poniedziałek, 12 grudnia 2022

"Które kraje wierzą, że nadchodzi III wojna światowa?"

 AUTOR: TYLER DURDEN

PONIEDZIAŁEK, GRU 12, 2022 - 10:15 AM

Po pandemii, szalejącej inflacji, słabnącej globalnej gospodarce i geopolitycznych zaostrzeniach nic dziwnego, że ludzie mają złe spojrzenie w przyszłość.

Mimo to wyniki ostatniego badania przeprowadzonego przez Ipsos budzą zdziwienie. Jak donosi Nick Routley z Visual Capitalistwe wszystkich 33 krajach, w których przeprowadzono głosowanie, większość respondentów stwierdziła, że wierzy, że wojna światowa na skalę I i II wojny światowej wybuchnie między globalnymi supermocarstwami w nadchodzących latach.

Oto spojrzenie na to, jak różne kraje czuły się z możliwością zbliżającego się globalnego konfliktu.

Japonia była najmniej pewna zbliżającego się globalnego konfliktu - opinia, która prawie na pewno jest kształtowana przez historyczne doświadczenia tego kraju w II wojnie światowej.

Australia była najbardziej pewna zbliżającego się globalnego konfliktu. Kraj ma wyjątkowe stosunki z krajami azjatyckimi i zachodnimi, więc napięcia geopolityczne między supermocarstwami mogą rezonować bardziej w Land Down Under.

Siła strachu


Biorąc pod uwagę negatywny charakter historii opisywanych przez środki masowego przekazu i rodzaje historii, które są najczęściej udostępniane na platformach społecznościowych, łatwo zrozumieć, w jaki sposób ludzie rozwinęli tak ponury pogląd na przyszłość. Ale odkładając na bok "złe wibracje", jak ta percepcja może przełożyć się na działanie w świecie rzeczywistym?

Po pierwsze, opinia publiczna pomaga kształtować priorytety polityczne. Narracja o zbliżającym się konflikcie może mieć wpływ na politykę geopolityczną i relacje.

Inną możliwością jest wzrost wydatków wojskowych we wszystkich dziedzinach. 64% ludzi w 30 krajach zgadza się, że ich rząd powinien zwiększyć wydatki wojskowe "biorąc pod uwagę zagrożenia na świecie". Oprócz Ukrainy, Indie (84%) i Polska (81%) zajęły najwyższe miejsca pod względem poparcia dla zwiększenia wydatków wojskowych.

Innym godnym uwagi odkryciem jest to, że 85% ludzi w badanych krajach uważa, że świat potrzebuje nowych umów międzynarodowych i instytucji, aby poradzić sobie z wyzwaniami, przed którymi stoi dziś świat, i że światowe mocarstwa raczej nie będą przestrzegać porozumień zawartych przez organy międzynarodowe. Odkrycia te są znaczące, ponieważ wojna staje się bardziej prawdopodobna w miarę załamywania się współpracy między krajami.


Przetlumaczono przez translator Google

zrodlo:https://www.zerohedge.com/

Brak komentarzy:

"„Strategia szaleńca”: sekret polityki zagranicznej Trumpa Dlaczego ruch 47. prezydenta na Grenlandii może zmienić porządek świata"

Autor: Vitaly Riumshin, analityk polityczny Gazeta.ru Prezydent-elekt USA Donald Trump bierze udział w prywatnym przyjęciu i pokazie fajerwe...