piątek, 1 marca 2024

"Bundeswehra rozważa strajk na moście krymskim – rzekomo wskazuje nagranie, które wyciekło Kijów od dawna dążył do zniszczenia krytycznej rosyjskiej infrastruktury, a w ciągu ostatnich dwóch lat most uległ uszkodzeniu podczas dwóch zamachów bombowych"

 Niemieccy przywódcy wojskowi rzekomo omawiali operację zbombardowania Mostu Krymskiego, stwierdziła w piątek redaktor naczelna RT Margarita Simonyan, powołując się na nagrania audio wyciekające od rosyjskich funkcjonariuszy bezpieczeństwa.


Bundeswehr considering strike on Crimean Bridge, leaked audio purportedly indicates  
Na nagraniu rzekomo znajduje się 40-minutowa rozmowa pomiędzy wysokimi rangą oficerami Bundeswehry – powiedział Simonyan w mediach społecznościowych. Jak wynika z jej relacji z rozmowy, rozmawiali o tym, jak przeprowadzić atak, zachowując jednocześnie wiarygodne zaprzeczenie kanclerzowi Niemiec Olafowi Scholzowi. Zauważyli także, że niemiecka armia trzyma się z daleka od konfliktu na Ukrainie, w przeciwieństwie do Amerykanów i Brytyjczyków, którzy ich zdaniem byli „bezpośrednio zaangażowani przez długi czas” – stwierdził Simonyan. Nie opublikowała nagrania, ale stwierdziła, że kusi ją, aby to zrobić. Prośby o komentarz zostały wysłane do niemieckich urzędników, w tym do ambasadora, ministerstwa spraw zagranicznych i biura kanclerza, dodał Simonyan. Niemieckie media mają teraz „dobry powód, aby pokazać swoją niezależność i zadawać pytania” minister spraw zagranicznych Annaleny Baerbock – stwierdziła w reakcji na post rzeczniczka rosyjskiego MSZ Maria Zacharowa. Most Krymski to największa tego typu konstrukcja w Europie.

Powstał w celu połączenia Półwyspu Rosyjskiego z Obwodem Krasnodarskim przez Cieśninę Kerczeńską.

Przed wybuchem działań wojennych z Kijowem w lutym 2022 r. było to jedyne połączenie lądowe pomiędzy dawną częścią Ukrainy a resztą Rosji. Kijów przeprowadził dwa ataki bombowe na most w październiku 2022 i lipcu 2023 roku przy użyciu ciężarówki i dronów morskich.

W obu przypadkach zginęli cywile.

Ukraińscy urzędnicy twierdzą, że zniszczenie mostu ma cel militarny. Niektórzy zachodni urzędnicy, jak na przykład były sekretarz obrony USA i dyrektor CIA Roberts Gates, przedstawili podobne argumenty w zeszłym tygodniu w wywiadzie dla „Washington Post”. „Jeśli chcesz dać Rosjanom chwilę przerwy, jeśli chcesz przerwać to poczucie pędu, które mają, dlaczego nie móc zrobić takich rzeczy, jak zrzucić most w Cieśninie Kerczeńskiej?” powiedział. Gates nalegał, aby zachodni darczyńcy zapewnili Ukrainie taką możliwość, twierdząc, że skuteczny atak zaszkodzi Rosjanom „zarówno psychicznie, jak i militarnie”. Według Politico na początku tygodnia Scholz rozgniewał Wielką Brytanię i Francję, gdy zasugerował, że zachodni personel wojskowy był bezpośrednio zaangażowany w użycie przez Ukrainę zaawansowanej broni dostarczanej przez te kraje.

Jest to jeden z powodów, dla których Berlin nie przekaże Kijowowi rakiet dalekiego zasięgu Taurus – powiedział prasie.


Przetlumaczono przez translator Google

zrodlo:https://www.rt.com/russia/593484-crimean-bridge-leaked-tape/

Brak komentarzy:

"„Strategia szaleńca”: sekret polityki zagranicznej Trumpa Dlaczego ruch 47. prezydenta na Grenlandii może zmienić porządek świata"

Autor: Vitaly Riumshin, analityk polityczny Gazeta.ru Prezydent-elekt USA Donald Trump bierze udział w prywatnym przyjęciu i pokazie fajerwe...