sobota, 5 marca 2022

"Niemcy wskrzeszają pobór, aby wzmocnić wojsko w obliczu wojny na Ukrainie !!!!!!!!"

 AUTOR: TYLER DURDEN

SOBOTA, MAR 05, 2022 - 13:35

Niemieckie wojsko zmaga się z długim okresem sekularnego upadku. Istnieją jednak obawy, że rosyjska inwazja na Ukrainę może skłonić Niemców do wznowienia poboru, który kraj złomował w 2011 roku.

Pobór został wprowadzony w Niemczech w 1956 roku, a wszyscy mężczyźni w wieku powyżej 18 lat mieli służyć co najmniej rok w armii (chociaż mogli ubiegać się o zwolnienie z powodów moralnych). Ale pobór został złomowany, aby zaoszczędzić pieniądze, ponieważ niemieckie wojsko przetrwało długi powojenny upadek.

Ale coraz bardziej agresywna postawa Moskwy na arenie światowej dała Niemcom powód do odwrócenia tego spadku.

W ostatnich dniach niemieccy politycy wzywali do wznowienia jakiejś formy obowiązkowej służby wojskowej, według France24.

Wolfgang Hellmich, polityk centrolewicowych socjaldemokratów (SPD) kanclerza Olafa Scholza, wezwał do "pilnej" debaty na ten temat w wywiadzie dla gazety Rheinische Post we wtorek.

Obowiązkowa służba wojskowa pomogłaby "promować ducha publicznego", powiedział, wzywając również do zwiększenia atrakcyjności kariery w Bundeswehrze dla młodych ludzi.

Przewodniczący niemieckiego stowarzyszenia rezerwistów wezwał rząd do ponownego wprowadzenia "ogólnych ram" służby wojskowej zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet. Może to przybrać formę "jednego roku, w którym młodzi ludzie, którzy są pełnoletni i ukończyli edukację, robią coś dla państwa i społeczności", powiedział gazecie Rheinische Post.

Członkowie CDU, partii Angeli Merkel, która po 16 latach u władzy jest obecnie w opozycji, również wyrazili poparcie dla przywrócenia projektu. Posłowie z dolnej Saksonii posunęli się nawet do opublikowania dokumentu wzywającego do przywrócenia służby wojskowej.

Głosy konserwatywnej CDU, obecnie w opozycji po 16 latach u władzy pod rządami Angeli Merkel, również opowiedziały się za poborem.

W kraju związkowym Dolna Saksonia członkowie CDU przygotowali dokument wzywający do przywrócenia służby wojskowej jako "decydujący sygnał dla zapewnienia skutecznego odstraszania wojskowego", według gazety Die Welt.

Poseł CDU Carsten Linnemann powiedział dziennikowi Bild, że opowiada się za "rokiem obowiązkowej służby dla młodych mężczyzn i kobiet po ukończeniu szkoły".

Może to również przybrać formę rocznego stażu pracy w sektorze opieki społecznej lub służb ratunkowych, powiedział.

"Wzmocniłoby to odporność naszego społeczeństwa na kryzysy" i promowałoby umiejętności, które są niezbędne w "tych uporczywie trudnych czasach", powiedział.

Sprzeciw wobec tego pomysłu jest najbardziej ostry wśród niemieckich socjaldemokratów.

Eva Hoegl, socjaldemokratka i komisarz ds. obrony Bundestagu, nazwała debatę "teoretyczną dyskusją, która nie pomaga w obecnej sytuacji".

Florian Hahn z CSU, bawarskiej siostrzanej partii CDU, powiedział, że Niemcy potrzebują "technologii i systemów uzbrojenia", a nie tylko zwiększonej liczby pracowników.

Od zakończenia zimnej wojny Niemcy stale zmniejszały liczebność swojej armii z około 500 tys. w momencie zjednoczenia Niemiec w 1990 r. do zaledwie 200 tys. obecnie.


Przetlumaczono przez translator Google

zrodlo:https://www.zerohedge.com/

Brak komentarzy:

"„Strategia szaleńca”: sekret polityki zagranicznej Trumpa Dlaczego ruch 47. prezydenta na Grenlandii może zmienić porządek świata"

Autor: Vitaly Riumshin, analityk polityczny Gazeta.ru Prezydent-elekt USA Donald Trump bierze udział w prywatnym przyjęciu i pokazie fajerwe...