piątek, 5 sierpnia 2022

"USA, Japonia opracują mikroczipy nowej generacji 2 nm, aby stworzyć redundantną globalną podaż"

 Przedstawiciele Japonii i Stanów Zjednoczonych zgodzili się współpracować w celu opracowania dwunanometrowych (nm) układów półprzewodnikowych nowej generacji.

Zdjęcie: USA, Japonia opracują mikroczipy nowej generacji 2 nm, aby stworzyć redundantną globalną podaż

29 lipca nowo utworzony Amerykańsko-Japoński Komitet Konsultacyjny ds. Polityki Gospodarczej spotkał się po raz pierwszy i wydał oświadczenie określające, w jaki sposób oba kraje chcą "wspierać odporność łańcucha dostaw", szczególnie w dziedzinie półprzewodników. (Powiązane: Kryzys chipów komputerowych pogarsza się, ponieważ produkcja spowalnia, a czas oczekiwania wzrasta w związku z szalonym popytem.)

W oświadczeniu ogłoszono, że Japonia otworzy centrum badawczo-rozwojowe do końca roku. Obiekt ten zostanie utworzony przez nową japońską instytucję badawczą zajmującą się chipami, która ma zadebiutować jeszcze w tym roku i otrzyma pomoc w postaci sprzętu i personelu z amerykańskiego Narodowego Centrum Technologii Półprzewodnikowych.

Głównym celem tego nowego centrum badawczo-rozwojowego będzie badanie najnowocześniejszych półprzewodników 2 nm, które oferują doskonałą wydajność przy mniejszym zużyciu energii. W centrum znajdzie się prototypowa linia produkcyjna, której celem będzie rozpoczęcie masowej produkcji chipów 2 nm w kraju już w 2025 roku.

Centrum będzie również prowadzić badania nad projektowaniem chipów, rozwojem sprzętu i materiałów produkcyjnych oraz instalacją linii produkcyjnych. Firmy zostaną zaproszone do udziału w centrum badawczo-rozwojowym, a centrum zaoferuje swoją technologię firmom w Japonii i USA, gdy masowa produkcja stanie się możliwa. Komitet zauważył, że oba kraje są również otwarte na możliwość oferowania partnerstw z przedsiębiorstwami w krajach o "wspólnych wartościach", takich jak Tajwan i Korea Południowa.

Członkowie Komitetu – w tym sekretarz stanu Antony Blinken, sekretarz handlu Gina Raimondo oraz japońscy ministrowie spraw zagranicznych i gospodarki, handlu i przemysłu – planują wydać bardziej kompleksowe oświadczenie w sprawie dwustronnej współpracy w zakresie łańcucha dostaw.

"Jak dyskutowaliśmy dzisiaj, półprzewodniki są podstawą naszego bezpieczeństwa ekonomicznego i narodowego" - powiedział Raimondo, dodając, że amerykańscy i japońscy urzędnicy omawiali współpracę w zakresie rozwoju półprzewodników, "szczególnie w odniesieniu do zaawansowanych półprzewodników".

Więcej krajów, które chcą zdywersyfikować rynek produkcji chipów

Amerykańska i japońska wyprawa w rozwój układów 2 nm ma miejsce ponad rok po tym, jak IBM stał się pierwszą firmą, która ogłosiła rozwój technologii chipów 2 nm. Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC), największy na świecie producent półprzewodników, ma również rozpocząć masową produkcję chipów 2 nm do 2025 roku.

Coraz więcej krajów rozważa dywersyfikację rynku produkcji chipów, być może pamiętając o szkodach gospodarczych spowodowanych niedoborem półprzewodników w szczytowym momencie kryzysu łańcucha dostaw. Tajwan, dzięki TSMC, obecnie obsługuje ponad 90 procent światowych mocy produkcyjnych dla chipów o rozmiarze mniejszym niż 10 nm, które są wykorzystywane do produkcji smartfonów.

Południowokoreańska firma technologiczna i produkcyjna Samsung, która zajmuje drugie miejsce po TSMC w produkcji chipów, już próbuje konkurować z TSMC w produkcji układów 3-nm i 5-nm. Ale większość innych producentów technologii, takich jak Apple, Qualcomm, Nvidia, Broadcom, AMD i Intel, nadal polega na TSMC, aby tworzyć swoje najbardziej zaawansowane produkty, które wymagają półprzewodników.

W obliczu zwiększonych napięć między Chinami a Tajwanem i perspektywy, że ten pierwszy z nich spróbuje siłą zjednoczyć się z tym drugim poprzez operację wojskową, Japonia i USA postanowiły podjąć działania w celu zapewnienia lepszego dostępu do nowych chipów.

Oprócz inwestowania w centrum badawczo-rozwojowe dla chipów 2-nm, Japonia i USA przygotowują się do wsparcia fiskalnego, aby pobudzić już istniejący przemysł chipów. Tokio zaproponowało zainwestowanie biliona jenów (7,45 miliarda dolarów) w badania i rozwój w ciągu dekady. Waszyngton uchwalił ustawę CHIPS and Science Act, która obejmuje 52 miliardy dolarów dotacji na produkcję półprzewodników i badania.

Dowiedz się więcej o technologii komputerowej na Computing.news.

Obejrzyj ten klip z "The Kim Iversen Show", gdy gospodarz Kim Iversen omawia spikerkę Izby Reprezentantów Nancy Pelosi, która ryzykuje wojnę światową o więcej półprzewodników.

Ten film pochodzi z kanału Pool Pharmacy na Brighteon.com.

Przetlumaczono przez translator Google

zrodlo:https://www.naturalnews.com/

Brak komentarzy:

"Oni kłamią, my wiemy, że kłamią, a oni wiedzą, że my wiemy, że kłamią"

  "Wiemy, że kłamią. Wiedzą, że kłamią. Wiedzą, że my wiemy, że kłamią. Wiemy, że oni wiedzą, że my wiemy, że wiedzą, że kłamią. A jedn...