piątek, 6 maja 2022

"Bułgaria i Czechy dołączają do rosnącej listy nacisków na zwolnienia z rosyjskiego embarga na ropę naftową"

 AUTOR: TYLER DURDEN

PIĄTEK, MAJ 06, 2022 - 10:15

W tym momencie jasne jest, że aby przeforsować rosyjskie embargo na ropę, Komisja Europejska będzie musiała zapewnić zwolnienia Węgrom i Słowacji. Ale oczekiwana skuteczność, jaką Bruksela chce osiągnąć dzięki temu, co byłoby koniecznym, ogólnie zjednoczonym frontem UE, wydaje się być na bardziej chwiejnych i chwiejnych podstawach, biorąc pod uwagę rosnącą liczbę krajów Europy Środkowej i Wschodniej, które domagają się, aby nadal mogły kupować rosyjską ropę w ramach "zakazu".

Po Węgrzech, Słowacji i Czechach, Bułgaria jest teraz najnowszym, który wskoczył na modę zwolnień. Bułgarski wicepremier Assen Vassilev po raz pierwszy ogłosił w środę zamiar swojego kraju, podkreślając zaniepokojenie rosnącymi cenami paliw dla ludności.

"Bułgaria, technologicznie, może obejść się bez rosyjskiej ropy naftowej, ale to znacznie podniosłoby ceny paliw. Tak więc, jeśli Komisja Europejska rozważy zwolnienia, chcielibyśmy skorzystać z takich zwolnień" - powiedział Vassilev w rozmowie z regionalnymi mediami.

Z pewnością do niewielkiej, ale rosnącej liczby krajów - z Węgrami Orbána jako pierwszymi i najgłośniejszymi - prawdopodobnie dołączy więcej, biorąc pod uwagę logikę odzwierciedloną w powyższym wyjaśnieniu bułgarskiego urzędnika.

Sugeruje to kaskadowy efekt na horyzoncie, jeśli Komisja Europejska otworzy drzwi zwolnień - a wtedy więcej "skorzysta", zamiast "poświęcić" gwałtownie rosnące koszty paliwa, trudności z wykorzystaniem alternatywnych dostaw i prawdopodobny wynikający z tego polityczny cios w kraju... wszystko po to, by ukarać Rosję, która ostatecznie może wyjść lepiej niż poszczególne kraje UE, biorąc pod uwagę potencjalną linię ratunkową Indii-Chin (i innych).

Inny scenariusz, oparty na najnowszych słowach z Czech, jest taki, że sześciomiesięczny harmonogram rozpoczęcia embarga, który jest obecnie omawiany - lub przynajmniej do końca roku - będzie nadal przedłużany, aby umożliwić krajom walczącym o powstrzymanie złych skutków spadku podaży " być "gotowym"...

Czechy są jednym z krajów, które wezwały do dwu- lub trzyletniego okresu przejściowego od unijnego planu zakazu importu rosyjskiej ropy. W tym czasie rząd ma nadzieję rozszerzyć alternatywne systemy dostaw, takie jak rurociąg TAL biegnący z Włoch. Ale aby to zrobić, Czechy muszą najpierw uzyskać zgodę obecnych użytkowników TAL - Niemiec, Włoch i Austrii.

Premier Czech Petr Fiala wyjaśnił o dążeniu swojego kraju do zwolnienia: "Jesteśmy gotowi poprzeć tę decyzję pod warunkiem, że Republika Czeska będzie mogła opóźnić jej realizację do czasu zwiększenia przepustowości rurociągów naftowych prowadzących do Republiki Czeskiej".

Wątpimy, by strategia wojenna Putina miała duży wpływ, jeśli nastąpi dwu--trzyletni okres przejściowy, zanim zakaz ropy wejdzie w życie......


Miejsca takie jak Bułgaria doświadczyły już w tym roku poważnych chwilowych niedoborów paliwa, co szybko przełożyło się na długie kolejki i kolumny samochodów na stacjach benzynowych, wywołując frustrację wśród ludności jeszcze w marcu. Jest mało prawdopodobne, aby przeciętny człowiek w Europie zbyt długo znosił gwałtowny wzrost cen przy dystrybutorze w imię "ukarania Rosji".


Przetlumaczono przez translator Google

zrodlo:https://www.zerohedge.com/

Brak komentarzy:

"Oni kłamią, my wiemy, że kłamią, a oni wiedzą, że my wiemy, że kłamią"

  "Wiemy, że kłamią. Wiedzą, że kłamią. Wiedzą, że my wiemy, że kłamią. Wiemy, że oni wiedzą, że my wiemy, że wiedzą, że kłamią. A jedn...