czwartek, 6 kwietnia 2023

"Kolejne 126 miliardów dolarów wyciągniętych przez deponentów z amerykańskich banków, pokazują dane Rezerwy Federalnej"

 Zaufanie publiczne do amerykańskiego systemu bankowego nadal spada, ponieważ deponenci wydrenowali kolejne 126 miliardów dolarów z banków Stanów Zjednoczonych w tygodniu kończącym się 22 marca, zgodnie z nowymi danymi prywatnej Rezerwy Federalnej.

Kolejne 126 miliardów dolarów wyciągniętych przez deponentów z amerykańskich banków, pokazują dane Rezerwy Federalnej

Największe odpływy miały miejsce w dużych bankach, z których 25 straciło 90 miliardów dolarów w ujęciu wyrównanym sezonowo. Mniejsze banki, które poniosły masowe wypłaty po upadku Silicon Valley Bank (SVB) i Signature Bank, były w stanie nieco ustabilizować swoje odpływy, zyskując 6 miliardów dolarów w ujęciu wyrównanym sezonowo.

Całkowite depozyty przemysłu wzrosły do 17,3 biliona dolarów, co oznacza spadek o 4,4 procent w porównaniu z tym samym tygodniem w 2022 roku. Obecny poziom depozytów jest najniższy od lipca 2021 r. w szczycie "pandemii" koronawirusa Wuhan (Covid-19).

Jeszcze przed upadkiem SVB i Signature Bank depozyty wykazywały tendencję spadkową, systematycznie spadając w pierwszych dwóch miesiącach roku. Depozyty wszystkich banków również spadły o 5 proc. rocznie w czwartym kwartale 2022 r.

(Powiązane: Dwa lata temu cały system płatności Rezerwy Federalnej załamał się z powodu "błędu operacyjnego".)

Kontrolowane przez korporacje media obwiniają "agresywną kampanię Rezerwy Federalnej mającą na celu obniżenie inflacji" o ciągły odpływ depozytów

Według korporacyjnych rzeczników, którzy kontrolują amerykańskie media, wszystkie te odpływy depozytów nie mają nic wspólnego z malejącą wiarą w amerykański system finansowy. Zamiast tego ma to związek z "agresywną kampanią Rezerwy Federalnej mającą na celu obniżenie inflacji".

Pod pewnymi względami może to być prawda. Obecnie bardziej sensowne jest umieszczanie swoich pieniędzy w innym miejscu niż niskooprocentowane konto bankowe, tj. Na rachunku rynku pieniężnego. Z drugiej strony, z dnia na dzień staje się coraz bardziej jasne, że amerykański system finansowy jest domkiem z kart, który jest gotowy do upadku – jeśli nie już w trakcie upadku.

Pierwszy spadek depozytów rok do roku nastąpił w drugim kwartale 2022 r., wskazują raporty. Stale rosnąca inflacja w połączeniu z pytaniami o rentowność amerykańskich banków bez odpowiedzi tylko kontynuowały ten trend odpływu.

Od początku stycznia inwestorzy wpompowali 508 miliardów dolarów w fundusze rynku pieniężnego, zgodnie z notatką badawczą Bank of America. Jest to najwyższy kwartalny napływ do takich funduszy od czasu wcześniejszego szczytu podczas oszustwa.

Według doniesień, w ubiegłym tygodniu do tych funduszy wpłynęło kolejne 60 miliardów dolarów.

Zamiast pozwolić, by żetony spadły tam, gdzie mogą, prywatna Rezerwa Federalna po raz kolejny ingeruje i zmienia zasady, co widzieliśmy po upadku SVB, kiedy Fed obiecał pokryć depozyty wyższe niż maksymalny próg 250 000 USD dla ubezpieczenia Federalnej Korporacji Ubezpieczeń Depozytów (FDIC).

Najwyraźniej w tym banku było kilku wysoko postawionych deponentów z funduszami znacznie przekraczającymi limit 250 000 USD, więc Fed wkroczył, aby uratować ich za pomocą systemu "backstop", który dotyczy tylko bogatych.

"Być może duże banki powinny zacząć płacić wyższe odsetki od kont klientów", napisał jeden z komentatorów o tym, co może pomóc dużym bankom utrzymać klientów w tym trwającym exodusie.

"Dziś stawki są absurdalnie niskie. Duże banki będą zwlekać z płaceniem wyższych stóp tak długo, jak to możliwe, dopóki konkurencja ich do tego nie zmusi.

Inny powtórzył to zdanie, stwierdzając, że jeśli banki chcą więcej depozytów, muszą być konkurencyjne w stosunku do kwoty odsetek, które płacą, a nie tylko gromadzić je dla siebie, co większość z nich nadal robi.

"Dlaczego miałbym trzymać pieniądze na koncie oszczędnościowym, przynosząc pół punktu, skoro mogę dostać cztery procent gdzie indziej?" zapytał inny.

Jak długo jeszcze potrwa skorumpowany schemat Ponziego znany jako amerykańskie finanse, zanim sam się załamie? Dowiedz się więcej na Collapse.news.


Przetlumaczono przez translator Google

zrodlo:https://www.naturalnews.com/

Brak komentarzy:

"„Strategia szaleńca”: sekret polityki zagranicznej Trumpa Dlaczego ruch 47. prezydenta na Grenlandii może zmienić porządek świata"

Autor: Vitaly Riumshin, analityk polityczny Gazeta.ru Prezydent-elekt USA Donald Trump bierze udział w prywatnym przyjęciu i pokazie fajerwe...