"Niemiecki deputowany mówi Bundestagowi, że cyfrowemu euro potrzebne jest tylko to, kto chce totalnej inwigilacji obywateli"(video)
W ubiegłym tygodniu niemiecka posłanka Joana Cotar wygłosiła przemówienie w Bundestagu. Nikt nie potrzebuje cyfrowego euro, z wyjątkiem Europejskiego Banku Centralnego ("EBC") i polityków, którzy mają coś innego na myśli. A tym czymś innym jest totalna inwigilacja obywateli.
Wiele obiecuje się w związku z cyfrowym euro, powiedziała Cotar w Bundestagu: "ochrona danych, wszystko jest bezpieczne, nikt nie zamierza nikogo szpiegować. Jest to równie wiarygodne, jak obietnice złożone podczas wprowadzania euro".
Obietnice, które padły przy wprowadzaniu euro, obejmowały brak bailoutu, zasadę 3% i zakaz monetarnego finansowania państwa. "Teraz EBC nie robi nic innego, a traktat z Maastricht to makulatura" – powiedziała.
"Dzisiaj EBC obiecuje najwyższą ochronę danych dla cyfrowego euro, a jutro każda transakcja będzie monitorowana" – powiedziała Cotar. Będzie on wykorzystywany do kontrolowania zachowań obywateli, tak jak ma to miejsce w Chinach.
Uwaga: Począwszy od lat siedemdziesiątych, europejscy przywódcy dyskutowali o stworzeniu wspólnej waluty. Plan stał się oficjalny wraz z Traktatem z Maastricht z 1992 r., który utworzył Unię Europejską i utorował drogę do utworzenia wspólnej europejskiej waluty. Aby uczestniczyć w walucie, państwa członkowskie muszą spełniać surowe kryteria, takie jak deficyt budżetowy poniżej 3% PKB i wskaźnik zadłużenia poniżej 60% PKB – oba te czynniki zostały ostatecznie powszechnie zlekceważone po wprowadzeniu.
Nazwa nowej waluty została zaprezentowana w 1995 roku. 31 grudnia 1998 r. 11 krajów "zablokowało" swoje kursy wymiany w stosunku do siebie nawzajem i do euro. O północy ich waluty oficjalnie przestały istnieć. Obecnie euro jest oficjalną walutą 20 z 27 państw członkowskich Unii Europejskiej.
Największym sprawdzianem dla strefy euro był europejski kryzys zadłużeniowy, który rozpoczął się w 2009 r., kiedy to wiele banków centralnych działających w euro nie było w stanie spłacić swoich długów i zostało uratowanych przez inne kraje strefy euro lub instytucje UE.
Oryginalne przemówienie pani Cotar jest w języku niemieckim i można je obejrzeć na YouTube TUTAJ. Na poniższym filmie angielski dźwięk został wygenerowany przez tłumaczenie sztucznej inteligencji.
Niemiecka posłanka Joana Cotar uderza w CBCD w Bundestagu, mając na sobie koszulkę Bitcoina, 9 listopada 2023 r. (1 min). Źródło: Swan.com na Twitterze
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz