środa, 14 września 2022

"Kto jest właścicielem źródła nr 1 głównego nurtu wiadomości Reuters?"

 Agencja informacyjna Reuters, oddział Thomson Reuters Corporation, zatrudnia 2 500 dziennikarzy w 200 lokalizacjach na całym świecie. Produkuje ponad 2 miliony wiadomości i 129 000 historii wideo każdego roku.

Agencja informacyjna nie jest jednak głównym celem działań Thomson Reuters, która oferuje również korporacjom kompleksowe rozwiązania dla "wyzwań" regulacyjnych, prawnych i zgodności; informuje rządy o doradztwie operacyjnym i politycznym w zakresie podejmowania decyzji; produkty prawne i doradztwo; globalne zasoby podatkowe, prawne i zarządzania ryzykiem; oraz zapewnia technologię, wytyczne i wiedzę specjalistyczną firmom księgowym, korporacjom, instytucjom finansowym, rządom i kancelariom prawnym.

Thomson Reuters, O nas[dostęp 13 września 2022]

Wbrew temu, co niektórzy mogą sądzić, Thomson Reuters nie reklamuje się jako agencja informacyjna. W artykule z okazji 150-lecia "partnerstwa z klientami i innowacji" opisuje się jako:

Thomson Reuters jest wiodącym dostawcą usług informacji biznesowej. Nasze produkty obejmują wysoce wyspecjalizowane oprogramowanie i narzędzia informacyjne dla specjalistów z zakresu prawa, podatków, księgowości i zgodności w połączeniu z najbardziej globalnym serwisem informacyjnym na świecie - Reuters.

Thomson Reuters świętuje 150 lat partnerstwa z klientami i innowacji, Reuters, 17 sierpnia 2022 r.

Lista produktów oferowanych przez Thomson Reuters jest naprawdę zdumiewająca. W chwili pisania tego tekstu na ich stronie internetowej znajdowały się 1 944 produkty i usługi, z których tylko dwa odnoszą się do wiadomości i mediów: jeden obejmuje wiadomości ze "wszystkich zakątków" Afryki, a drugi obejmuje wiadomości z reszty świata, w 16 językach docierających do miliardów ludzi.

Krótka historia

Thomson Reuters, pierwotnie Reuters, jest kanadyjską firmą świadczącą usługi informacyjne. Została założona jako agencja informacyjna Reuters w Wielkiej Brytanii w 1851 roku, stała się jednym z wiodących serwisów informacyjnych na świecie. Jej siedziba znajduje się w Toronto.

Agencja została założona przez Paula Juliusa Reutera, byłego urzędnika bankowego, który w 1847 roku został partnerem w Reuter and Stargardt, berlińskiej firmie wydawniczej. W tym samym roku wyjechał do Paryża, gdzie przez krótki czas pracował jako tłumacz. W 1849 roku zainicjował prototypowy serwis informacyjny, wykorzystujący telegrafię elektryczną, a także gołębie pocztowe w swojej sieci. Po przeprowadzce do Anglii dwa lata później założył Reuter's Telegram Company. Firma zajmowała się komercyjnym serwisem informacyjnym w momencie powstania i miała siedzibę w Londynie obsługującą banki, domy maklerskie i wiodące firmy biznesowe.

Press Association ("PA"), organizacja reprezentująca prasę prowincjonalną Wielkiej Brytanii, nabyła większościowy udział w Reuters w 1925 roku i pełną własność kilka lat później.

W 1941 roku AP sprzedała połowę Reutersa Stowarzyszeniu Właścicieli Gazet, reprezentującemu brytyjską prasę krajową, a w 1947 roku współwłasność została rozszerzona na stowarzyszenia reprezentujące dzienniki Australii i Nowej Zelandii.

W 1984 roku Reuters stał się spółką notowaną na Londyńskiej Giełdzie Papierów Wartościowych (LSE), a także na NASDAQ.

W 1990 roku Reuters uruchomił "Dealing 2000", działając jako broker dla pierwszej międzynarodowej skomputeryzowanej usługi dopasowywania kursów walutowych. W ciągu tej dekady Reuters zbył również swoje udziały w brytyjskich gazetach; nabyła firmę West Publishing z siedzibą w Minnesocie, wiodącego amerykańskiego dostawcę informacji prawnych; i nawiązał współpracę z Dow Jones w celu dostarczania usług wiadomości biznesowych. Spółka joint venture, o nazwie Factiva, połączyła interaktywne usługi biznesowe Reuters i Dow Jones dla rynków korporacyjnych i profesjonalnych.

W 2001 roku The Thomson Corporation kupiła 20% udziałów w kanadyjskiej firmie multimedialnej The Globe and Mail. Który sprzedał dwa lata później, w 2003 roku.

W 2005 roku rozpoczęto współpracę między Reutersem a Chicago Mercantile Exchange (CME). Połączył handlowców sprzedających na międzybankowym rynku walutowym z rynkiem CME eFX. Nowe Reuters Trading for Fixed Income i Reuters Trading for Foreign Exchange wstrząsnęły branżą.

W kwietniu 2008 roku Thomson Reuters został utworzony przez Thomson Corporation w wyniku zakupu przez Thomson Corporation brytyjskiej firmy Reuters Group. Thomson Reuters w swoich zdolnościach sprawozdawczych jest nadal powszechnie określany jako Reuters. Zunifikowana firma wycofała się zarówno z LSE, jak i NASDAQ w 2009 roku i weszła na giełdę w Toronto i nowojorską giełdę papierów wartościowych.

W 2015 roku Thomson Reuters uruchomił oprogramowanie ONESOURCE™ Global Trade jako "pierwsze na świecie prawdziwie globalne rozwiązanie do automatyzacji i zarządzania handlem".

W 2018 roku Thomson Reuters ogłosił nowe strategiczne partnerstwo z Blackstone jako odzwierciedlenie "siły naszej działalności finansowej i ryzyka ["F&R"] i jej przyszłego potencjału". W ramach transakcji Thomson Reuters sprzedał 55% większościowego pakietu udziałów w branży F&R funduszom private equity zarządzanym przez Blackstone, wyceniając działalność na 20 miliardów dolarów.

W listopadzie 2021 r. Deloitte i Thomson Reuters utworzyły strategiczny sojusz, aby "pomóc działom podatku od osób prawnych i prawnym na całym świecie zmienić sposób ich pracy".

Linki zewnętrzne:

David Thomson i rodzina

Według Wikipedii większościowy udział (62,35%) w Thomson Reuters jest własnością The Woodbridge Company, spółki holdingowej dla kanadyjskiej rodziny: rodziny Thomson.

W artykule z 2008 roku The Canadian Encyclopaedia stwierdziła: "Niewiele wiadomo o Thomsonach, [które] można przypisać otaczającej ich prywatności. Relacje z ich życia, dostępne w druku, znikają z baz danych gazet ... Armia prawników i księgowych stoi na straży ... Niewielu będzie mówić o rodzinie, zarówno w protokole, jak i poza nim".

Thomsonowie są właścicielami kilku firm medialnych, w tym ReutersBell i The Globe and Mail. Współpracują również z TorStar. Najbardziej widoczną spółką macierzystą Thomsonów jest Thomson Reuters, globalne imperium mediów cyfrowych o wartości 35 miliardów dolarów. 63-letni David Thomson odziedziczył po ojcu tytuł barona Thomson of Fleet.

David objął stanowisko prezesa Thomson Corporation po śmierci swojego ojca Kennetha w 2006 roku, a następnie poprowadził przejęcie Reutersa, tworząc połączony konglomerat Thomson Reuters. Razem David i jego brat Peter kontrolują The Woodbridge Company. David jest prezesem Thomson Reuters i The Woodbridge Company.

Czytaj więcej: Jak rodzina Thomson stała się jedną z najbogatszych rodzin na świecie o łącznej wartości netto 30,9 miliarda dolarów, wartość netto celebrytów, 1 października 2018 r.

Według Forbesa rodzina Thomsonów, której wartość netto wynosi obecnie 52,8 miliarda dolarów, wynosi 26Th na liście najbogatszych rodzin świata Forbesa w 2022 roku. Na początku 2020 r. ich wartość netto sprzed pandemii wynosiła 31,6 mld USD. Wartość netto Davida Thomsona i jego rodziny wzrosła do tej pory o 21,2 miliarda dolarów w erze Covid.

Forbes, Billionaires[dostęp 13 września 2022]

Oprócz wszelkich wpływów prawnych, podatkowych i polityki rządowej, jakie mogą mieć, istnieje jedna rodzina - w szczególności dwóch mężczyzn David i Peter Thomson - którzy mają zdolność kontrolowania i wpływania na 2 miliony wiadomości i 129 000 historii wideo, które docierają do miliardów każdego roku. Zatrzymaj się i poświęć chwilę, aby się nad tym zastanowić.

David Thomson i jego rodzina zasługują na większą publiczną kontrolę. Prosimy o zamieszczenie wszelkich informacji na temat Davida Thomsona i innych członków rodziny Thomson w sekcji komentarzy pod tym artykułem.

Polecane zdjęcie: Blackstone stawia na ożywienie na Wall Street z transakcją danych finansowych o wartości 20 miliardów dolarów, Forbes, 31 stycznia 2018 r.


Przetlumaczono przez translator Google

zrodlo:https://expose-news.com/

Brak komentarzy:

"Premier państwa UE oskarża Zełenskiego o próbę przekupstwa Premier Słowacji Robert Fico powiedział, że „nigdy” nie przyjmie pieniędzy z Kijowa"

  Ukraiński przywódca Władimir Zełenski rozmawia z mediami pod koniec szczytu UE w Brukseli. © Getty Images / Thierry Monasse Słowacki pre...