piątek, 12 stycznia 2024

"Rząd Kanady lobbuje WHO, aby uwzględnić zmiany klimatyczne w definicji stanu zagrożenia pandemią"(video)

 Według kanadyjskiego rządu, "nowy instrument" Światowej Organizacji Zdrowia do kontroli populacji w przypadku wybuchu epidemii chorób zakaźnych powinien zostać rozszerzony tak, aby było to "podejście uwzględniające wszystkie zagrożenia".

W ramach tego podejścia rząd Trudeau wymienił globalne zagrożenia zdrowotne, dla których WHO powinna wydać dyktat. Należą do nich zmiany klimatyczne, zanieczyszczenie powietrza i skażenie chemiczne.

W poniedziałek konserwatywna posłanka do parlamentu Kanady Leslyn Lewis opublikowała na Twitterze fragment odpowiedzi na wniosek rządu Kanady o dostęp do informacji na temat ich wkładu złożonego do Światowej Organizacji Zdrowia.

"Podczas gdy kraje przygotowują się do sfinalizowania globalnego porozumienia antypandemicznego WHO w maju, liberałowie lobbują w WHO, aby uwzględnić zmiany klimatyczne w definicji stanu zagrożenia pandemią" – powiedziała.

Rząd odpowiedział Lewisowi, wskazując, że "nowy instrument powinien być inkluzywny i zdefiniowany przez podejście uwzględniające wszystkie zagrożenia, zgodnie z [Międzynarodowymi Przepisami Zdrowotnymi]".

W odpowiedzi czytamy dalej: "Istnieją inne globalne zagrożenia dla zdrowia, które obecnie narastają i/lub mogą spowodować globalny stan zagrożenia zdrowia (np. skutki zmiany klimatu)... które mogą być wycięte z instrumentu o zbyt wąskim ognisku."

Innymi słowy, rząd Kanady przyznał, że popiera rozszerzenie zakresu porozumienia WHO w sprawie pandemii lub traktatu pandemicznego, tak aby WHO kierowała krajami nie tylko w sprawie epidemii chorób zakaźnych, ale także w sprawie "skutków zdrowotnych" zmian klimatycznych.

23 października 2023 r., w odpowiedzi na pisemne pytanie pani Lewis, Mark Holland, minister zdrowia, w imieniu liberalnego rządu Trudeau potwierdził stanowisko rządu. Stwierdził, że "inne globalne zagrożenia dla zdrowia, takie jak zmiany klimatyczne, mogą wpływać na pandemie, a my uwzględniamy te szersze rozważania w naszych krajowych działaniach pandemicznych, planowania, gotowości i reagowania".

Jednocześnie Holland potwierdziła, że obecnie "zmiana klimatu i inne globalne zagrożenia dla zdrowia nie wchodzą w zakres instrumentu pandemicznego". Nie przyznał jednak, że rząd lobbował WHO, aby go uwzględnić.

Justin Trudeau został wybrany na lidera Partii Liberalnej w kwietniu 2013 roku. 19 października 2015 r. poprowadził swoją partię do zwycięstwa, zdobywając większościowy rząd. 21 października 2019 r. poprowadził Partię Liberalną do reelekcji, zdobywając drugą kadencję. 20 września 2021 roku Justin po raz kolejny poprowadził partię do reelekcji, zdobywając trzeci mandat do rządzenia od Kanadyjczyków. Raport kanadyjskiego wywiadu opublikowany w lutym 2023 r. sugeruje, że Pekin ingerował w kampanie wyborcze w 2019 i 2021 r., co jest kontynuacją problemu, który został zasygnalizowany 37 lat temu.W 2013 r., podczas zbiórki pieniędzy w Toronto na "babski wieczór", pełen nadziei polityk Trudeau ujawnił swoją lojalność. Powiedział publiczności: "Jest pewien poziom podziwu, jaki mam dla Chin, ponieważ ich podstawowa dyktatura pozwala im na odwrócenie gospodarki w mgnieniu oka i powiedzenie, że musimy przejść na ekologię, musimy zacząć, no wiecie, inwestować w energię słoneczną"











Toronto Sun: Podziwianie "podstawowej dyktatury": dziwaczna pochwała Chin przez Trudeau, 1 marca 2023 r. (4 min)

W tamtym czasie jego komentarze rozgniewały Kanadyjczyków, szczególnie tych, którzy zwracali uwagę na opresyjny reżim Chin i dokumentowali łamanie praw człowieka. Czy Trudeau posłuchał kanadyjskiej opinii publicznej? Najwyraźniej nie.

W 2022 r. premier Trudeau ogłosił, że powołuje się na rzadko używane nadzwyczajne uprawnienia do stłumienia Konwoju Wolności, co doprowadziło do krytyki ze strony grup praw obywatelskich. Reakcja Trudeau na kryzys była jeszcze bardziej niepokojąca, ponieważ protesty w Kanadzie były pokojowe.

Wydarzenia w Kanadzie związane z Konwojem Wolności reprezentowały coś znacznie większego niż kierowcy ciężarówek i kanadyjska gospodarka. Pokojowy protest jest jednym z niewielu narzędzi, jakimi dysponują ludzie pozbawieni władzy, aby przeciwstawić się niesprawiedliwości tych, którzy ją mają. Odpowiadanie na pokojowe protesty z większą siłą jest całkowitym pominięciem kwestii pokojowego oporu wobec nadużywania władzy przez rząd.

W 1989 roku chiński rząd stanął w obliczu własnej "blokady", gdy demonstracje studenckie w Pekinie próbowały powstrzymać marsz chińskiego wojska na plac Tiananmen. Mimo że demonstracje były pokojowe, Komunistyczna Partia Chin ogłosiła stan wojenny i wysłała Armię Ludowo-Wyzwoleńczą – wyposażoną w karabiny, broń automatyczną i czołgi.

To, co większość ludzi pamięta z placu Tiananmen, to obraz młodego mężczyzny wpatrującego się w chiński czołg. Ale Trudeau pamięta coś jeszcze. Dla niego chiński reżim był marzeniem: "dyktaturą, w której można robić, co się chce".

Tak więc w przypadku Trudeau nie powinno nas dziwić, że jego rząd naciska na WHO, aby zwiększyła kontrolę nad populacjami za pomocą traktatu pandemicznego i zmian klimatycznych.

"Traktat pandemiczny" WHO ma zostać sfinalizowany w maju. Zgodnie z traktatem WHO będzie uprawniona do ogłoszenia globalnego "stanu wyjątkowego" i egzekwowania środków w odpowiedzi na niego. Oczekuje się, że po jej sfinalizowaniu podpiszą ją wszystkie państwa członkowskie.

Traktat pandemiczny WHO jest fundamentalnym zagrożeniem dla naszej suwerenności narodowej i wolności osobistej. Po podpisaniu suwerenne kraje przekażą władzę WHO w przypadku pandemii lub innego międzynarodowego "stanu wyjątkowego", takiego jak "globalne wrzenie".

Źródła tego artykułu obejmują:


Przetlumaczono przez translator Google

zrodlo:https://expose-news.com/

Brak komentarzy:

"„Strategia szaleńca”: sekret polityki zagranicznej Trumpa Dlaczego ruch 47. prezydenta na Grenlandii może zmienić porządek świata"

Autor: Vitaly Riumshin, analityk polityczny Gazeta.ru Prezydent-elekt USA Donald Trump bierze udział w prywatnym przyjęciu i pokazie fajerwe...