czwartek, 27 maja 2021

"Pentagon odrzuca twierdzenie, że Waszyngton postrzega Rosję jako „wroga”, mówi, że niedawne ćwiczenia wojskowe Moskwy z Serbią nie są problemem!!!!!!!!"

 Amerykański Departament Obrony odrzucił sugestie, że Serbia, naród, który Waszyngton uważa za partnera, jest winny bratania się z „wrogiem” po przeprowadzeniu serii ćwiczeń wojskowych u boku sił rosyjskich.

Pentagon odrzuca twierdzenie, że Waszyngton postrzega Rosję jako „wroga”, mówi, że niedawne ćwiczenia wojskowe Moskwy z Serbią nie są problemem

W rozmowie z dziennikarzami na spotkaniu prasowym w środę sekretarz prasowy Pentagonu John F. Kirby został zapytany o ćwiczenia, podczas których elitarne rosyjskie oddziały trenowały ze swoimi odpowiednikami w kraju bałkańskim. Gry wojenne zbiegły się z kolosalnymi ćwiczeniami dowodzonymi przez armię amerykańską, zwanymi Defender-Europe 2021, odbywającymi się na całym kontynencie.

Jeden z reporterów zwrócił uwagę, że Serbia jest członkiem programu NATO Partnerstwo dla Pokoju, którego celem jest wzmocnienie stosunków dwustronnych między blokiem a innymi krajami europejskimi. Opisując NATO jako „organizację utworzoną zasadniczo w celu zwalczania Rosji” , wątpił, czy decyzja ta sprowadzała się do „ćwiczeń z wrogiem”.

RÓWNIEŻ NA RT.COM„Rosja nie jest już wrogiem NATO, jest nim międzynarodowy terroryzm”: Macron wzywa blok do sprawdzenia swoich priorytetów

Kirby szybko odpowiedział, że „nikt nie nazwał Rosji wrogiem… to nie jest wyrażenie, którego używalibyśmy w odniesieniu do Rosji”.

Zamiast tego, funkcjonariusz obrony powiedział: „Pozwoliłbym tym dwóm suwerennym narodom mówić o ich ćwiczeniach i stosunkach dwustronnych”, podkreślając, że jest to kwestia wyłącznie dla nich.

Pogląd, że kraje, które przystąpiły do inicjatywy NATO Partnerstwo dla Pokoju, powinny automatycznie przyjąć wrogie stanowisko wobec Moskwy, pomija fakt, że Rosja była pierwszym krajem, który kiedykolwiek przystąpił do programu w 1994 roku. Zadeklarowane cele współpracy to „rozszerzenie i zintensyfikowanie współpraca polityczna i wojskowa w Europie, zwiększanie stabilności, zmniejszanie zagrożeń dla pokoju i budowanie wzmocnionych stosunków bezpieczeństwa ”.

Poprzednie wspólne ćwiczenia wojskowe Rosji i Serbii wywołały konsternację w sąsiednich krajach, a chorwacka eurodeputowana Marijana Petir opisała grę wojenną z 2016 roku jako „szturchanie Zachodu w oczy”.

Ćwiczenia Defender-Europe 2021 pod kierownictwem Waszyngtonu były jednak podobnie interpretowane w Rosji jako pokaz siły na progu. Armia USA twierdzi, że ćwiczenia, które trwają do maja, „pokazują naszą zdolność do pełnienia roli strategicznego partnera w zakresie bezpieczeństwa na zachodnich Bałkanach i w regionach Morza Czarnego, jednocześnie utrzymując nasze zdolności w Europie Północnej, na Kaukazie, Ukrainie i w Afryce”.

W 2019 roku prezydent Francji Emmanuel Macron powiedział, że napięcia z Rosją nie są już głównym zagrożeniem dla bezpieczeństwa Zachodu, pytając „kto jest wrogiem NATO? Rosja nie jest już wrogiem. Pozostaje zagrożeniem, ale jest także partnerem w niektórych obszarach ”.

„Naszym dzisiejszym wrogiem” - podsumował - jest „międzynarodowy terroryzm, zwłaszcza islamistyczny”.

Przetlumaczyla GR przez translator google

zrodlo:https://www.rt.com/russia/524930-pentagon-russia-enemy-military-exercises/

Brak komentarzy:

"„Strategia szaleńca”: sekret polityki zagranicznej Trumpa Dlaczego ruch 47. prezydenta na Grenlandii może zmienić porządek świata"

Autor: Vitaly Riumshin, analityk polityczny Gazeta.ru Prezydent-elekt USA Donald Trump bierze udział w prywatnym przyjęciu i pokazie fajerwe...