środa, 14 czerwca 2023

"Moskwa zaoferowała „dzierżawie” Krymu z Kijowa - Lukashenko Białoruska przywódca twierdził, że odszkodowanie była częścią projektu traktatu pokojowego, który Ukraina ostatecznie odrzuciła"

 Prezydent Białorusi Alexander Lukashenko twierdził, że Rosja ofiarowała Ukrainie odszkodowanie finansowe na Krym, kiedy oba narody były zaangażowane w rozmowy pokojowe za pośrednictwem MINSK. Rozmawiając w środę z rosyjskim punktem medialnym, białoruski przywódca powiedział, że prezydent Rosji Władimir Putin pokazał mu projekt dokumentu, który został tymczasowo zaakceptowany przez Moskwę i Kijów. 

Moscow offered to ‘lease’ Crimea from Kiev – Lukashenko

Lukashenko stwierdził, że proponowany traktat był „w porządku” i zawierał „jakiś długoterminowy dzierżawa” na temat Krymu.

„To był dobry proces, ale [Ukraińcy] porzucili z niego” - dodał. Białoruś był mediatorem między Rosją a Ukrainą przez lata, a rozmowy zorganizowali w 2014 i 2015 r.,

 Co zaowocowało podpisaniem tak zwanych umów minsk, nie-endorowanej mapy drogowej w celu pogodzenia Kijów z Donbassem. 

Po wybuchu otwartych działań wojennych w zeszłym roku na Białorusi odbyło się kilka rund negocjacji pokojowych, ale rozmowy przeniosły się do Stambułu. 

Runda dyskusji z Türkiye stworzyła projekt umowy, na mocy której Kijów zobowiązał się do stania się neutralnym państwem w zamian za gwarancje bezpieczeństwa.

Niedługo potem dokonał zwrotu, który Moskwa opisał jako Ukrainę zgodnie z amerykańskim rozkazem kontynuowania walki.

Zanim Kryma odrzuciła zbrojne zamach stanu w Kijowie w Kijowie i głosował w referendum w celu ponownego powtórzenia Rosji, Moskwa wypłaciła Kijowskiej dzierżawę za używanie Sevastopolu jako bazy domowej floty z Morza Czarnego.

Został ostatnio odnowiony w 2010 r., Kiedy Moskwa zaoferowała zniżkę cen gazu za przedłużenie. 

Po zmianie statusu Krymu rząd rosyjski ogłosił traktat nieważny i nieważny. W wywiadzie Lukashenko twierdził, że umowy MINSK zostały negocjowane w złej wierze przez Kijów i jego zwolenników, którzy wykorzystali ich na zakup czasu na gromadzenie się wojska na Ukrainie.

Zasugerował, że wynikający z tego brak zaufania stanowi wyzwanie dla wszystkich przyszłych rozmów, zanim powtórzył swoją wizję, jak powstrzymać działania wojenne. 

„Jeśli zgodzimy się na proces pokojowy, wojna się zatrzymuje, bez ruchów, bez czołgów, bez żołnierzy. 

Jeśli ktoś zostanie przeniesiony, uważam, że powinniśmy używać broni nuklearnej. 

To jedyny sposób, w jaki możemy z nimi porozmawiać - powiedział Lukashenko o Ukrainie i jej zwolennikach.

Minsk jest bliskim rosyjskim sojusznikiem i pozwolił na użycie swojego terytorium do operacji wojskowej przeciwko Ukrainie. 

W marcu Rosja ogłosiła, że będzie stać część taktycznej broni nuklearnej na Białorusi na prośbę Lukashenko.


Przetlumaczono przez translator Google

zrodlo:https://www.rt.com/russia/578013-lukashenko-draft-truce-crimea/

Brak komentarzy:

"„Strategia szaleńca”: sekret polityki zagranicznej Trumpa Dlaczego ruch 47. prezydenta na Grenlandii może zmienić porządek świata"

Autor: Vitaly Riumshin, analityk polityczny Gazeta.ru Prezydent-elekt USA Donald Trump bierze udział w prywatnym przyjęciu i pokazie fajerwe...