sobota, 25 czerwca 2022

"Udany start rakiety w Korei Południowej zwiększa ambicje firm z branży lotniczej "

 Udany start rakiety opracowanej przez Koreę Południową we wtorek pobudził nadzieje firm na wykorzystanie perspektyw w krajowym programie kosmicznym.

Ponad 300 prywatnych firm przyczyniło się do rozwoju rakiety Nuri, znanej również jako Korean Space Launch Vehicle II (KSLV-II), która kosztowała łącznie około 2 bilionów wonów (1,5 miliarda dolarów).

Korea Południowa stała się siódmym krajem na świecie, który niezależnie wystrzelił satelitę w kosmos, zwiększając swoje rosnące ambicje lotnicze i demonstrując zdolność do wystrzeliwania satelitów szpiegowskich.

Korea Aerospace Industries (KAI), krajowa firma lotnicza, przewodziła firmom w opracowywaniu rakiety Nuri i produkcji zbiornika paliwa pierwszego stopnia i zbiorników utleniaczy.

Urzędnik KAI powiedział, że firma zamierza "poprowadzić kolejny projekt kosmiczny, który rozpocznie się w tym roku, aby ulepszyć koreańskie kosmiczne pojazdy nośne", donosi The Korea Times.

Hanwha Aerospace, która wyprodukowała wszystkie sześć silników do rakiety Nuri, zakończyła już prace nad silnikami wymaganymi do trzeciego startu pojazdu kosmicznego.

Firma planuje również zainwestować 2,6 biliona wonów (2 miliardy dolarów) w sektor obronny i lotniczy Korei Południowej w ciągu najbliższych pięciu lat, zgodnie z lokalnymi raportami.

Ministerstwo Nauki Korei Południowej przyznało Korean Air Lines projekt o wartości 20 miliardów wonów (15 milionów dolarów) na początku tego miesiąca, aby opracować 3-tonowy silnik dla drugiego etapu projektu małej rakiety nośnej, który ma zostać ukończony do 2027 roku.

"Korean Air będzie nadzorować projektowanie, montaż i zarządzanie systemem silników oraz proces certyfikacji. Aby pomyślnie zrealizować projekt, linia lotnicza utworzyła konsorcjum z wiodącymi krajowymi firmami lotniczymi i środowiskiem akademickim "- podała firma w oświadczeniu.

Druga próba Korei Południowej

Niedawny start był drugą próbą wystrzelenia rakiety Nuri przez Koreę Południową. W pierwszej próbie w październiku ubiegłego roku atrapa rakiety osiągnęła pożądaną wysokość, ale nie weszła na orbitę, ponieważ silnik trzeciego stopnia rakiety wypalił się wcześniej niż planowano.

W wideokonferencji z naukowcami i innymi osobami zaangażowanymi w start, prezydent Yoon Suk Yeol pogratulował im ich osiągnięć i obiecał dotrzymać obietnicy wyborczej dotyczącej utworzenia państwowej agencji lotniczej.

Od początku 1990 roku Korea Południowa wysłała mnóstwo satelitów w kosmos, ale wszystkie korzystały z zagranicznej technologii rakietowej lub miejsc startu.

W 2013 roku Korea Południowa z powodzeniem wystrzeliła satelitę po raz pierwszy ze swojej ziemi, ale pierwszy stopień rakiety był rosyjski.

Kraj planuje cztery kolejne premiery Nuri w nadchodzących latach. Ma również nadzieję wysłać sondę na Księżyc, zbudować kosmiczne pojazdy nośne nowej generacji i wysłać satelity na dużą skalę na orbitę.

Associated Press przyczyniła się do powstania tego raportu.

Przetlumaczono przez translator Google

zrodlo:https://www.theepochtimes.com/

Brak komentarzy:

"Oni kłamią, my wiemy, że kłamią, a oni wiedzą, że my wiemy, że kłamią"

  "Wiemy, że kłamią. Wiedzą, że kłamią. Wiedzą, że my wiemy, że kłamią. Wiemy, że oni wiedzą, że my wiemy, że wiedzą, że kłamią. A jedn...