Przez Jonny Tickle
Tak twierdzi Elvira Nabiullina, gubernator rosyjskiego banku centralnego.
„Dlatego nasza polityka monetarna, a także polityka fiskalna i cała polityka makroekonomiczna są dość konserwatywne” , powiedziała amerykańskiemu nadawcy CNBC, zauważając, że Rosja ma wystarczająco duże rezerwy „aby wytrzymać wszystkie scenariusze finansowe lub scenariusze geopolityczne”.
Od 2014 roku Rosja jest pod naporem sankcji Waszyngtonu, a kraj został zmuszony do zarządzania gospodarką w sposób, który zabezpiecza ją przed ewentualnymi przyszłymi działaniami. W tym roku Moskwa została nałożona na dalsze restrykcje po zarzutach, że ingerowała w amerykańskie wybory i nakazała otrucie wspieranego przez Zachód opozycjonisty Aleksieja Nawalnego.
Jednym ze sposobów walki z sankcjami jest utrzymywanie dużej ilości pieniędzy w rezerwie, powiedziała Nabiullina, zauważając, że poduszka finansowa Rosji jest bardzo zróżnicowana i że „oddolaryzacja” jest częścią szerokiej polityki zarządzania ryzykiem walutowym.
RÓWNIEŻ NA RT.COMŻegnaj Benjaminie! Rosja i Chiny przyspieszają proces dedolaryzacji: większość handlu nie jest już prowadzona w dolarachW lutym Moskwa zmieniła strukturę swojego narodowego funduszu majątkowego, dodając chińskiego juana i japońskiego jena oraz zmniejszając udział dolara i euro do zaledwie 35%. Fundusz posiada również funty brytyjskie.
Rosyjska strategia dedolaryzacji istnieje już od jakiegoś czasu iw ostatnich latach nie wykazywała żadnych oznak spowolnienia. . Waluta określana jako „trująca” , jest coraz rzadziej wykorzystywana w handlu międzynarodowym przez Moskwę, a Kreml woli teraz rozliczać rachunki w rublach lub w walucie krajowej partnera handlowego.
Na przykład w zeszłym roku ujawniono, że w pierwszym kwartale 2020 r. udział dolara w handlu między Pekinem a Moskwą po raz pierwszy spadł poniżej 50%. Zaledwie cztery lata wcześniej liczba ta stanowiła ponad 90% ich dwustronnych rozliczeń walutowych.
Przetlumaczyla GR przez translator google
zrodlo:https://www.rt.com/russia/525479-reserves-withstand-us-sanctions/
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz