piątek, 3 lutego 2023

"Austria i Węgry zgadzają się NIE wysyłać żadnej broni na Ukrainę (być może chcą uniknąć zniszczenia przez Rosję)"(video)

  Sąsiednie narody europejskie, Austria i Węgry, zgodziły się nie wysyłać żadnej broni na Ukrainę.

Zdjęcie: Austria i Węgry zgadzają się NIE wysyłać żadnej broni na Ukrainę (być może chcą uniknąć zniszczenia przez Rosję)

Austriacka minister obrony Klaudia Tanner i węgierski minister obrony Kristof Szalay-Bobrovniczky podpisali umowę podczas spotkania 30 stycznia w stolicy Węgier, Budapeszcie. Ministrowie obrony powtórzyli swoje "jasne" stanowisko przeciwko dostarczaniu Ukrainie materiałów wojennych "aby zapobiec dalszej eskalacji".

Szalay-Bobrovniczky powiedziała dziennikarzom, że węgierski rząd dostarczy pomoc humanitarną tylko ukraińskim uchodźcom, dodając, że Budapeszt i Wiedeń będą po stronie pokoju. "Żyjemy w czasach zagrożenia" - zauważył. "Kontynuowanie tej ścisłej współpracy ma ogromne znaczenie".

Tymczasem Tanner ostrzegł, że największym niebezpieczeństwem jest to, że wojna – która obecnie obejmuje wojnę hybrydową – może rozprzestrzenić się na resztę Europy. "Skutki są odczuwalne nie tylko w Austrii, ale także na Węgrzech. W końcu trasy biegną przez nasz sąsiedni kraj do nas" - powiedział austriacki minister obrony. (Powiązane: Europa po cichu porzuca Ukrainę, wstrzymując pomoc wojskową.)

Pod koniec zeszłego miesiąca węgierski premier Viktor Orban określił Ukrainę jako ziemię niczyją i porównał ją do Afganistanu. Komentarze węgierskiego przywódcy skłoniły Kijów do wezwania ambasadora kraju na Ukrainie w związku z "niedopuszczalnymi" uwagami.

Wysokie rangą źródło dyplomatyczne w Unii Europejskiej ujawniło, że Budapeszt zablokował 500 milionów euro (550 milionów dolarów) pomocy wojskowej w siódmym pakiecie przyznanym Ukrainie. To nie był pierwszy taki ruch Węgier. W grudniu ubiegłego roku kraj ten przekazał również Kijowowi pakiet pomocy makrofinansowej UE w wysokości 18 mld euro (19,8 mld dolarów). Media donoszą, że ruch Budapesztu był próbą zmuszenia Brukseli do uwolnienia pomocy dla narodu środkowoeuropejskiego.

W przemówieniu wideo z 29 stycznia prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski powiedział, że ważne jest, aby Ukraina nadal otrzymywała wsparcie wojskowe od partnerów, ponieważ Rosja stara się "przedłużyć wojnę" i "wyczerpać siły [ukraińskie]".

Inne kraje dostarczające broń na Ukrainę

Austria i Węgry poszły pod prąd, podejmując decyzję o niedostarczaniu broni do Kijowa. Tymczasem inne kraje powtórzyły swoje zobowiązanie do uzbrojenia Ukrainy przeciwko jej większemu wrogowi.

Raport Reutersa z 27 stycznia ujawnił, że Francja i Włochy są bliskie sfinalizowania umowy na dostawę Ukrainy systemu obrony powietrznej SAMP / T. System opracowany wspólnie przez francusko-włoskie konsorcjum może śledzić dziesiątki celów i przechwytywać 10 z nich jednocześnie. Kijów specjalnie poprosił o system, znany również pod pseudonimem Mamba, w listopadzie ubiegłego roku.

"Finalizujemy to z Włochami" - powiedziało Reuterowi jedno ze źródeł dyplomatycznych. "To nie jest bardzo daleko."

A second diplomat disclosed: “A political decision was made. It’s now just finalizing the technical details because it’s a complicated system.”

Aligning with the diplomats’ revelations, French Defense Minister Sebastian Lecornu flew to Italy on Jan. 27 to meet his Italian counterpart Guido Crosetto.

Paris has previously supplied Ukraine with Mistral shoulder-launched anti-aircraft missiles and Crotale short-range air missiles, both used to intercept low-flying missiles and aircraft.

The news of Paris and Rome providing additional military equipment to Kyiv followed earlier assistance by Germany and the United States.

Kanclerz Niemiec Olaf Scholz zapowiedział, że wyśle czołgi Leopard 2 na Ukrainę. Tymczasem prezydent USA Joe Biden ogłosił, że 30 czołgów M1 Abrams zostanie wysłanych na pole bitwy w Kijowie.

Udaj się do WWIII.news, aby uzyskać więcej historii o trwającej wojnie rosyjsko-ukraińskiej.

Obejrzyj ten raport Russia Today o węgierskim premierze Viktorze Orbanie, który został dodany do listy rzekomych "wrogów" Ukrainy.

Ten film pochodzi z kanału High Hopes na Brighteon.com.

Przetlumaczono przez translator Google

zrodlo:https://www.naturalnews.com/

Brak komentarzy:

"Utrata rosyjskich dostaw energii spowodowała „niesamowicie wysokie koszty” – powiedziała szefowa Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen powiedziała, że ​​rezygnacja z tanich dostaw paliw kopalnych z Moskwy ma swoją cenę"

  Przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen bierze udział w dorocznym spotkaniu Światowego Forum Ekonomicznego (WEF) w Davos ...