wtorek, 28 listopada 2023

"Bliskie powiązania WHO z Gatesem i Big Pharmą sprawiają, że traktat pandemiczny stanowi fundamentalne zagrożenie dla naszej suwerenności narodowej i wolności osobistej"

 W 2001 r. rozpoczęły się przygotowania do utworzenia traktatu pandemicznego Światowej Organizacji Zdrowia ("WHO") lub porozumienia pandemicznego.

Jego wdrożenie nie tylko nie wzmocni zapobiegania przyszłym pandemiom, gotowości na nie i reagowania na nie, jak twierdzi najnowszy projekt tekstu, ale może poważnie podważyć demokrację, ograniczając zdolność parlamentów narodowych do podejmowania kluczowych decyzji dotyczących opieki zdrowotnej w najlepszym interesie obywateli.

Traktat, wspierany przez proponowane zmiany do Międzynarodowych Przepisów Zdrowotnych z 2005 r., grozi przekształceniem WHO w globalną dyktaturę zdrowotną.

Traktat antypandemiczny WHO i zmiany w międzynarodowych przepisach zdrowotnych: umożliwienie globalnej dyktatury zdrowotnej

Autor: Paul Anthony Taylor przedruk z Fundacji Zdrowia Dr. Ratha

Ogromny wpływ wywarty przez WHO podczas pandemii Covid-19 był wynikiem zrewidowanych Międzynarodowych Przepisów Zdrowotnych ("IHR") uchwalonych na posiedzeniu Światowego Zgromadzenia Zdrowia ("WHA") w 2005 roku. Posiedzenia WHO, organu decyzyjnego WHO, odbywają się corocznie w Genewie w Szwajcarii i uczestniczą w nich delegacje ze 194 państw członkowskich WHO.

Przed 2005 r. WHO działała głównie jako koordynator, asystent lub współpracownik publicznych służb zdrowia i organów regulacyjnych ds. leków w swoich państwach członkowskich. Jednak wraz z uchwaleniem zrewidowanego IHR, WHO zyskała nowe, ogromne uprawnienia, które były bezprecedensowe w dziedzinie zdrowia na świecie. Zasadniczo umożliwiają one podejmowanie decyzji w przypadku wystąpienia stanu zagrożenia zdrowia publicznego o zasięgu międzynarodowym oraz podejmowanie kluczowych decyzji dotyczących środków, które należy wdrożyć w odpowiedzi na nie. Zgodnie z przepisami działania zalecane przez WHO mogą obejmować m.in. szczepienia, kwarantannę, izolację, leczenie odwykowe i śledzenie kontaktów.

Teraz jednak, w obliczu pandemii Covid-19, przygotowywana jest droga do dalszego rozszerzenia i tak już znacznych uprawnień WHO. Szczególnie niepokojące jest to, że najnowszy projekt proponowanych zmian w rozporządzeniach pokazuje, że klauzule, które wcześniej czyniły ich postanowienia niewiążącymi, są przeformułowywane – w praktyce czyniąc je obowiązkowymi i dając WHO realne uprawnienia decyzyjne nad państwami członkowskimi. W związku z tym twierdzenia, że planowany traktat pandemiczny nie podważy suwerenności narodowej, są w najlepszym razie nieszczere, ponieważ jego tekst należy rozpatrywać w świetle zwiększonych uprawnień, które, jeśli zostaną zatwierdzone, zostaną przyznane WHO na mocy zmienionej IHR.

WHO uważa, że masz "za dużo informacji"

Rosnące obawy związane z traktatem pandemicznym WHO nie wynikają tylko z tego, że może on podważyć demokrację, uniemożliwiając parlamentom narodowym podejmowanie kluczowych decyzji dotyczących opieki zdrowotnej w najlepszym interesie obywateli. Poprzez wprowadzenie terminu "infodemia" traktat wydaje się próbować zapobiec rozprzestrzenianiu się prawdziwych informacji o opartych na nauce naturalnych podejściach zdrowotnych i niebezpiecznych eksperymentalnych szczepionkach. Nie przytaczając żadnych dowodów, w tekście stwierdza się, że posiadanie "zbyt wielu informacji" dostępnych podczas wybuchu epidemii powoduje "zamieszanie i ryzykowne zachowania, które mogą szkodzić zdrowiu". Sugerując, komu to sformułowanie ma przede wszystkim przynieść korzyści – a mianowicie samej WHO – w tekście stwierdza się, że posiadanie zbyt dużej ilości informacji najwyraźniej "prowadzi do braku zaufania do organów ds. zdrowia". Aby temu przeciwdziałać, proponuje się "zarządzanie infodemią na poziomie lokalnym, krajowym, regionalnym i międzynarodowym".

Traktat pandemiczny radykalnie rozszerza również obszary zainteresowań WHO. Dzięki temu, co nazywa się "podejściem One Health", globalna organizacja zamierza teraz być w stanie podejmować decyzje w sprawach zdrowotnych związanych ze zwierzętami, ekosystemami i środowiskiem. Traktat odnosi się na przykład do "podejmowania działań w sprawie zmian klimatu". Kilku obserwatorów zasugerowało, że dzięki tym rozszerzonym uprawnieniom WHO może potencjalnie ogłosić stan zagrożenia środowiskowego lub klimatycznego i wprowadzić blokady.

Biorąc pod uwagę bliskie powiązania tej globalnej organizacji z Billem Gatesem i przemysłem farmaceutycznym oraz setki milionów dolarów rocznego finansowania, które od nich otrzymuje, na całym świecie rośnie świadomość, że to zbliżające się przejęcie władzy stanowi fundamentalne zagrożenie dla demokracji. Coraz częstsze przekazywanie uprawnień WHO rodzi co najmniej ważne pytania dotyczące suwerenności narodowej i wolności osobistej.

[Powiązane: "Jedno zdrowie" da dyktatorowi generalnemu WHO władzę do inicjowania blokad klimatycznych i Szalony i niebezpieczny kult One Health, który uważa ludzi za zanieczyszczenia, a Peter Daszak, Jeffrey Sachs i Anthony Fauci rozpowszechniają nikczemną ideologię "Jednego Zdrowia"]

Ostatecznie, jeśli radzenie sobie z pandemią Covid-19 czegoś nas nauczyło, to tego, że WHO sprzedała swoją duszę interesom korporacyjnym i nie można jej ufać, że podejmie ważne decyzje dotyczące zdrowia na świecie. Z pewnością w interesie nas wszystkich leży domaganie się, aby nasi krajowi prawodawcy nie podpisywali suwerenności, do której dąży WHO.

[Powiązane: Rząd Wielkiej Brytanii nie zakończy członkostwa w WHO, mówi Departament Zdrowia i Opieki Społecznej]

O Autorze

Paul Anthony Taylor jest dyrektorem Fundacji Zdrowia dr Ratha i jednym ze współautorów książki Fundacji "Nazistowskie korzenie brukselskiej UE". Fundacja Zdrowia Dr Ratha jest organizacją non-profit zajmującą się poprawą zdrowia ludzkiego w skali globalnej poprzez badania, edukację i obronę praw pacjentów do wyboru naturalnych terapii zdrowotnych.

Taylor jest również ekspertem Fundacji w Komisji Kodeksu Żywnościowego ("CAC") i miał doświadczenie naocznego świadka, jako oficjalny obserwator delegata, na jej posiedzeniach.

CAC jest międzynarodową organizacją prowadzoną wspólnie przez Organizację Narodów Zjednoczonych ds. Wyżywienia i Rolnictwa (FAO) oraz Światową Organizację Zdrowia (WHO). Opracowuje i przyjmuje normy żywnościowe, które służą jako punkt odniesienia dla międzynarodowego handlu żywnością i koordynuje wszystkie prace nad normami żywnościowymi prowadzone przez międzynarodowe organizacje rządowe i pozarządowe.

Wyróżniony obraz: Czy dyrektor WHO Tedros jest terrorystą? Globalne powiązania z Billem Gatesem, Fundacją Clintonów, dr Faucim, Chinami i ludobójstwem, Muxigo

Przetlumaczono przez translator Google

zrodlo:https://expose-news.com/

Brak komentarzy:

"Le Pen oskarża Macrona o przygotowanie „zamachu stanu” Według byłego lidera Partii Zjednoczenia Narodowego francuski prezydent wykorzystuje swoje uprawnienia do umawiania spotkań w ostatniej chwili"

  ZDJĘCIE PLIKU: Marine Le Pen © Getty Images / Christian Liewig – Corbis / Współautor Prezydent Francji Emmanuel Macron wprowadza w ostatn...