wtorek, 6 kwietnia 2021

"Przystąpienie Ukrainy do NATO nie tylko przyniesie korzyści Kijowowi, ale również posłuży wzmocnieniu bloku kierowanego przez Stany Zjednoczone, twierdzi szef armii tego kraju.!!!!!!"

 Przez Jonny Tickle

Ukraina stała się „tarczą” Europy, a wejście tego niespokojnego kraju do NATO wzmocniłoby tę organizację, zdaniem szefa wojskowego Kijowa Rusłana Homczaka, który chce, aby państwo zostało pełnoprawnym członkiem.
Przystąpienie Ukrainy do NATO nie tylko przyniesie korzyści Kijowowi, ale również posłuży wzmocnieniu bloku kierowanego przez Stany Zjednoczone, twierdzi szef armii tego kraju.

W niedzielnym poście na Facebooku, z okazji 72. rocznicy NATO, generał broni Rusłan Homczak ujawnił, że Ukraina weźmie w tym roku udział w 15 międzynarodowych ćwiczeniach wraz z państwami członkowskimi, przy czym kraj ten jest obecnie jednym z sześciu „partnerów zwiększonych szans”. Jednak Homchak upiera się przy nieprawdopodobnym pomyśle, że Kijów zostanie przyjęty do grupy jako równorzędny.

„Ta współpraca jest pokojowa i wzmacnia wysiłki Ukrainy na rzecz wzmocnienia narodowych zdolności obronnych i osiągnięcia militarnych kryteriów pełnoprawnego członka NATO” - napisał, wyjaśniając, że przystąpienie Kijowa byłoby „korzystne nie tylko dla Ukrainy, ale i dla sojuszu. samo."

„W ostatnich latach siły zbrojne Ukrainy stały się prawdziwą 'tarczą dla Europy', a nasz naród aktywnie przyczynił się do bezpieczeństwa euroatlantyckiego”.

RÓWNIEŻ NA RT.COMZełenski zatwierdza strategię `` powrotu '' Krymu z `` wojskowego przeciwnika '' Rosji i określa członkostwo w NATO jako kluczowy cel

Słowa Homchaka powtórzyły Andrey Taran, minister obrony tego kraju, który powiedział, że Ukraina jest „potężną placówką” na wschodniej flance NATO.

„W ciągu ostatnich siedmiu lat Ukraina zdecydowanie broniła nie tylko własnej niepodległości, ale także bezpieczeństwa i stabilności Europy” - powiedział Taran. „Państwa członkowskie NATO jasno pokazały, że traktują Ukrainę jako równorzędnego partnera”.

Przystąpienie do NATO od dawna było marzeniem ukraińskiego prezydenta Wołodymyra Zełenskiego, który został wybrany w 2019 roku w związku z obietnicą poddania członkostwa w sojuszu transatlantyckim pod referendum. W zeszłym miesiącu podpisał dekret określający przystąpienie jako jeden z celów polityki zagranicznej kraju.

Dla wschodniego sąsiada Rosji, sklasyfikowanej przez Kijów jako „przeciwnik militarny”, przystąpienie Ukrainy do sojuszu kierowanego przez Stany Zjednoczone przekroczyłoby czerwoną linię. Kreml wielokrotnie wyrażał zaniepokojenie przesunięciem przez NATO infrastruktury wojskowej bliżej granic Rosji. W obecnym stanie rzeczy kraj dzieli dwie granice lądowe z państwami NATO, Estonią i Łotwą. Przystąpienie do ugrupowania było sprzeczne z zapewnieniami z lat 90. ubiegłego wieku przez zachodnich przywódców, że blok nie rozszerzy się dalej na wschód niż Niemcy.

przetlumaczyla GR przez translator google

zrodlo:https://www.rt.com/russia

Brak komentarzy:

"„Strategia szaleńca”: sekret polityki zagranicznej Trumpa Dlaczego ruch 47. prezydenta na Grenlandii może zmienić porządek świata"

Autor: Vitaly Riumshin, analityk polityczny Gazeta.ru Prezydent-elekt USA Donald Trump bierze udział w prywatnym przyjęciu i pokazie fajerwe...