wtorek, 28 listopada 2023

"Stany Zjednoczone, Chiny, Izrael i inne kraje opracowują drony zabijające sztuczną inteligencję; Wiąże się to ze znacznym ryzykiem"(video)

 Ostatnie osiągnięcia Pentagonu w technologii sztucznej inteligencji wzbudziły zaniepokojenie i krytykę, ponieważ zbliżają się do rozmieszczenia autonomicznych systemów uzbrojenia AI zdolnych do samodzielnego podejmowania śmiercionośnych decyzji.

The New York Times donosi, że kraje takie jak Stany Zjednoczone, Chiny i Izrael aktywnie pracują nad śmiercionośną bronią autonomiczną wzmocnioną sztuczną inteligencją ("AI"), która może autonomicznie identyfikować i atakować cele.

Krytycy twierdzą, że wykorzystanie dronów sterowanych przez sztuczną inteligencję z możliwością autonomicznego zabijania ludzi jest bardzo niepokojącym zjawiskiem, ponieważ stawia wybory życia lub śmierci na maszynach przy minimalnym nadzorze człowieka. Kilka krajów, w tym Rosja, Australia i Izrael, sprzeciwia się wysiłkom innych krajów, aby uchwalić wiążącą rezolucję w Organizacji Narodów Zjednoczonych, wzywającą do zakazu stosowania dronów zabijających sztuczną inteligencję.












Kampania na rzecz powstrzymania zabójczych robotów: wyjaśnienie broni autonomicznej, 4 września 2023 (4 min)

Kwestia związana z rozmieszczeniem broni sztucznej inteligencji wywołała intensywną debatę, a kluczowe pytania dotyczyły roli ludzkiej sprawczości w użyciu siły. Główny negocjator Austrii w tej sprawie, Alexander Kmentt, podkreślił, że kwestia ta jest nie tylko kwestią bezpieczeństwa i prawa, ale także kwestii etycznej.

Tymczasem Pentagon ujawnił plany rozmieszczenia rojów dronów wyposażonych w sztuczną inteligencję w ramach programu broni AI. Drony te, wyposażone w zaawansowane możliwości sztucznej inteligencji, mają zapewnić Stanom Zjednoczonym przewagę taktyczną, przeciwdziałając przewadze liczebnej Chińskiej Armii Wyzwoleńczej.

Zastępca sekretarza obrony USA Kathleen Hicks podkreśliła również rolę rojów dronów sterowanych przez sztuczną inteligencję w przekształcaniu dynamiki pola bitwy, co utrudnia ich planowanie, uderzanie i pokonywanie. Pojawiają się jednak obawy dotyczące nadzoru i zdolności decyzyjnych człowieka, ponieważ niektórzy twierdzą, że ograniczenia autonomii sztucznej inteligencji mogą utrudnić uzyskanie przewagi strategicznej.

Krytycy wskazują również na niedawne incydenty, w których drony AI były wykorzystywane w strefach konfliktu, takie jak wykorzystanie przez Ukrainę dronów sterowanych przez sztuczną inteligencję podczas konfliktu z Rosją. Skala ofiar w ludziach spowodowanych przez te drony AI pozostaje niepewna, co budzi dodatkowe obawy.

Grupy wsparcia, takie jak Kampania na rzecz Powstrzymania Zabójczych Robotów, ostrzegają, że dehumanizacja technologii sztucznej inteligencji stwarza poważne ryzyko. Ta dehumanizacja może nie tylko wpłynąć na użycie siły, ale także przeniknąć do innych aspektów naszego życia, rozciągając się na automatyzację w organach ścigania, inteligentnych domach i nie tylko. Kampania zwraca uwagę na pilną potrzebę globalnego traktatu zakazującego broni autonomicznej, aby zapobiec potencjalnemu dostaniu się w niepowołane ręce produkcji i rozprzestrzeniania tych technologii na szeroką skalę.

Opublikowano ponownie z RVM News

Zdjęcie główne: Drony wojskowe Korei Południowej lecą w formacji podczas wspólnych ćwiczeń wojskowych z USA na poligonie Seungjin Fire Training Ground w Pocheon 25 maja 2023 r. Źródło: Business Insider

Przetlumaczono przez translator Google

zrodlo:https://expose-news.com/

Brak komentarzy:

"Watykan może zakwalifikować „nadużycia duchowe” jako przestępstwo Kościół katolicki zmagał się z wieloma skandalami związanymi z duchownymi, którzy wykorzystywali fałszywe doświadczenia mistyczne, aby skrzywdzić innych"

  Papież Franciszek przewodniczy mszy podczas Światowych Dni Młodzieży w Bazylice Świętego Piotra w Watykanie, 24 listopada 2024 r. © Massim...