Dowództwo Sił Specjalnych armii niemieckiej (KSK) zostało rozmieszczone w tym wyspiarskim kraju we wschodniej części Morza Śródziemnego, powiedział Bild, dodając, że w tym obszarze rozmieszczono również jednostkę Sił Specjalnych Marynarki Wojennej (KSM), zwaną również pływakami bojowymi.
Jak podaje tabloid, wysłano tam także jednostkę specjalną policji federalnej specjalizującą się w ratowaniu zakładników (GSG 9).
Według Bilda Berlin przygotowuje się na „wszystkie scenariusze” w obliczu ciągłej eskalacji między Izraelem a palestyńską grupą bojowników Hamasu z siedzibą w Gazie.
Konflikt wybuchł po tym, jak Hamas przeprowadził zmasowany atak na Izrael, ostrzeliwując go rakietami i na krótko zajmując izraelskie osady położone niedaleko Gazy.
Według władz w ataku i następujących po nim starciach między bojownikami a izraelskim wojskiem zginęło ponad 1400 Izraelczyków, głównie cywilów. Hamas potwierdził, że podczas nalotu bojownicy wzięli także jako zakładników ponad 200 osób.
Według Bilda wśród jeńców jest „dwucyfrowa liczba” obywateli Niemiec.
Do ich ratowania można potencjalnie wykorzystać siły specjalne, stwierdził tabloid, dodając, że jednostki te można również wykorzystać do ewakuacji obywateli Niemiec pracujących w Gazie lub nawet do pomocy Niemcom w wydostaniu się z Libanu, jeśli konflikt między Izraelem a Hamasem rozprzestrzeni się na jego terytorium .
Według Bild, na Cypr przewieziono również cały niezbędny sprzęt, a także kilka wojskowych samolotów transportowych, w tym Airbus A400M Atlas i Lockheed C-130 Hercules.
Media podały, że rząd rzekomo poinformował już odpowiednie komisje parlamentarne o swoich przygotowaniach. „Jesteśmy gotowi na zimny start i przygotowani na wszystkie opcje” – stwierdził Berlin, według Bilda.
„Zimny start” w języku niemieckiej armii oznacza wysoki stan gotowości, który pozwoliłby na natychmiastowe rozmieszczenie jednostek w odpowiednim rejonie i rozpoczęcie służby bez dodatkowych przygotowań. Wiadomość ta nadeszła w czasie, gdy napięcie wokół Gazy nadal rosło. Według lokalnych władz ds. zdrowia we wtorek w wyniku strajku w szpitalu w Gazie zginęło ponad 500 osób.
Wiele krajów muzułmańskich natychmiast obarczyło winą za incydent Izrael, który stanowczo zaprzeczył jakiemukolwiek powiązaniu z atakiem i z kolei oskarżył o to lokalne palestyńskie grupy bojowników.
W środę w wielu krajach Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej odbyły się masowe demonstracje antyizraelskie.
Protestujący wyszli na ulice od Maroka po Iran. Pośród protestów prezydent USA Joe Biden odwiedził Tel Awiw, gdzie obiecał niezachwiane wsparcie dla Izraela, a także zaprzeczył, jakoby Izrael, kluczowy sojusznik USA, był odpowiedzialny za wtorkowy atak na szpital.
Przetlumaczono przez translator Google
zrodlo:https://www.rt.com/news/585290-germany-ready-elite-force-gaza/
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz