy zachodni również z jakiegoś powodu pragną wojny z uzbrojoną w broń jądrową Rosją.

W wirtualnym przemówieniu na Światowym Forum Ekonomicznym w Davos prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski naciskał na kraje zachodnie, aby zastosowały "maksymalne sankcje gospodarcze" wobec Rosji – co tylko jeszcze bardziej ograniczy globalną produkcję żywności.

"Świat jest zjednoczony z powodu zagrożeń, wojny, rosyjskiej agresji. Nie chcę, abyście utracili tę jedność" – powiedział Zełenski w przemówieniu do zgromadzonych, wywołując entuzjastyczne oklaski ze strony obecnych.

Następnie wezwał do dodatkowych środków, które, jak stwierdził, nie zostały jeszcze nałożone, w tym zakazu działalności zachodnich firm w dowolnym miejscu w Rosji (działanie, które spowodowałoby ogromne straty inwestycyjne dla wszystkich firm, które się wycofały). Jego apel pojawił się, gdy urzędnik ONZ uczestniczący w konferencji podkreślił, że trwająca blokada ukraińskich portów przez Rosję była podobna do "wypowiedzenia wojny" przez prezydenta Rosji Władimira Putina Ukrainie, a także światu, jak donosi Yahoo News:

Rosyjska blokada ukraińskich portów jest "wypowiedzeniem wojny", która grozi wywołaniem masowej migracji i globalnego kryzysu żywnościowego, powiedział urzędnik ONZ, dodając do tragicznych ostrzeżeń w dniu otwarcia Światowego Forum Ekonomicznego w Davos.

Uwagi ukraińskiego przywódcy były próbą wywarcia presji na Europę i inne światowe mocarstwa pod przewodnictwem Stanów Zjednoczonych, aby wprowadziły pełne rosyjskie embargo na ropę naftową, zakazały rosyjskim bankom dostępu do globalnego systemu finansowego bez wyjątków, aby zachodnie firmy opuściły rosyjski sektor IT i całkowity zakaz handlu z Rosją.

Wzywając do całkowitego wycofania wszystkich zagranicznych firm z Rosji, Zełenski powiedział przez tłumacza: "Takie powinny być sankcje: powinny być maksymalne, aby Rosja i każdy inny potencjalny agresor, który chce prowadzić brutalną wojnę przeciwko swojemu sąsiadowi, wyraźnie znał bezpośrednie konsekwencje swoich działań".

Jego apel pojawił się zaledwie kilka dni po tym, jak Grupa Siedmiu Narodów zobowiązała się wydać 19,8 miliarda dolarów z pieniędzy podatników, aby utrzymać Ukrainę na powierzchni gospodarczej (nawet jeśli kraje te cierpią z powodu własnych problemów z powodu wcześniej nałożonych sankcji).

"Ilość pracy jest ogromna: mamy ponad pół biliona dolarów strat, dziesiątki tysięcy obiektów zostało zniszczonych. Musimy odbudować całe miasta i przemysł" – kontynuował Zełenski, informując o stanie swojego narodu.

Następnie opisał, że wcześniejsze pełne wsparcie spowodowałoby "dziesiątki tysięcy uratowanych istnień ludzkich", dodając, że jego kraj powinien był "otrzymać 100 procent naszych potrzeb na raz, w lutym" – w tym broń i fundusze wymagane do utrzymania funkcjonowania usług świadczonych przez państwo.

W odpowiedzi na przemówienie Zełenskiego Bloomberg napisał, że wysiłki WEF mają kluczowe znaczenie dla przekształcenia "Rosji Putina w światowego pariasa", dodając, że "może to być szczególnie skuteczne, jeśli zostanie poważnie wchłonięte przez publiczność Światowego Forum Ekonomicznego, przez Olimp menedżerów, polityków, ekonomistów zgromadzonych w Alpach Szwajcarskich z całego świata".

David Beasley, dyrektor wykonawczy Światowego Programu Żywnościowego ONZ, powiedział tego samego dnia, że globalna sytuacja żywnościowa pogarsza się i że nastąpi masowa migracja z obszarów o wysokim braku bezpieczeństwa żywnościowego do krajów, które mają żywność, co spowoduje własną niestabilność.

Ale faktem jest, że nałożenie sankcji na Rosję – czołowego eksportera zbóż i nawozów – spowodowało znaczną część braku bezpieczeństwa żywnościowego, a jeśli kraje zachodnie zgodzą się na plan Zełenskiego, aby jeszcze bardziej nałożyć sankcje na Rosję, to po prostu pogorszy kryzys.

Zachód czuł potrzebę ukarania Rosji za działanie we własnym interesie, co zwykle robią wszystkie narody. Dlatego to Zachód stworzył niedobór żywności, a nie Putin.


Przetlumaczono przez translator Google

zrodlo:https://www.naturalnews.com/

Brak komentarzy:

"„Strategia szaleńca”: sekret polityki zagranicznej Trumpa Dlaczego ruch 47. prezydenta na Grenlandii może zmienić porządek świata"

Autor: Vitaly Riumshin, analityk polityczny Gazeta.ru Prezydent-elekt USA Donald Trump bierze udział w prywatnym przyjęciu i pokazie fajerwe...