poniedziałek, 8 sierpnia 2022

"Chiny podejmują teraz działania odwetowe przeciwko Tajwanowi, rosną obawy, że komuniści mogą wkrótce "zaatakować""

 Chiny wystrzeliły pięć pocisków balistycznych, które wylądowały w wyłącznej strefie ekonomicznej Japonii 4 sierpnia. Wywołało to międzynarodowe oburzenie przeciwko reżimowi komunistycznemu.

Chiny podejmują teraz działania odwetowe przeciwko Tajwanowi, rosną obawy, że komuniści mogą wkrótce "zaatakować"

Pociski zostały wystrzelone w ramach odwetowych ćwiczeń wojskowych Chin przeciwko Tajwanowi, w tym odcięcia kilku międzynarodowych dróg powietrznych i morskich na wyspę w rodzaju blokady.

Japoński minister obrony Nobuo Kishi powiedział, że posiadanie pięciu chińskich pocisków w japońskiej wyłącznej strefie ekonomicznej jest pierwszym i że protestowali oni mocno kanałami międzynarodowymi.

Krótko przed startem władze Komunistycznej Partii Chin odwołały planowane spotkanie ministrów spraw zagranicznych Chin i Japonii, a Chiny powołują się na niezadowolenie z podpisania przez Japonię wspólnego oświadczenia G-7, w którym wezwano Chiny do pokojowego rozwiązania napięć z Tajwanem.

"Wzywamy ChRL, aby nie zmieniała jednostronnie status quo siłą w regionie i rozwiązywała różnice między cieśninami za pomocą pokojowych środków" - napisano w oświadczeniu.

Tajwan już ostrzegł, że KPCh może "zaatakować" lokalne wody, gdy Chiny przeprowadzą największe w historii ćwiczenia wojskowe przez Cieśninę Tajwańską. Ćwiczenia te obejmowały połączone siły morskie, powietrzne i rakietowe, które działają w sześciu obszarach otaczających wyspiarski naród.

Niektóre z tych obszarów ćwiczeń zostały uznane za "zabronione" dla podróży międzynarodowych i zwykle miały miejsce w promieniu 10 mil od wybrzeża Tajwanu. Suwerenne wody narodu mają kończyć się 12 mil od linii brzegowej, zgodnie z prawem międzynarodowym. (Powiązane: Chiny używają Facebooka do forsowania agendy zjednoczeniowej na Tajwanie.)

Takie manewry Chin stanowiłyby inwazję na wody terytorialne Tajwanu, gdyby chińskie siły miały podróżować po pełnym zakresie obszarów ćwiczeń, powiedział tajwański prawodawca, Wang Ting-yu.

"Jeśli wyślą swoje myśliwce lub okręty wojenne, aby wpłynęły na nasze morze terytorialne, oznacza to, że Chiny zaatakowały nasze terytorium i będziemy mieli naszą standardową procedurę [operacyjną], aby na to zareagować" - powiedział. "Nie chcemy tutaj prowokować żadnego konfliktu, ale ktokolwiek ośmieli się zaatakować nasz kraj, nasz dom, mamy obowiązek bronić naszego domu".

Wielu spekulowało również, że po tegorocznym 20 Kongresie KPCh, który odbędzie się w Pekinie w listopadzie, KPCh może mieć bardzo gwałtowny wzrost agresji wobec Tajwanu.

Władze KPCh twierdzą jednak, że Tajwan jest zbójecką prowincją Chin, która musi zostać ponownie połączona z kontynentem. W związku z tym chińskie państwowe media propagandowe opublikowały artykuły twierdzące, że wody terytorialne Tajwanu należą do nich.

Tajwan jest samorządny od 1949 roku i nigdy nie był kontrolowany przez KPCh. Szczyci się również demokratycznym rządem i kwitnącą gospodarką rynkową.

Chiny pozycjonują się do podejmowania agresywnych działań

Według Białego Domu Chiny pozycjonują się do podjęcia dalszych agresywnych działań przeciwko Tajwanowi po ogłoszeniu ćwiczeń, które skutecznie zablokowały wiele ważnych międzynarodowych szlaków handlowych.

Koordynator ds. komunikacji w Radzie Bezpieczeństwa Narodowego Białego Domu John Kirby powiedział podczas briefingu prasowego 2 sierpnia, że Chiny przygotowały się do podjęcia dalszych kroków i oczekuje się, że będą nadal reagować w dłuższej perspektywie.

"Stany Zjednoczone nie będą szukać i nie chcą kryzysu. [Ale] jesteśmy gotowi zarządzać tym, co Pekin zdecyduje się zrobić" - powiedział, dodając, że to, co widzieli do tej pory, jest zgodne z tym, czego oczekiwali od komunistycznego rządu.

Eskalacja w Chinach nastąpiła po bardzo nagłośnionej wizycie na Tajwanie przewodniczącej IZBY REPREZENTANTÓW USA Nancy Pelosi, przeciwko której protestowała. Zarówno Chiny, jak i Stany Zjednoczone wykorzystały wynikające z tego napięcia, aby oskarżyć się nawzajem o jednostronną próbę zmiany status quo Tajwanu. (Powiązane: Chiny przenoszą siły w kierunku Tajwanu, przeprowadzają ćwiczenia ogniowe podczas wizyty spikera Nancy Pelosi.)

Stany Zjednoczone utrzymują politykę "jednych Chin", która uznaje, ale nie popiera zasady KPCh, że istnieją jedne niezbywalne Chiny, których Tajwan pozostaje częścią. Jest również związana traktatem o dostarczeniu Tajwanowi broni niezbędnej do obrony jego faktycznej niepodległości.

Co więcej, dokumenty, które stanowią podstawę porozumienia między Chinami a USA w sprawie Tajwanu, wymagają, aby żaden kraj nie mógł dążyć do jednostronnej zmiany status quo za pomocą siły lub przymusu.

KPCh powiedziała również, że "rozpocznie wojnę, bez względu na koszty", jeśli oznacza to, że mogą zapobiec uznaniu niepodległości Tajwanu na arenie międzynarodowej.

Odwiedź WWIII.news, aby uzyskać więcej informacji na temat możliwości prowadzenia przez Chiny wojny z Tajwanem.

Obejrzyj poniższy film, aby uzyskać więcej informacji o tym, jak Chiny okrążają Tajwan blokadą.

Ten film pochodzi z kanału Pool Pharmacy na Brighteon.com.

Przetlumaczono przez translator Google

zrodlo|:https://www.naturalnews.com/

Brak komentarzy:

"„Strategia szaleńca”: sekret polityki zagranicznej Trumpa Dlaczego ruch 47. prezydenta na Grenlandii może zmienić porządek świata"

Autor: Vitaly Riumshin, analityk polityczny Gazeta.ru Prezydent-elekt USA Donald Trump bierze udział w prywatnym przyjęciu i pokazie fajerwe...