niedziela, 20 sierpnia 2023

"Prezydent Meksyku ujawnia swój plan technokratycznego państwa policyjnego"(video)

 Na początku lipca były sekretarz spraw zagranicznych i kandydat rządzącej Meksykiem partii Morena w wyborach prezydenckich w 2024 r., Marcelo Ebrard, opisał swoje plany dotyczące "najbezpieczniejszego Meksyku w historii". Jego plan nazywa się Planem Aniołów.

Składa się z ośmiu technologii mających na celu wzmocnienie zadań w zakresie bezpieczeństwa publicznego realizowanych już przez Gwardię Narodową. Obejmuje integrację technologii rozpoznawania twarzy i sztucznej inteligencji ("AI") z miejskimi kamerami monitorującymi w celu wykrywania działalności przestępczej i analizowania wzorców mobilności w całym kraju.

Niektórzy są zaniepokojeni, ponieważ plan obejmuje przyznanie Gwardii Narodowej bezprecedensowych uprawnień inwigilacyjnych, co może nieumyślnie naruszyć swobodę poruszania się obywateli i ogólną prywatność.

Gwardia Narodowa została utworzona w 2019 roku, w pierwszych miesiącach prezydentury Lópeza Obradora, aby zastąpić nieskuteczne i często skorumpowane lokalne organy ścigania w Meksyku.

Gwardia Narodowa rozpoczęła się od 61 000 mężczyzn i kobiet z meksykańskiej żandarmerii wojskowej, policji morskiej i policji federalnej. 

W tym czasie jedną z obaw grup praw człowieka była rosnąca militaryzacja meksykańskich sił bezpieczeństwa.

We wrześniu 2022 roku meksykański Kongres zatwierdził przeniesienie Gwardii Narodowej do Sedeny, czyli Ministerstwa Obrony Narodowej, która jest departamentem rządowym odpowiedzialnym za zarządzanie meksykańską armią i siłami powietrznymi.

W kwietniu 2023 roku Sąd Najwyższy unieważnił zgodę Kongresu, który przekazał operacyjną i administracyjną kontrolę Gwardii Narodowej Sedenie.

 Sędziowie stwierdzili, że władza wykonawcza ma czas do 1 stycznia 2024 r., aby Gwardia wróciła do parasola Sekretariatu Bezpieczeństwa, pod którym została pierwotnie utworzona.

Plan anioła

8 lipca Ebrard opublikował na Twitterze klip wideo pokazujący symbol, który wydaje się być skrzydłami i nazwą planu, A.N.G.E.L.

10 lipca opublikował tweeta pokazującego osiem cech planu: ujednolicenie technologii rozpoznawania twarzy w Meksyku, geolokatory, wykrywanie broni, rozpoznawanie morfologiczne w celu analizy wzorców zachowań, takich jak chód danej osoby, ulepszona technologia śledzenia pojazdów silnikowych, rozszerzenie wykorzystania dronów, osobiste kamery personelu Gwardii Narodowej, które transmitują w czasie rzeczywistym oraz baza danych, która wykorzystuje sztuczną inteligencję do zbierania i porównywania wszystkich danych zebranych przez pozostałe siedem technologii.

Plan Anioła wzbudził obawy wśród wielu. 

Na przykład Juan Manuel Aguilar, badacz z UNAM, wyraził obawy dotyczące potencjalnego naruszenia cyfrowych praw człowieka i promowania militaryzacji.

 Należy ponownie przeanalizować kluczowe kwestie, takie jak cenzura internetu, naruszenie prywatności i ryzyko militaryzacji ścigania cyberbezpieczeństwa, aby ustanowić bardziej zrównoważone ramy prawne.

Innym jest Alberto Friedmann, prezes CANIETI, który powiedział: "Ta ustawa jest sklasyfikowana jako ustawa o bezpieczeństwie narodowym, ale nie dotyczy tylko bezpieczeństwa narodowego; Obejmuje bezpieczeństwo w całej koncepcji społeczeństwa".

 Ponadto Friedmann ostrzegł meksykańskich obywateli, że przyznanie większych uprawnień funkcjonariuszom służb bezpieczeństwa w kraju może dać im możliwość inwazji i stanowić zagrożenie dla prywatności zarówno firm, jak i społeczeństwa obywatelskiego.

użytkownik Twittera odpowiedział na tweet Ebrarda z 10 lipca komentarzem: "W Chinach jest używany do wyszukiwania dysydentów politycznych. Pomijając fakt, że płacą influencerom i palerosom za obronę swojego rządu poza granicami kraju i obronę swojej dystopii. Najgorsze z publicznych i prywatnych nawet w zdrowiu. Ci, którzy go popierają, są albo głupcami, albo tyranami, albo mieszanką obu".

Źródła tego artykułu obejmują:


Przetlumaczono przez translator  Google

zrodlo:https://expose-news.com/

Brak komentarzy:

"Premier państwa UE oskarża Zełenskiego o próbę przekupstwa Premier Słowacji Robert Fico powiedział, że „nigdy” nie przyjmie pieniędzy z Kijowa"

  Ukraiński przywódca Władimir Zełenski rozmawia z mediami pod koniec szczytu UE w Brukseli. © Getty Images / Thierry Monasse Słowacki pre...