wtorek, 7 czerwca 2022

"Rekordowo wysokie ceny ropy będą dalej rosły po europejskim zakazie sprzedaży rosyjskiej ropy"(video)

 Unia Europejska (UE) podjęła niedawno decyzję o rozszerzeniu sankcji gospodarczych wobec Rosji za inwazję na Ukrainę o embargo na rosyjską ropę. Oczekuje się, że ta decyzja sprawi, że rekordowo wysokie światowe ceny ropy wzrosną jeszcze bardziej.

Zdjęcie: Rekordowo wysokie ceny ropy wzrosną jeszcze bardziej po wprowadzeniu przez Europę zakazu stosowania rosyjskiej ropy

30 maja przywódcy UE zgodzili się na embargo na około 90 procent importu rosyjskiej ropy do bloku do końca roku.

Embargo zakazuje państwom członkowskim UE zakupu ropy naftowej z Rosji dostarczanej drogą morską w ciągu sześciu miesięcy i rafinowanych produktów naftowych w ciągu ośmiu miesięcy. Ropa przywożona na kontynent rurociągami będzie czasowo zwolniona z zakazu.

Opcja ta była ustępstwem wobec krajów UE bez dostępu do morza, takich jak Węgry, Słowacja i Czechy. Wyrazili obawy dotyczące wpływu zakazu ropy naftowej na ich gospodarkę i bezpieczeństwo energetyczne.

Michaił Uljanow, stały przedstawiciel Rosji przy organizacjach międzynarodowych w Wiedniu w Austrii, odpowiedział na embargo UE, mówiąc, że Rosja nie zostanie dotknięta, ponieważ może znaleźć innych importerów.

Embargo jest częścią ogromnego pakietu sankcji, który ma na celu sparaliżowanie zdolności Rosji do finansowania trwającej wojny na Ukrainie.

Pozostałe sankcje obejmują odcięcie Sbierbanku – największego banku w Rosji – Banku Kredytowego Moskwy i Rosyjskiego Banku Rolnego od międzynarodowego systemu płatności SWIFT.

Inne środki obejmują zakaz świadczenia przez obywateli UE usług doradczych na rzecz rosyjskich przedsiębiorstw oraz zakaz handlu niektórymi chemikaliami do Rosji.

Dziesiątki innych firm, personelu wojskowego i innych prominentnych osobistości rosyjskich również zostało objętych sankcjami. Wojskowi zostali rzekomo ukarani za ich zgłoszoną odpowiedzialność za zbrodnie wojenne na Ukrainie. Firmy zostały ukarane za dostarczanie sprzętu, dostaw i usług rosyjskim siłom zbrojnym.

Embargo na ropę naftową już powoduje wzrost cen

Debnil Chowdhury, wiceprezes ds. rafinacji w obu Amerykach w S&P Global Commodity Insights, zauważył, że embargo UE nie spowodowało natychmiastowego skoku cen ropy naftowej o dwucyfrowy wzrost, ponieważ pełne wdrożenie zakazu potrwa do końca roku. (Powiązane: Powszechne niedobory oleju napędowego, które wpływają na wszystko w Ameryce i na całym świecie.)

"Zajmie to sporo czasu, zanim te sankcje wejdą w grę" - powiedział Chowdhury. "To nie jest tak, jak wtedy, gdy USA ogłosiły [zakaz rosyjskiej ropy w ciągu 45 dni]. To raczej sześć miesięcy, a rynek już wziął pod uwagę, że tak się stanie. Dlatego nie zaobserwowaliśmy wzrostu cen ropy z 15 do 20 USD dzisiaj. Nie było to niespodzianką, ponieważ mówiono o tym przez ostatni miesiąc. "

Nie oznaczało to jednak, że ceny ropy nie wzrosły po wprowadzeniu europejskiego embarga.

Kontrakty terminowe na amerykańską ropę 30 maja kosztowały nawet 119,43 USD za baryłkę, cenę ostatnio widzianą na początku marca, zanim ustabilizowały się do wciąż wysokiej ceny 114,67 USD. Kontrakty terminowe na ropę Brent zanotowały o jeden procent wzrost niż poprzedniego dnia po 112,84 USD za baryłkę.

UE polega na Rosji w około 25 procentach swojego zapotrzebowania na ropę naftową i 40 procentach gazu ziemnego. Całkowite odcięcie bloku od dostępu do rosyjskiej ropy spowodowałoby kryzys energetyczny niespotykany od dziesięcioleci.

Oczekuje się, że pełne wdrożenie zakazu zaostrzy obawy kontynentu dotyczące i tak już napiętego rynku energii. Ceny energii wzrosły w ciągu ostatniego roku, przyczyniając się do bardzo gorącego środowiska inflacyjnego dla większości kontynentu. Oczekuje się, że embargo to dotknie również Stany Zjednoczone.

"Kolejny zakaz dostaw rosyjskiej ropy zaostrzą i tak już napiętą podaż w związku z rosnącym popytem ze względu na początek sezonu jazdy w Stanach Zjednoczonych" - napisał Avtar Sandu, starszy menedżer ds. Towarów na platformie handlowej Philip Nova.

Dowiedz się więcej o problemach energetycznych na całym świecie na EnergySupply.news.

Obejrzyj ten klip z RT, gdy serwis informacyjny reaguje na zgodę UE na szóstą rundę antyrosyjskich sankcji, która obejmuje embargo na rosyjską ropę.

Ten film pochodzi z kanału High Hopes na Brighteon.com.

Przetlumaczono przez translator Google

zrodlo:https://www.naturalnews.com/

Brak komentarzy:

"„Strategia szaleńca”: sekret polityki zagranicznej Trumpa Dlaczego ruch 47. prezydenta na Grenlandii może zmienić porządek świata"

Autor: Vitaly Riumshin, analityk polityczny Gazeta.ru Prezydent-elekt USA Donald Trump bierze udział w prywatnym przyjęciu i pokazie fajerwe...